Dżihadyści wykonali egzekucję na japońskim zakładniku

W Tokio ogłoszono, że nagranie sceny egzekucji Kenji Goto wydaje się autentyczne. Minister obrony Gen Nakatani powiedział, że wstępna analiza umieszczonego w sieci przez dżihadystów nagrania wideo, które ma przedstawiać egzekucję japońskiego zakładnika, pozwala przypuszczać, że istnieje „wysoki stopień prawdopodobieństwa”, iż nagranie jest autentyczne.

Przesłanie do rządu w Tokio

Wideo przedstawia, jak pisze agencja Associated Press, dżihadystę, który wygląda i ma podobny głos jak ten z brytyjskim akcentem, którego sfilmowano na wideo z innych egzekucji przeprowadzonych przez organizację Państwo Islamskie. Mężczyzna na wideo zwraca się do premiera Japonii Shinzo Abego ze słowami: „Z powodu twej lekkomyślnej decyzji o udziale w wojnie nie do wygrania ten nóż zabije nie tylko Kenji, lecz wkrótce spowoduje rzeź, gdziekolwiek znajdują się twoi ludzie. Zaczyna się koszmar dla Japonii”.

Japonia nie ugnie się przed terrorem

Szef rządu w Tokio zapowiedział, że Japonia nie ugnie się przed „niedopuszczalnym terroryzmem” i będzie nadal dostarczać pomocy humanitarnej krajom walczącym z ekstremistami z Państwa Islamskiego.

Abe zwołał nadzwyczajne posiedzenie gabinetu aby przedyskutować sytuację po opublikowaniu przez dżihadystów nagrania, mającego przedstawiać scenę egzekucji na japońskim zakładniku „Czuję oburzenie z powodu tego niemoralnego i odrażającego aktu terroryzmu. Nie znajduję słów kiedy myślę o rozpaczy jakie przeżywa jego rodzina” – powiedział Abe dziennikarzom przed posiedzeniem gabinetu.

Świat potępia bestialstwo dżihadystów

Prezydenci USA i Francji Barack Obama i Francois Hollande oraz premier Wielkiej Brytanii David Cameron potępili ogłoszoną w sobotę przez dżihadystów z IS egzekucję japońskiego zakładnika. „Stany Zjednoczone potępiają odrażające morderstwo japońskiego obywatela i dziennikarza Kenji Goto przez terrorystyczne ugrupowanie IS” – głosi oświadczenie Obamy opublikowane przez Biały Dom. „Wspólnie z szeroką koalicją sojuszników i partnerów, Stany Zjednoczone będą nadal podejmować zdecydowane działania mające na celu osłabienie i ostateczne zniszczenie IS” – dodał amerykański prezydent.

Prezydent Francji Francois Hollande wyrażając „najsilniejsze z możliwych” potępienie „brutalnego mordu obywatela Japonii Kenji Goto” zapewnił solidarność Francji z Japonią „w tej nowej próbie”. „Oba nasze kraje będą nadal współdziałać na Bliskim Wschodzie w celu eliminacji ugrupowań terrorystycznych” – głosi oświadczenie opublikowane przez urząd prezydencki.

Brytyjski premier David Cameron określił egzekucję japońskiego zakładnika jako „straszliwą” i „niemożliwą do wyrażenia”. „Przypomina nam to jeszcze raz, że IS jest wcieleniem zła, bez poszanowania dla życia ludzkiego” – podkreślił Cameron. Wcześniej brytyjskie władze informowały, że Londyn wymienia informacje z Tokio na temat postępowania wobec IS i problemu przetrzymywanych przez tą organizację zakładników.

