Syn Królowej Elżbiety II zawarł ugodę. Pozew o molestowanie wycofany

Jak wynika z dokumentów, które dotarły do sądu w Nowym Jorku, nie będzie pozwu w sprawie brytyjskiego księcia Andrzeja. Syn królowej Elżbiety II miał zawrzeć pozasądowe porozumienie z kobietą, która oskarżała go o molestowanie. Informacja dotycząca ugody, jaką książę Andrzej miał zawrzeć z Virginią Giuffre, obiegła media we wtorek 15 lutego wieczorem.

Jak wynika z dokumentów złożonych w sądzie w Nowym Jorku, brytyjski książę Andrzej i oskarżająca go o wykorzystanie seksualne Virginia Giuffre zawarli ugodę pozasądową. Oznacza to, że pozew w sprawie brytyjskiego księcia został wycofany, a sprawa nie trafi do sądu. Stacja CNN donosi z kolei, że z pisma skierowanego do sędziego federalnego Lewisa Kaplana wynika, że strony przewidują wniesienie zastrzeżenia o umorzeniu sprawy w ciągu 30 dni.
Źródło info i foto: interia.pl

Królowa Elżbieta II pozbawiła księcia Andrzeja tytułów wojskowych i królewskich patronatów

Książę Andrzej został pozbawiony tytułów wojskowych i królewskich patronatów przez samą królową Elżbietę II. Monarchini podjęła tak drastyczną decyzję z powodu oskarżeń, które ciążą na księciu Yorku. Syn królowej nie będzie też pełnił żadnych funkcji jako reprezentant. Wraz z innymi młodymi kobietami miała dostawać dobrze płatne i obiecujące propozycje pracy od Jeffreya Epsteina (zmarł w celi w 2019 roku, prawdopodobnie na skutek uduszenia). Następnie nieletnie miały pełnić rolę „kobiet do towarzystwa” wśród milionerów i śmietanki samych sławnych osób. W gronie tychże miał znajdować się właśnie książę Andrzej.

Oświadczenie królowej Elżbiety II pojawiło się w mediach społecznościowych kilka godzin po tym, kiedy ponad 150 weteranów m.in. Królewskiej Marynarki Wojennej wystosowało do monarchini list. Domagali się odebrania księciu Andrzejowi wszystkich tytułów i stopni wojskowych.

Według weteranów książę miał nie spełnić najwyższych standardów wojskowych, które dotyczą uczciwości i honoru. W liście zawarto także uwagę, że starsi oficerowie mają nazywać syna królowej mianem „toksycznego”.

– Za zgodą królowej przynależność księcia Yorku do wojska i patronaty królewskie powróciły do królowej. Książę Yorku nadal nie będzie podejmował żadnych obowiązków publicznych i broni tej sprawy jako osoba prywatna – czytamy w oświadczeniu królowej Elżbiety II.

Książę Andrzej zostanie skazany?

Książę Andrzej od 2019 roku wycofał się z życia publicznego i nie komentuje kontrowersyjnej sprawy. Przez głośny skandal może też z dużym prawdopodobieństwem nie zasiąść na tronie – jest dziesiąty w kolejce.

Syn królowej złożył do nowojorskiego sądu stosowny wniosek o oddalenie powództwa przeciw niemu. Argumentowano to tym, że Virginia Giuffre miała wcześniej zawrzeć ugodę finansową z Jeffreyem Epsteinem. Kobieta miała przyjąć 500 tys. dolarów za to, że zrezygnuje z roszczeń wobec milionera i wobec innych osób, które mogą zostać potencjalnie pozwane. Sąd w Nowym Jorku odrzucił wniosek księcia Andrzeja.

W związku z tym syn królowej jeszcze w tym roku może stanąć przed sądem – wstępnie wyznaczono termin pomiędzy wrześniem a grudniem. Do rozprawy może nie dojść, jeśli obie strony dojdą do ugody pozasądowej.

Ponadto „Daily Mirror” donosi, że książę Andrzej nie może liczyć nawet na krztę pomocy od królowej i jej bliskich. Elżbieta II miała zdecydować, że nie pomoże synowi finansowo (w opłaceniu prawników czy też w opłaceniu ugody z Virginią Giuffre), a jej zdanie mieli podzielić książę Karol oraz książę William.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Książę Andrzej odpowie za napaść seksualną. Sąd oddalił jego wniosek

Sąd federalny w Nowym Jorku odrzucił wniosek brytyjskiego księcia Andrzeja, syna królowej Elżbiety II, o oddalenie powództwa przeciwko niemu. Oznacza to, że będzie odpowiadać przed sądem za napaść seksualną z 2001 r. Książę Andrzej nie przyznaje się jednak do zarzutów.

