Miami: Para porwała i torturowała mężczyznę przez trzy dni

Para 50-latków z Miami porwała, po czym przez trzy dni torturowała mężczyznę. Na koniec kazali mu wypić wybielacz. Zostali aresztowani tydzień później i odpowiedzą przed sądem za usiłowanie zabójstwa. 56-letni Occius Dorsainvil i 52-letnia Marie Dorsainvil z nieznanych policji powodów zwabili mężczyznę do apartamentów The Villages w Miami 28 grudnia. Trzymając go na muszce, skuli i zamknęli w jednym z mieszkań, po czym wielokrotnie zastraszali.

Według ustaleń śledczych, po ponad dwóch dniach para zażądała by mężczyzna oddał im swój samochód w zamian za wolność. Zanim jednak opuścili mieszkanie, zmusili mężczyznę do wypicia mieszanki rumu i wybielacza. Po jakimś czasie mężczyźnie udało się wydostać z mieszkania, ale był w bardzo złym stanie. Na ulicy zauważył go przechodzeń. – Wyglądał jakby został postrzelony albo dźgnięty nożem, później zorientowałem się, że to krew z wymiocinami – miał zeznać świadek. 

Na miejsce została wezwana pomoc, a mężczyzna został przewieziony do szpitala. Jego stan zdrowia pozostaje nieznany. 

Aresztowanie 

Małżeństwo Dorsainvil udało się aresztować tydzień później. 56-latka oskarżono o próbę morderstwa drugiego stopnia, ponadto przedstawiono mu zarzuty kradzieży samochodu, porwania, manipulacji, wymuszeń i rozbojów. 52-latka odpowie za próbę morderstwa, kradzież i porwanie. Obojgu przyznano możliwość opuszczenia aresztu za kaucją w wysokości odpowiednio 50 i 35 tysięcy dolarów. 
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Luksusowe apartamenty Marcina P. na sprzedaż

Co najmniej 15 milionów złotych chce zarobić syndyk na 10 nieruchomościach po Amber Gold. Do sprzedania są m.in luksusowe apartamenty należące do byłego prezesa Marcina P. Chodzi o cztery mieszkania w budynku nad Motławą w Gdańsku. Jeden z apartamentów o powierzchni prawie stu metrów kwadratowych wart jest ponad 600 tysięcy złotych. Kupić można także biura w Gdańsku i Gdyni oraz miejsca postojowe w garażach. Najwięcej warte – w sumie ponad 7 milionów złotych – są dwa kilkupiętrowe domy w historycznym centrum Gdańska. Żródło info i foto: RMF24.pl

Katarzyna Plichta ukrywa się

Okazuje się bowiem, że żona właściciela Amber Gold Marcina P. (28 l.), odkąd jej mąż siedzi w areszcie, nie czuje się bezpiecznie nawet w ich strzeżonych apartamentach. Zanim P. trafił za kratki, byli jak papużki nierozłączki. Razem pracowali i wspólnie wydawali zarobione na piramidzie finansowej pieniądze. Gdy Marcin trafił na trzy miesiące do aresztu, jego żona została sama. Żródło info i foto: se.pl