Dżihadyści 24 stycznia opublikowali w internecie nagranie, w którym poinformowali o egzekucji innego Japończyka, 42-letniego Haruna Yukawy. Wcześniej za obydwu Japończyków żądali okupu w wysokości 200 mln dolarów. Bojownicy IS zamordowali w ostatnich miesiącach kilku obywateli państw Zachodu, których przetrzymywali w niewoli. Wiele z egzekucji było udokumentowanych na nagraniach wideo, które następnie islamiści zamieszczali w internecie. Ścięto m.in. Amerykanów Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa oraz Brytyjczyków Davida Hainesa i Alana Henninga.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

IS żąda uwolnienia terrorystki

Jeśli władze Jordanii nie uwolnią do wieczora irackiej islamistki, to dżihadyści zabiją jordańskiego pilota wojskowego – takie ultimatum Państwo Islamskie (IS) przedstawiło na opublikowanym w sieci nagraniu. Żądanie IS przedstawił w nagraniu człowiek, który podał się za (również przetrzymywanego przez dżihadystów) 47-letniego japońskiego dziennikarza. – Jestem Kenji Goto. To jest przesłanie głosowe, które polecono mi przekazać. Jeśli Sadżida al-Riszawi nie będzie gotowa do wymiany za moje życie na granicy tureckiej, do zachodu słońca 29 stycznia, czasu Mosulu, to jordański pilot Muath al-Kasaesbeh będzie natychmiast zabity – mówi po angielsku osoba na nagraniu.

Nagranie nie zawiera obrazu, a jedynie arabski tekst będący dokładnym tłumaczeniem oświadczenia. Na wcześniejszych nagraniach umieszczano zdjęcie Goto oraz plik audio. Jego autentyczności nie udało się dotychczas potwierdzić. Rzecznik premiera Japonii Shinzo Abe oświadczył, że nagranie jest analizowane. Wcześniej władze Jordanii oświadczyły, że są gotowe uwolnić iracką islamistkę w zamian za uwolnienie przez dżihadystów jordańskiego pilota.

Egzekucje dżihadystów z IS

We wtorek ekstremiści z IS opublikowali wideo, w którym zagrozili zabiciem w ciągu doby Kenjiego Goto, i 26-letniego jordańskiego pilota wojskowego, jeśli Jordania nie zwolni irackiej niedoszłej zamachowczyni. 44-letnia kobieta została skazana na śmierć za udział w atakach terrorystycznych z 2006 roku, w których zginęło 60 osób.

W ub. sobotę dżihadyści opublikowali w internecie nagranie, w którym informują o egzekucji pierwszego Japończyka, 42-letniego Haruna Yukawy. Wcześniej za obydwu Japończyków żądali okupu w wysokości 200 mln dolarów. Terroryści z IS zamordowali wcześniej kilku obywateli państw Zachodu, których przetrzymywali w niewoli. Wiele egzekucji było udokumentowanych na nagraniach wideo, które następnie islamiści zamieszczali w internecie. Ścięto m.in. Amerykanów Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa oraz Brytyjczyków Davida Hainesa i Alana Henninga.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Dżihadyści chcą sprzedać zwłoki Jamesa Foleya

Makabryczna oferta dżihadystów. Państwo Islamskie chce sprzedać szczątki ściętego w sierpniu amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Cena – milion dolarów. Jak donosi portal Buzzfeed, trzech pośredników zapewniających o swoich powiązaniach z ISIS, powiedziało, że dżihadyści mogą dostarczyć próbki DNA. Ma to udowodnić, że są w posiadaniu szczątków Foleya. Pośrednicy terrorystów twierdzą, że do wymiany może dojść na granicy syryjsko-tureckiej. Jeden z łączników dżihadystów, przedstawiający się jako był syryjski bojownik, przekonuje, że Państwo Islamskie oczekuje zapłaty z góry. – Chcą miliona dolarów i wyślą DNA do Turcji, ale najpierw chcą pieniędzy – powiedział informator Buzzfeed.

Ta sama osoba, na dowód swoich powiądzań z dżihadystami, pokazuje niepublikowane nagrania zagranicznych zakładników przetrzymywanych przez Dżabhat an-Nusrę, syryjską odnogę Al-Kaidy. Rodzina Jamesa Foleya nie komentuje tych doniesień. Ścięcie Jamesa Foleya, uwiecznione na filmie Państwa Islamskiego, rozpoczęło serię egzekucji zachodnich zakładników. Wśród bestialsko zamorodowanych byli Amerykanie Steven Sotloff i Peter Kassig oraz Brytyjczyk Alan Henning. Zarówno USA, jak i Wielka Brytania nie negocjują okupów z terrorystami.
Żródło info i foto: wp.pl

Rodzice Jamesa Foley’a apelują o negocjacje z dżihadystami

John Foley, ojciec ściętego przez bojowników Państwa Islamskiego amerykańskiego fotoreportera, uważa, że jedynym sposobem na zakończenie konfliktu jest rozpoczęcie negocjacji pomiędzy dżihadystami i przedstawicielami zachodnich rządów – poinformowała agencja AFP. Jego syn, James, został uprowadzony w północnej Syrii w listopadzie 2012 roku. Jego dalsze losy nie były znane, według informacji do jakich dotarli dziennikarze BBC został przekazany przez reżim Baszszara al-Asada bojownikom z Państwa Islamskiego.

