Niepokojąca przesyłka w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej

„Do centrali partii na Nowogrodzkiej wpłynęła przesyłka. Jej zawartość wzbudziła niepokój w pracownikach” – poinformował na antenie Polsat News Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Jak przekazał polityk, wdrożono „stosowną procedurę”, a o sprawie została powiadomiona policja. Podejrzana paczka została zatrzymana na etapie biura podawczego.

Według informacji zastępcy rzecznika PiS, przesyłka została „sprawdzona chemicznie”, a wstępne wyniki wskazują, że „nie ma się czego obawiać”. Policja prawdopodobnie będzie prowadziła dochodzenie w tej sprawie – powiedział Fogiel. Pracownicy biura przerwali pracę, ale – według zapewnień wicerzecznika – ewakuacja nie była konieczna.
Źródło info i foto: interia.pl

Zatrzymany za pornografię dziecięcą

Bydgoscy policjanci, po niepokojącym sygnale od mieszkańców Bydgoszczy, zatrzymali 43-latka. Jak wynika z relacji świadków, mężczyzna mógł robić z ukrycia zdjęcia dzieciom na placu zabaw. Prokuratura na podstawie zabezpieczonych dowodów przedstawiła mu już zarzuty. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia. W sobotę (7.09.2013) po godzinie 18:00 dyżurny bydgoskiej policji otrzymał informację o niepokojącej sytuacji w pobliżu placu zabaw w centrum Bydgoszczy. Z relacji zgłaszającego wynikało, że jedna z osób robi z ukrycia zdjęcia prawdopodobnie przebywającym w pobliżu dzieciom. Na miejsce został skierowany patrol, który zatrzymał mężczyznę ujętego przez świadków. Policjanci zabezpieczyli mu aparat fotograficzny. 43-latek został dowieziony do komisariatu na bydgoskim Szwederowie. Do sprawy został zabezpieczony również sprzęt komputerowy w jego mieszkaniu. Żródło info i foto: Policja.pl