Cyberatak na komputery Białego Domu?

Komputery w Białym Domu były prawdopodobnie celem ataku hakerskiego. – Wykryto w naszej sieci podejrzane działania – powiedział we wtorek pragnący zachować anonimowość urzędnik administracji prezydenta Baracka Obamy. Informator z Białego Domu nie sprecyzował jednak, o jakie działania chodzi. Zapewnił, że natychmiast oceniono poziom zagrożenia i podjęto stosowne kroki. Urzędnik podkreślił, że system komputerowy Białego Domu nie ucierpiał, choć – jak przyznał – niektóre jego elementy zostały naruszone.

W tej sytuacji, ze względów bezpieczeństwa, wyłączono tymczasowo z sieci niektóre komputery w Białym Domu. Urzędnik zapewnił, że „każde podejrzane działanie” w sieci komputerowej Białego Domu traktowane jest bardzo poważnie. W przeszłości hakerzy już wielokrotnie próbowali atakować komputery w siedzibie prezydenta USA i innych instytucjach rządowych.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Atak na placówkę CIA w Kabulu?

Strzały i eksplozję słychać było w pobliżu dawnego hotelu, a obecnie prawdopodobnie siedziby CIA w Kabulu. Według afgańskiego kontrwywiadu zginął co najmniej jeden napastnik – podała BBC na stronie internetowej. Pragnący zachować anonimowość przedstawiciel strony amerykańskiej potwierdził, że doszło do ataku na budynek dawnego hotelu Ariana. Dodał, że zaatakowany budynek stanowi część amerykańskiej ambasady i prawdopodobnie mieścił biura CIA. Sama Agencja nie skomentowała zajścia. Afgański kontrwywiad podał BBC, że zginął co najmniej jeden napastnik. Agenci w tym rejonie słyszeli wybuch oraz strzały trwające przez ok. 10 minut. Nie wiadomo, czy do incydentu doszło wewnątrz budynku czy tuż przed nim. Żródło info i foto: TVP.info