19 sierpnia 2014 islamiści opublikowali w sieci nagranie z egzekucji fotoreportera. Ubrany w pomarańczowy więzienny strój Foley odczytał oświadczenie skierowane do amerykańskiego rządu, a następnie został zamordowany. Zamaskowany mężczyzna obciął mu głowę i zagroził dalszymi zabójstwami, jeżeli rząd Stanów Zjednoczonych nie zaprzestanie ataków na Państwo Islamskie.
Zdaniem rodziców zamordowanego Amerykanina kolejne działania zbrojne państw zachodnich na niewiele się zdadzą. Sposób na rozwiązanie konfliktu widzą w rozpoczęciu negocjacji z dżihadystami.

– „W końcu trzeba będzie zasiąść do rozmów. Tej sytuacji nie da się rozwiązać interwencją militarną” – uważa John Foley.
– „Trzeba zrozumieć tych ludzi, porozmawiać z nimi i spróbować przestudiować ich zachowanie i motywy” – dodaje Diane, matka zabitego fotoreportera. Pomimo straty syna państwo Foley zaapelowali do dziennikarzy, żeby kontynuowali swoją prace w strefie objętej działaniami wojennymi. – „Pozwalamy terrorystom odstraszać reporterów od wyjazdu w te miejsca. To poważny problem” – mówi John Foley.
Żródło info i foto: interia.pl

FBI ustaliło kim jest dżihadysta, który odcinał jeńcom głowy

Szef Federalnego Biura Śledczego James Comey powiedział w czwartek, że służby zidentyfikowały mężczyznę, który pojawia się na nagraniach Państwa Islamskiego z egzekucji zachodnich zakładników, w tym dziennikarzy Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa. Chodzi o mężczyznę, nazywanego na Zachodzie „John dżihadysta”. Mówiący po angielsku z brytyjskim akcentem zamaskowany i ubrany na czarno bojownik pojawił się na trzech nagraniach opublikowanych w internecie przez Państwo Islamskie. Na każdym z filmów trzyma w ręku długi nóż. Wydaje się, że zaczyna mordować każdego z zakładników, odcinając im głowy.

– „Sądzimy, że udało nam się go zidentyfikować. Nie zamierzam jednak na razie ujawnić ani nazwiska, ani narodowości tego człowieka” – mówił w czwartek amerykańskim dziennikarzom szef FBI. Comey nie wyjaśnił też, czy mężczyzna osobiście dokonał egzekucji Foleya, Sotloffa oraz Brytyjczyka Davida Hainesa. Mówił za to, że FBI wie o kilkunastu Amerykanach, którzy w Syrii dołączyli do dżihadystów, i że wielu spośród nich powróciło do Stanów Zjednoczonych. – „Zostali zatrzymani albo znajdują się pod obserwacją” – dodawał.

Po egzekucji Foleya media brytyjskie podawały, że może stać za nią 24-letni londyński raper Abdel-Majed Abdel Bary znany pod pseudonimami „L Jinny” lub „Lyricist Jinn”. Brytyjskie służby specjalne nie potwierdziły oficjalnie tych doniesień, ale też im nie zaprzeczyły.
Żródło info i foto: Wyborcza.pl

Dżihadyści z Państwa Islamskiego nawołują do zabijania obywateli państw Zachodu

Islamiści zapowiadają kolejne egzekucje. Radykałowie z Państwa Islamskiego zagrozili, że będą zabijać obywateli państw zachodnich, które popierają lub de facto uczestniczą w tworzonej przez Stany Zjednoczone wymierzonej w nich międzynarodowej koalicji w Iraku. „Jeśli możesz zabić niewiernego Amerykanina lub Europejczyka (…) to zaufaj Allahowi i zrób to” – mówi w specjalnym oświadczeniu rzecznik dżihadystów Abu Mohammed al-Adnani.