3 stycznia ujawniono dokument, który miał zmienić bieg sprawy brytyjskiego księcia Andrzeja. Ugodę pomiędzy Virginią Giuffre a Jeffreyem Epsteinem, podpisaną 13 lat temu, opublikowano w ramach postępowania cywilnego, które Virginia wytoczyła przeciwko Andrzejowi. Sąd uznał jednak, że mimo ujawnionej ugody sprzed lat – pomiędzy Virginią Giuffre a biznesmenem Jeffreyem Epsteinem – brytyjski książę i tak będzie musiał odpowiadać przed sądem.

Jak podaje BBC, nowojorski sąd federalny odmówił odrzucenia pozwu Virginii Giuffre przeciwko Andrzejowi. Choć książę zaprzecza zarzutom, a jego prawnicy twierdzą, że w związku z umową, którą Virginia Giuffre podpisała w 2009 r. ze skazanym przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem, brytyjski książę i tak będzie musiał odpowiadać przed sądem za rzekomą napaść seksualną z 2001 roku.

Z ujawnionego dokumentu wynika, że Virginii Giuffre należy się 500 tysięcy dolarów w ramach ugody. W zamian za to nie może ona domagać się żadnych roszczeń od „każdej innej osoby lub podmiotu, który mógłby zostać uznany za potencjalnego pozwanego”.

9 sierpnia 2021 roku 38-letnia Giuffre złożyła w sądzie w Nowym Jorku pozew cywilny przeciwko księciu Andrzejowi. Twierdziła, że gdy miała 17 lat, była napastowana seksualnie przez brytyjskiego księcia. Przekonywała, że do molestowania miało dochodzić w Londynie, Nowym Jorku oraz na prywatnej wyspie Jeffreya Epsteina w grupie Wysp Dziewiczych USA. Jej zdaniem brytyjski książę miał wówczas świadomość, że była nieletnia. Teraz kobieta ubiega się o odszkodowanie, które – zdaniem ekspertów – może wynosić nawet miliony dolarów.

W listopadzie ubiegłego roku sędzia Lewis Kaplan wyznaczył wstępny termin procesu – miałby on odbyć się pomiędzy wrześniem a grudniem 2022 roku. Jako że mowa o sprawie cywilnej, istnieje możliwość zawarcia ugody pozasądowej. Zapewne wiązałaby się ona z wypłaceniem przez księcia odszkodowania na rzecz Giuffre za wycofanie pozwu. Z doniesień brytyjskich mediów wynika jednak, że rozmowy dotyczące ugody nie miały jeszcze miejsca.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Z kuszą wtargnął na teren zamku Windsor

Londyńska policja poinformowała w niedzielę, że zatrzymała mężczyznę uzbrojonego w kuszę, który próbował włamać się do zamku Windsor, gdzie Boże Narodzenie spędza królowa Elżbieta II. Intruz przebywa pod opieką lekarzy. To kolejna taka sytuacja w ciągu dwóch dni. Policja wyjaśniła, że zatrzymanym jest 19-latek z Southampton, który wtargnął na teren zamku w niedzielę rano, ale nie włamał się do żadnego z budynków. Według brytyjskich mediów nastolatek użył drabiny sznurowej, aby przedostać się przez metalowe ogrodzenie.

„Mężczyzna został zatrzymany i przeszedł ocenę stanu zdrowia psychicznego, obecnie pozostaje pod opieką personelu medycznego” – poinformowała policja, dodając, że „w wyniku przeszukania mężczyzny zabezpieczono kuszę”.

Królowa Elżbieta II w tym roku, z powodu gwałtownie rozprzestrzeniającego się w Wielkiej Brytanii wariantu Omikron koronawirusa, zrezygnowała ze spędzania Świąt w wiejskiej posiadłości Sandringham, gdzie zwyczajowo przebywała w czasie Bożego Narodzenia, i postanowiła pozostać na zamku w Windsorze. Królowej towarzyszy syn książę Karol, jego żona Camilla i inne osoby z bliskiej rodziny. 
<a href="https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-12-26/w-brytania-policja-zatrzymala-mezczyzne-ktory-z-kusza-wtargnal-na-teren-zamku-windsor/?ref=slider" rel="n,cofollow">Źródło info i foto: polsatnews.pl

Władze Nowej Zelandii władze ujawniły, że w 1981 r. była próba zamachu na królową Elżbietę II

Władze Nowej Zelandii po raz pierwszy ujawniły wczoraj, że w 1981 r. 17-letni wówczas niezrównoważony psychicznie Christopher John Lewis podjął nieudaną próbę zamachu na brytyjską królową Elżbietę II, która przebywała z wizytą w tym kraju. Według dokumentów odtajnionych przez nowozelandzką agencję kontrwywiadu Security Intelligence Service, Lewis oddał strzał kiedy królowa, w towarzystwie małżonka księcia Filipa, obserwowała 14 października 1981 r. z odkrytego samochodu paradę przechodzącą ulicą miasta Dunedin.

