USA: Strzelanina w supermarkecie w Buffalo

10 osób zginęło, a 3 zostały ranne w sobotniej strzelaninie w Buffalo w stanie Nowy Jork w USA. Napastnik, który otworzył ogień w supermarkecie, został zatrzymany. Sprawca ataku, 18-letni biały mężczyzna Payton Gendron, to mieszkaniec odległego o 320 km od Buffalo Conklin w stanie Nowy Jork. Mężczyzna transmitował w internecie przebieg wydarzenia przy pomocy umieszczonej na kasku kamery.

Według policji, atak był wymierzony przede wszystkim w Afroamerykanów. Służby relacjonują, że na parkingu marketu 18-latek postrzelił cztery osoby. Trzy z nich zginęły, a jedna przeżyła. Później napastnik wszedł do sklepu, gdzie strzelał do kolejnych osób. W pewnym momencie 18-latek przyłożył sobie broń do szyi i próbował popełnić samobójstwo. Ostatecznie jednak oddał się w ręce policji. Jest to najgorszy koszmar, jaki może spotkać każdą społeczność. My, jako społeczność, cierpimy. Głębi bólu, jaki odczuwają rodziny i my wszyscy, nie da się nawet opisać – ocenił burmistrz Buffalo Byron Brown.

Prokurator okręgowy hrabstwa Erie John J. Flynn zapowiedział, że napastnik zostanie postawiony przed sądem pod zarzutem morderstwa pierwszego stopnia. Sekretarz prasowy Białego Domu Karine Jean-Pierre podała, że prezydent Joe Biden regularnie otrzymuje informacje na temat strzelaniny i śledztwa, a wraz z pierwszą damą modli się za ofiary i ich bliskich.
Źródło info i foto: RMF24.pl

USA: Niezadowolony pacjent otworzył ogień w kierunku do personelu

67-letni mężczyzna niezadowolony z opieki, jaką otrzymał w klinice w niewielkiej miejscowości Buffalo, w stanie Minnesota, otworzył we wtorek ogień raniąc pięć osób. Jedna z nich zmarła później w szpitalu. Mężczyznę aresztowała policja. Jak poinformował szeryf hrabstwa Wright Sean Deringer, pirotechnicy sprawdzają podejrzane pakunki znalezione na terenie kliniki oraz w motelu, w którym napastnik się zatrzymał. Personel i pacjentów kliniki ewakuowano. Napastnik został zidentyfikowany jako Gregory Paul Ulrich.

Policja nie potwierdziła tego, ale z nieoficjalnych informacji, na które powołuje się Associated Press wynika, że jedną z jego ofiar miał być lekarz pracujący w klinice. Ulrich dostał wcześniej sądowy zakaz zbliżania się do tego lekarza.

Nie jest jasne czy jeden z pakunków eksplodował, ale na materiałach filmowych miejscowej stacji telewizyjnej widać zniszczenia jednego z pomieszczeń kliniki. Do incydentu doszło w klinice Allina w Buffalo, osadzie liczącej 15 tys. mieszkańców położonej w odległości ok. 64 km na północy zachód od Minneapolis.
Źródło info i foto: TVP.info

Muzzammil Hassan obciął żonie głowę

Na 25 lat pozbawienia wolności skazał sąd w Buffalo (stan Nowy Jork) Muzzammila Hassana za obcięcie głowy swojej żonie Aasiyi. Ponadto sędzia zakazał mu jakichkolwiek kontaktów z dwójką jego małych dzieci. W lutym, po zaledwie godzinnej naradzie, przysięgli uznali 46-latka urodzonego w Pakistanie za winnego zabójstwa drugiego stopnia. Ponad miesiąc później Hassan – założyciel telewizji Bridges TV – usłyszał wysokość kary. Do zabójstwa Aasiyi doszło 12 lutego 2009 roku podczas procesu rozwodowego. Na godzinę przed morderstwem Hassan kupił 2 noże, wsiadł do swojego luksusowego samochodu i pojechał do budynku stacji. Żródło info i foto: tvn24.pl

Strzelanina na weselu w Buffalo

Siedmiu ludzi postrzelono, w tym czterech śmiertelnie, przed restauracją w Buffalo w stanie Nowy Jork – poinformowała amerykańska policja. W restauracji tej odbywało się wcześniej przyjęcie weselne. Nie wiadomo, czy ktoś z gości był zamieszany w strzelaninę – powiedział szef policji Dennis Richards. Poinformował, że funkcjonariusze interweniujący w nocy z piątku na sobotę znaleźli na miejscu ciała trzech osób. Czwarta osoba ranna w strzelaninie zmarła w szpitalu. Ofiary śmiertelne to trzej mężczyźni i kobieta. Jeden z rannych jest w bardzo ciężkim stanie. Policja sprawdza, czy do strzelaniny doprowadził spór w restauracji. Nie wiadomo, ilu było napastników. Żródło info i foto: TVP.info