Rzecznik dodaje, że „niewiernych należy mordować, niezależnie od tego, czy są cywilami czy wojskowymi”. Oświadczenie zostało nagrane w języku arabskim, ale umieszczono na nim transkrypcje po angielsku, francusku i hebrajsku. Francja i Stany Zjednoczone regularnie przeprowadzają naloty na pozycje islamistów. Amerykanie od dłuższego czasu podejmują też próby stworzenia międzynarodowej koalicji przeciwko radykałom, którzy kontrolują duże obszary w Iraku i Syrii. Wcześniej ogłosili utworzenie ‚kalifatu”, czyli państwa islamskiego na tych terenach.

Dziennikarze ofiarami dżihadystów

Dżihadyści zamordowali do tej pory m.in. dwóch amerykańskich dziennikarzy – Stevena Sotloffa i Jamesa Foleya. Następnie opublikowali nagrania z ich egzekucji. 40-letni Foley został uprowadzony w Syrii w listopadzie 2012 roku. 19 sierpnia br. dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali nagranie z brutalnej egzekucji dziennikarza i zagrozili zabiciem Sotloffa, jeśli USA nie wstrzymają ataków lotniczych na ich pozycje w Iraku. Następnie 2 września ukazało się w internecie nagranie z egzekucji 31-letniego Sotloffa, uprowadzonego w Syrii w sierpniu 2013 roku.

31-letni Sotloff był nieformalnym współpracownikiem magazynów „Time” i „Foreign Policy”. Widziano po raz ostatni w Syrii w sierpniu 2013 roku. Na nagraniu z egzekucji Foleya, której dokonali wcześniej, dżihadyści grozili straceniem Sotloffa, jeśli USA nie wstrzymają ataków lotniczych na oddziały Państwa Islamskiego w Iraku.

USA nie negocjuje z terrorystami

W przeciwieństwie do niektórych państw europejskich USA stosują politykę, która zabrania negocjacji z terrorystami na temat okupu. Po śmierci Foleya media podały, że jego porywacze żądali 100 mln euro (132,5 mln USD). Dwóch pragnących zachować anonimowość przedstawicieli administracji powiedziało agencji Associated Press, że porywacze zażądali okupu po raz pierwszy pod koniec ubiegłego roku.

Jak podał z kolei „Washington Post”, uważa się, że sześciu europejskich dziennikarzy – dwóch Hiszpanów oraz czterech Francuzów – którzy byli przetrzymywani przez dżihadystów z Państwa Islamskiego, zostało uwolnionych tej wiosny, ale okoliczności tego nie ujawniono.
Żródło info i foto: onet.pl

John Dżihadysta ma kolejną ofiarę na koncie

Wzrok całego świata znów skierowany jest na dżihadystów z Państwa Islamskiego. Terroryści już trzeci raz opublikowali w Internecie nagranie z egzekucji zakładnika. Ofiarą bestialskiego kata Johna Dżihadysty stał się Brytyjczyk David Haines (44 l.). Był pracownikiem organizacji pokojowej w Syrii, z której uprowadzono go w 2013 r. Arabska telewizja Al-Dżazira poinformowała, że Haines został zamordowany w odwecie za pomoc Londynu dla Kurdów walczących w Turcji z Państwem Islamskim. Podczas nagrania Brytyjczyk został zmuszony do powiedzenia słów: „Cameron jest odpowiedzialny za moją egzekucję”.

Ogłosił też, że uczyni wszystko, aby ukarać morderców Hainesa. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron (48 l.) wyraził współczucie dla rodziny zabitego. Ogłosił też, że uczyni wszystko, aby ukarać morderców Hainesa. Barack Obama (53 l.) zapowiedział już wspólną koalicję międzynarodową, która ukarze barbarzyńców z Państwa Islamskiego. Wcześniej pod nóż rapera z Londynu – Johna Dżihadysty – trafiło dwóch dziennikarzy – James Foley i Steven Sotloff, którzy również zostali uprowadzeni przez dżihadystów w Syrii.
Żródło info i foto: se.pl

Grożono rodzinie Jamesa Foleya

Matka Jamesa Foleya, dziennikarza porwanego i zamordowanego przez przedstawicieli Państwa Islamskiego, powiedziała telewizji CNN, że jest zbulwersowana postępowaniem władz w sprawie jej syna. Według jej relacji rodzinie Foleya m.in. grożono konsekwencjami karnymi, gdyby próbowała zebrać pieniądze na okup. W wywiadzie wyemitowanym późnym wieczorem w czwartek (czasu lokalnego) Diane Foley powiedziała, że starania rodziny o uwolnienie dziennikarza były „kłopotem” dla władz i „nie wydawały się być w strategicznym interesie USA”.