Eksperci policyjni ustalili wówczas, że Lewis rzeczywiście chciał zabić królową ale nie zajął dobrej pozycji do strzału, nie miał też odpowiedniej broni. Kula karabinowa przeleciała nad tłumem nie wyrządzając nikomu krzywdy.

Z dokumentów wynika, że policja dokładała wszelkich starań aby ukryć incydent. Dziennikarzom tłumaczono, że odgłos strzału był odgłosem przewracającego się planszy z reklamą. Później utrzymywano, że mogły to być fajerwerki.

Lewisa oskarżono wówczas jedynie o posiadanie i użycie publicznie broni palnej. Władze nowozelandzkie twierdzą obecnie, że postępowano tak z obawy, iż ujawnienie prawdy mogłoby doprowadzić do odwołania przyszłych podróży królowej. Podczas policyjnego przesłuchania Lewis utrzymywał, że jest członkiem grupy terrorystycznej pod nazwą National Imperial Guerilla Army. Później przyznał, że wszystko wymyślił.

W wieku 33 lat Lewis popełnił samobójstwo w więzieniu oczekując na proces oskarżony o zabójstwo w innej sprawie.
Źródło info i foto: onet.pl

Rosyjscy hakerzy atakują Wielką Brytanię

Królowa Wielkiej Brytanii Elżbieta II oficjalnie zainaugurowała działalność Narodowego Ośrodka Cyberbezpieczeństwa (NCSC), który ma być nowym narzędziem w rękach rządu do walki z atakami w internecie zarówno na cele publiczne, jak i prywatne. Wcześniej brytyjski minister obrony Michael Fallon oskarżył Rosję, że uczyniła z dezinformacji broń w walce o destabilizację państw zachodnich. Dotyczy to zwłaszcza wyborów w Wielkiej Brytanii w 2015 roku.

Partie polityczne w Wielkiej Brytanii zwracały się już nieformalnie o pomoc do wywiadu elektronicznego GCHQ przed wyborami parlamentarnymi w 2015 r. Do ataku hakerskiego jednak doszło. Próba włamania na serwery brytyjskiego Ministerstwa Obrony, MSW, MSZ, została jednak odparta. Podobnie jak atak hakerów z Rosji na strony internetowe: BBC, Sky News i wszystkich dużych stacji telewizyjnych.

Dlatego właśnie powołano NCSC, która swoją działalność operacyjną zaczęło już trzy miesiące temu. Dopiero teraz jednak królowa Elżbieta II, w towarzystwie małżonka księcia Filipa oraz ministra finansów Philipa Hammonda, uroczyście otworzyła nową siedzibę w centrum Londynu.

– Stwierdzamy wzrost cyberataków, jeśli chodzi o ich częstotliwość, znaczenie, jak i stopień wyrafinowania. Przez pierwsze trzy miesiące istnienia NCSC musiał już odpowiedzieć na 188 ataków – oświadczył Hammond.

Powołanie do życia NCSC, które jest integralną częścią brytyjskiej agencji wywiadu elektronicznego GCHQ, wpisuje się w ogłoszoną w listopadzie ub. roku pięcioletnią strategię zapewnienia bezpieczeństwa systemów informatycznych w Wielkiej Brytanii, na którą przeznaczono w sumie 1,9 mld funtów.

Rosyjscy hakerzy atakują Wielką Brytanię. „Testują NATO i Zachód”

Na początku lutego brytyjski minister obrony Michael Fallon oskarżył Rosję, że uczyniła z dezinformacji broń w walce o destabilizację państw zachodnich. – Jest oczywiste, że Rosja testuje NATO i Zachód – powiedział Fallon, dodając, że NATO „powinno się bronić w cyberprzestrzeni równie skutecznie, jak robi to w powietrzu, na ziemi i na morzu”.

– Nie podlega dyskusji, że mamy od dwóch lat do czynienia ze wzrostem cyberataków przeciwko Zachodowi ze strony Rosji – powiedział z kolei szef NCSC Ciaran Martin.

– Mieliśmy poważne straty danych osobowych, istotne włamania przez wrogie podmioty państwowe, znaczące rozpoznanie krytycznej infrastruktury krajowej – a naszym zadaniem jest sprawić, byśmy radzili sobie z tym wszystkim w sposób możliwie najbardziej efektywny – dodał Martin.

