CBŚP zatrzymało byłego wiceprezesa Wisły Kraków

Kilkanaście osób – wśród nich były wiceprezes Wisły Kraków – zatrzymanych nad ranem przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Śledztwo dotyczy handlu narkotykami – informuje RMF FM. Jak ustalili reporterzy RMF FM, śledztwo dotyczy handlu narkotykami na olbrzymią skalę, przede wszystkim na południu Polski. Narkotyki rozprowadzane były także podczas meczów.

Wśród zatrzymanych przez CBŚP są powiązani z krakowską Wisłą pseudokibice, a także były wiceprezes klubu Damian D., który ma usłyszeć zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Według ustaleń dziennikarzy RMF FM, w ręce policji wpadli również, co ciekawe, kibole Cracovii i Lechii Gdańsk.

Sprawę prowadzi Wydział ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.
Źródło info i foto: interia.pl

ABW zatrzymała Damiana D. Jest podejrzany o terroryzm

ABW zatrzymała człowieka podejrzanego o kontakty z terrorystami. Damian D. w internecie kontaktował się z radykalnymi islamistami oraz osobami, które fascynował terroryzm. Sąd w Katowicach aresztował go na 3 miesiące. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.

Na razie wiadomo tylko tyle, że ABW dotarła do tego człowieka wspólnie z jedną z zagranicznych służb wywiadowczych. Damian D. przez internet utrzymywał kontakt z islamskimi radykałami i rozpowszechniał treści mogące ułatwić dokonanie zamachu terrorystycznego w Polsce. Jak mówi rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn, ze zgromadzonych przez śledczych materiałów wynika, że mężczyzna nawoływał również do przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w Polsce.

– Zatrzymany usłyszał już zarzut związany z zachęcaniem i podżeganiem do przeprowadzenia zamachu. Jest to czyn zagrożony karą do 5 lat pozbawienia wolności – powiedział.

Damian D. przyznał się do winy, a katowicki sąd aresztował go na 3 miesiące. ABW twierdzi, że sprawa jest rozwojowa i zarzutów może być więcej.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Napad na księdza w Kołobrzegu

Konrad B. (26 l.) to bandyta, który dla paru złotych pobije i okradnie swoją ofiarę. Nie przepuścił nawet księdzu, który chodził po kolędzie. Jednak wikary Damian D. z parafii w Kołobrzegu (woj. zachodniopomorskie) saszetki z pieniędzmi bronił jak lew. Walkę o datki wiernych nagrał miejski monitoring.

Była godz. 20, centrum miasta. Wikary Damian D. wizytował tego dnia parafian z kolędą. Kilkadziesiąt metrów przed nim szli ministranci. Duchowny zbliżał się do jednego z bloków. Nagle podbiegło do niego dwóch oprychów. Powalili na ziemię. Konrad B. próbował wyrwać wikaremu saszetkę z datkami od wiernych. Ten jednak trzymał ją mocno, nie puszczał, krzyczał. Wołanie o pomoc usłyszał w końcu ministrant. Nie podbiegł, ale zadzwonił po policję. Bandyci, których zaskoczyła bojowa postawa księdza, wzięli nogi za pas. Uciekli z niczym, a w saszetce, której tak zacięcie bronił Damian D., było ok. 800 zł. Duchowny dobrze zapamiętał twarz Konrada B., a ponieważ jest on doskonale znany policji, szybko został zatrzymany. – Za rozbój w warunkach recydywy grozi mu do 12 lat więzienia – mówi Tomasz Kwaśnik, rzecznik kołobrzeskiej policji. Po zatrzymaniu Konrada B. ustalenie tożsamości jego kompana nie było już problemem. To Marcin M. (33 l.), który też odpowie za rozbój.
Żródło info i foto: se.pl

Policja przechwyciła transport nielegalnych papierosów

Dwóch mieszkańców Olecka. 39-letni Łukasz U. i 24-letni Damian D. zostali zatrzymani przez policję. Przewozili w tirze ponad 30 tys. paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych. Funkcjonariusze wyjaśniają, skąd pochodził nielegalny towar i gdzie miał trafić. Podejrzanym grozi kara do 3 lat więzienia – podaje Policja.pl
Po godzinie 21.00 w Orzyszu policjanci zatrzymali do kontroli drogowej tira. Ciężarówką kierował 39-letni Łukasz U. – towarzyszył mu 24-letni Damian D. Obaj mężczyźni to mieszkańcy Olecka. Podczas kontroli policjanci zwrócili uwagę na schowane w kabinie tira kartony. Gdy sprawdzili ich zawartość, okazało się, że wypełniane są paczkami papierosów bez polskich znaków skarbowych.
Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy. Łącznie po przeszukaniu i przeliczeniu okazało się, że podejrzani przewozili ponad 30 tys. paczek papierosów bez polskiej akcyzy. Swoim działaniem mieszkańcy Olecka narazili Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 245 tys. złotych.
Żródło info: Policja.pl