Mężczyzna z atrapą broni groził księdzu w czasie mszy

Poniedziałkową mszę w kościele w Dusznikach-Zdroju przerwał mężczyzna, który wszedł do kościoła z przedmiotem przypominającym pistolet. Został on obezwładniony przez wiernych. Policja zatrzymała mężczyznę. Okazało się, że pistolet nie jest prawdziwy. Do incydentu doszło 3 maja podczas mszy św. po godzinie 8 rano – podaje portal „Gościa Niedzielnego”. Według relacji świadków, mężczyzna – który sprawiał wrażenie bycia pod wpływem alkoholu – wszedł do kościoła i „szybkim krokiem” poszedł w stronę ambony.

Gdy podszedł do księdza, wycelował do niego z przedmiotu wyglądającego jak pistolet. Kapłan zaczął się wycofywać, a w międzyczasie wierni wstali i obezwładnili napastnika. Wezwano policję.

Jak podaje RMF FM, gdy oczekiwano na funkcjonariuszy przed kościołem, mężczyzna wyrwał się i uciekł. Policjanci złapali go po trwającym kilkanaście minut pościgu. 38-latek został zatrzymany. Sprawdzono też, że ma dwa promile alkoholu w organizmie. Okazało się, że nie miał prawdziwej broni, tylko pistolet gazowy.

Po incydencie proboszcz dokończył odprawianie mszy.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Zaginęła 16-letnia Monika Kadłubicka

16-letnia Monika Kadłubicka wyszła z domu w Dusznikach Zdroju o godzinie 17.30, 19 listopada. Od tego czasu nikt z bliskich jej nie widział. Monika ma 16 lat, 152 centymetry wzrostu i brązowe oczy. Gdy wychodziła z domu ubrana była w zimową kurtkę koloru żółto-szarego, czarne sztruksowe spodnie i czarne kozaki. Monika może przebywać na terenie Poznania. Ktokolwiek widział Monikę Kadłubicką lub ma jakiekolwiek informacje o jej losie proszony jest o kontakt z ITAKĄ – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych pod całodobowym bezpłatnym numerem 116-000. Można również napisać w tej sprawie :itaka@zaginieni.pl. Fundacja zapewnia informatorom dyskrecję. Żródło info i foto: POLICYJNI.pl