Nowy ośrodek ma też się zająć bezpieczeństwem brytyjskich firm. Jakiś rodzaj ataku albo włamania do systemów informatycznych zanotowało w ub. roku 65 proc. dużych przedsiębiorstw na Wyspach. Minister Hammond wezwał przedsiębiorców, by lepiej zadbali o swoje bezpieczeństwo w sieci.

– Dziewięć na dziesięć firm nie ma nawet planu zarządzania w przypadku incydentu związanego z cyberatakiem – powiedział w siedzibie NCSC.
Żródło info i foto: wp.pl

Królowa Elżbieta II celem planowanego zamachu dżihadystów

Dżihadyści planują zamach na Elżbietę II – twierdzi „Mail on Sunday”. Według gazety terroryści chcą zdetonować ładunek wybuchowy podczas przyszłotygodniowych obchodów 70. rocznicy pokonania Japonii. Uroczystości mają odbyć się w sobotę. Według „Mail on Sunday” policja i wywiad MI5 prowadzą wyścig z czasem, by udaremnić zamach. Na razie – jak twierdzi gazeta – nikt nie został zatrzymany w związku ze spiskiem.

W uroczystościach w Londynie – poza królową – mają wziąć udział członkowie rodziny królewskiej, premier David Cameron oraz wojenni weterani. Według “Mail on Sunday” terroryści chcą wykorzystać bomby domowej roboty, podobnej konstrukcji jak ładunki wybuchowe użyte podczas zamachu w trakcie maratonu w Bostonie.
Żródło info i foto: RMF24.pl

Książę Andrzej oskarżany uprawiał seks z nieletnią?

Drugi syn królowej Elżbiety II i piąty w kolejce do tronu książę Andrzej miał podczas orgii stosunki seksualne z osobą nieletnią – taki pozew złożony został przeciwko członkowi brytyjskiej rodziny królewskiej w sądzie na Florydzie. Materiał programu „Polska i Świat”.

Amerykański adwokat, który złożył pozew, ma reprezentować w sumie 40 kobiet, które w chwili popełnienia wobec nich przestępstwa miały być nieletnie. Jedna z nich oskarża nie tylko księcia, ale i znane nazwiska amerykańskiej palestry. – Jeśli książę Andrzej jest tak samo niewinny jak ja, a zakładam, że jest, powinien walczyć tak, jak ja walczę – mówi jeden z oskarżonych – Alan Dershowitz, profesor prawa z Uniwersytetu Harvarda.

Rzecznicy bronią księcia

Wszystkiemu zaprzecza również rzeczniczka prasowa Pałacu Buckingham. W specjalnym oświadczeniu jako pierwsza upubliczniła nazwisko jednej z oskarżających, dotąd znane tylko tym, którzy widzieli pozew. – Będzie uderzał we wszystko, co pojawia się w zasięgu wzroku, bo wie, że jest niewinny i właśnie z tego powodu nie da się sponiewierać i nie będzie się kajał – zapewnia również Dickie Arbiter, były rzecznik rodziny królewskiej. Według pozwu książę Andrzej miał korzystać z usług kobiet zwanych „seksualnymi niewolnicami” na karaibskiej wyspie i w nowojorskim apartamencie milionera Jeffreya Epsteina, który miał być organizatorem orgii.
Żródło info i foto: tvn24.pl

Dżihadyści aresztowani w Wielkiej Brytanii

Czterech mężczyzn podejrzewanych o planowanie zamachu na królową Elżbietę II aresztowała londyńska policja – podaje bulwarówka „The Sun”, powołując się na źródła w Scotland Yardzie. Mężczyźni chcieli zaatakować królową w sobotę w Royal Albert Hall, gdzie ma się odbyć Festiwal Brytyjskiego Legionu Królewskiego.

Według informacji brytyjskiej prasy, zamachowcy mieli zaatakować Jej Wysokość nożem. Niedoszli zamachowcy są ponoć związani z jednym z ugrupowań dżihadystycznych. Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do siedziby policji w centrum Londynu, gdzie ich przesłuchano. W operacji zatrzymania mężczyzn uczestniczyli funkcjonariusze oddziału antyterrorystycznego, agenci MI5, a także innych służb specjalnych.

Jak twierdzi „The Sun”, królowa oraz premier David Cameron byli poinformowani o przygotowywanym zamachu. Pałac Buckingham zdecydował o nieodwoływaniu zaplanowanych przez Elżbietę II zajęć w najbliższych dniach.
Żródło info i foto: TVP.info