Więzienie za okup?

Jak relacjonowała, przedstawiciele administracji powiedzieli bliskim Foleya, by „nie szli do mediów” i że władze „nie wymienią jeńców” ani nie podejmą „akcji zbrojnej” w celu ratowania reportera. Jednocześnie rodzinę zapewniono, że władze zajmują się sprawą porwanego. Według Diane Foley wielokrotnie padły ostrzeżenia, że zbieranie funduszy na okup jest nielegalne i grozi postępowaniem karnym.

Akcja ratunkowa
W wypowiedzi dla CNN doradczyni prezydenta Baracka Obamy ds. bezpieczeństwa Susan Rice przypomniała, że Foleya i innych zakładników próbowano odbić. Podkreśliła, że „setki funkcjonariuszy” zaangażowanych zostało w „bardzo śmiałą i bardzo dobrze przeprowadzoną operację ratunkową” po ustaleniu danych o miejscu ich pobytu, które wydawały się wiarygodne. Jednak siły specjalne nie znalazły uprowadzonych w tym miejscu.

Za późno
Diane Foley mówiła w wywiadzie, że operacja odbicia zakładników nastąpiła „bardzo późno”, i że miejsce ich pobytu „było znane przez ponad rok”. Według niej w czasie, gdy jej syn był w rękach porywaczy, często wydawało się, że rodzina wie więcej na temat miejsca, gdzie się on znajdował, niż wiedziały władze.

Zdaniem matki dziennikarza Waszyngton powinien zmienić postępowanie w przypadkach takich, jak porwanie jej syna i drugiego zamordowanego przez dżihadystów dziennikarza, Stevena Sotloffa. Diane Foley wyraziła ocenę, że potrzebny jest międzynarodowy dialog w sprawie działań dotyczących zakładników grup terrorystycznych. – Ryzyko wciąż się zwiększa, a ja czuję naprawdę, że mój kraj zawiódł Jima – powiedziała.

Inna polityka

W przeciwieństwie do niektórych państw europejskich USA stosują politykę, która zabrania negocjacji z terrorystami na temat okupu. Po śmierci Foleya media podały, że jego porywacze żądali 100 mln euro (132,5 mln USD). Dwóch pragnących zachować anonimowość przedstawicieli administracji powiedziało agencji Associated Press, że porywacze zażądali okupu po raz pierwszy pod koniec ubiegłego roku.

Jak podał z kolei „Washington Post”, uważa się, że sześciu europejskich dziennikarzy – dwóch Hiszpanów oraz czterech Francuzów – którzy byli przetrzymywani przez dżihadystów z Państwa Islamskiego, zostało uwolnionych tej wiosny, ale okoliczności tego nie ujawniono.

Uprowadzony dziennikarz

40-letni Foley został uprowadzony w Syrii w listopadzie 2012 roku. 19 sierpnia br. dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali nagranie z brutalnej egzekucji dziennikarza i zagrozili zabiciem Sotloffa, jeśli USA nie wstrzymają ataków lotniczych na ich pozycje w Iraku. Następnie 2 września ukazało się w internecie nagranie z egzekucji 31-letniego Sotloffa, uprowadzonego w Syrii w sierpniu 2013 roku.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Specjaliści ustalili tożsamość terrorysty, który zamordował amerykańskich dziennikarzy

Amerykańscy i brytyjscy śledczy z niemal stuprocentową pewnością ustalili tożsamość terrorysty z Państwa Islamskiego, który z zimną krwią zamordował dwóch porwanych dziennikarzy – donoszą media w USA i Wielkiej Brytanii. Przypomnijmy, że chodzi o wyjątkowo okrutne egzekucje Jamesa Foleya i Stevena Sotloffa, amerykańskich reporterów, którzy miesiące temu zostali porwani przez dżihadystów w Syrii. Ich śmierć miała wymusić na Baracku Obamie zaprzestanie bombardowań pozycji islamistów w północnym Iraku.

Obie zbrodnie zostały sfilmowane, a nagrania terroryści umieścili w sieci. To na ich podstawie służby USA i Wielkiej Brytanii rozpoczęły żmudne dochodzenie, które miało ustalić tożsamość zamaskowanego zabójcy, znanego jako „Dżihadysta John” (bowiem wraz z trzema kompanami tworzył grupę nazywaną „The Beatles”, która specjalizowała się w porwaniach i przetrzymywaniu zakładników).

Jak pisze brytyjski dziennik „The Daily Mirror”, zarejestrowane filmy były częściowo zmontowane i nie było pewności, czy głos pojawiający się na nagraniu rzeczywiście należy do terrorysty. Dlatego analitycy wywiadu USA skorzystali m.in. z zaawansowanego programu służącego do rozpoznawania twarzy, który pomógł zidentyfikować „Johna” jedynie na podstawie jego oczu. – „Jesteśmy na 99,9 procent pewni tego, kim jest „John”. Ale śledczy muszą być bardzo ostrożni w zidentyfikowaniu i zbliżeniu się od jego szerszej sieci kontaktów w Wielkiej Brytanii” – powiedział anonimowy przedstawiciel służb. Prawdziwa tożsamość terrorysty ma zostać ujawniona w ciągu najbliższych dni.

Według przecieków brytyjska służba kontrwywiadu (MI5) już wcześniej miała „Johna” na oku, jednak wtedy był traktowany jako zagrożenie niższego ryzyka. – „Jak wielu innych dżihadystów przed nim, zradykalizował się niemal z dnia na dzień i zniknął, by udać się na Bliski Wschód” – powiedział anonimowy agent. Na razie służby zaciskają pętlę wokół domniemanych współpracowników „Johna”, którzy mieli mu pomóc zdobyć pieniądze i kontakty, jak również ułatwić przedostanie się do ogarniętej wojną domową Syrii. Na celowniku agentów jest w sumie 12 podejrzanych.
Żródło info i foto: wp.pl

Rodzina Stevena Sotloffa zabrała głos

Zamordowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego amerykański dziennikarz Steven Sotloff nie był „uzależniony od wojny”, ale „chciał mówić w imieniu tych, którzy nie mają głosu” – napisała rodzina reportera w pierwszym oświadczeniu po jego śmierci. Przekazał je w Miami w środę czasu lokalnego rzecznik rodziny i przyjaciel Sotloffa, Barak Barfi, ekspert z think tanku New America Foundation.

Jak napisała rodzina Sotloffa, poświęcił on swoje życie relacjonowaniu cierpień ludzi żyjących w strefach konfliktu, ale „nie był bohaterem”; nie był też „uzależniony od wojny”. Chciał zaś „przekazać światu” historie opisywanych przez siebie ludzi, takich jak libijski lekarz pomagający dzieciom ofiarom wojny, czy syryjski hydraulik, który w ogarniętym konfliktem kraju ryzykował życiem, by kupić lekarstwa. Rodzina napisała o Sotloffie jako o zwykłym człowieku, który był fanem amerykańskiego futbolu, miał słabość do fast-foodów i seriali telewizyjnych. Barfi dodał w spontanicznej wypowiedzi po arabsku na końcu oświadczenia, że Sotloff zginął jako męczennik na rzecz Boga.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali we wtorek nagranie wideo przedstawiające brutalną egzekucję Sotloffa, analogiczną do stracenia w sierpniu innego amerykańskiego dziennikarza, Jamesa Foleya. Służby wywiadowcze USA potwierdziły autentyczność nagrania. 31-letni reporter był nieformalnym współpracownikiem magazynów „Time” i „Foreign Policy”. Widziano po raz ostatni w Syrii w sierpniu 2013 roku. Na nagraniu z egzekucji Foleya dżihadyści zagrozili straceniem Sotloffa, jeśli USA nie wstrzymają ataków lotniczych na oddziały Państwa Islamskiego w Iraku.
Żródło info i foto: interia.pl