Atak nożownika na Krupówkach. Napastnik został zatrzymany

Do dramatycznego zdarzenia doszło w sobotni wieczór na Krupówkach. Mężczyzna zaatakował nożem jednego z ochroniarzy pracujących w kawiarni Europejska. Zadał swej ofierze kilka ciosów w szyję. Ochroniarz w został przetransportowany do zakopiańskiego szpitala. Policja szybko ujęła sprawcę napadu.

Okazał się nim 39-letni obcokrajowiec. – Do zdarzenia doszło po godzinie pierwszej w nocy z soboty na niedzielę – mówi starszy aspirant Krzysztof Waksmundzki, rzecznik prasowy zakopiańskiej policji – Napastnik bez widocznego powodu zadał kilka ciosów ostrym narzędziem zbliżonym do taktycznego noża w okolicę szyi, czym naraził 44-letniego ochroniarza na utratę zdrowia i życia.

Zatrzymany był pijany, w wydychanym powietrzu miał blisko promil alkoholu. – Wystąpiliśmy do prokuratury o areszt tymczasowy, zabezpieczone zostały nagrania z monitoringu i zeznania świadków, toczy się dalsze postępowanie – podsumowuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

Na szczęście obrażenia jakich doznał ochroniarz nie wymagały dłuższego pobytu w szpitalu. Już w poniedziałek został wypisany ze szpitala.
Źródło info i foto: 24tp.pl

Atak nożownika w Siedlcach. Jedna osoba ranna

W urzędzie skarbowym w Siedlcach mężczyzna zaatakował drugiego ostrym narzędziem. Napastnik został zatrzymany – poinformowało radio RMF FM. Do ataku doszło w poniedziałek w urzędzie skarbowym, znajdującym się przy ulicy biskupa Ignacego Świrskiego w Siedlcach. Z informacji, do których dotarło radio RMF FM wynika, że na ulicy przed budynkiem urzędu miało dojść do sprzeczki między dwoma mężczyznami. Jeden z nich miał zachowywać się bardzo agresywnie, a drugi chciał się schronić w siedzibie urzędu.

Atak nożownika w Siedlcach

Pierwszy mężczyzna wszedł jednak do instytucji i ranił drugiego mężczyznę. RMF podało, że ataku dokonał ostrym narzędziem. Policjanci zatrzymali już napastnika.

– Do zdarzenia doszło przed godziną 15. na terenie placówki – poinformowała w rozmowie z radiem RDC rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach Agnieszka Świerczewska. – Doszło do ataku na mężczyznę, który został zraniony prawdopodobnie nożem. Na miejsce zdarzenia natychmiast udali się policjanci, którzy w bardzo krótkim czasie na pobliskiej ulicy zatrzymali osobę podejrzewaną o dokonanie tego czynu. Mężczyzna został przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach. Będzie u nas osadzony do wyjaśnienia sprawy – przekazała policjantka.

Poszkodowany trafił do szpitala, gdzie zajmują się nim lekarze. Na razie nie wiadomo, w jakim jest stanie. Nieznane są też motywy ataku. Radio RDC poinformowało, że napastnik może usłyszeć zarzuty we wtorek.
Źródło info i foto: Wprost.pl

Siedlce: Atak nożownika w urzędzie skarbowym

W urzędzie skarbowym przy ulicy Biskupa Ignacego Świrskiego w Siedlcach doszło do ataku nożownika. Jak donosi reporter RMF FM Krzysztof Zasada, jedna osoba została ranna. Zgłoszenie otrzymaliśmy na Gorącą Linię RMF FM. Na ulicy Świrskiego, przed budynkiem urzędu skarbowego, między dwoma mężczyznami miało dojść do sprzeczki. Jeden z nich zachowywał się bardzo agresywnie. Drugi próbował znaleźć schronienie w budynku „skarbówki”.

Tam jednak wszedł za nim napastnik – jak opisują to policjanci – z ostrym narzędziem. Ranił mężczyznę. Policjantom udało się zatrzymać agresora. Nie wiadomo, jakie były powody sprzeczki oraz ataku. Poszkodowany trafił do szpitala, lekarze udzielają mu pomocy. Nie podano jeszcze, jaki jest stan jego zdrowia.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Atak nożownika w stolicy. 16-latek zatrzymany

Policjanci z wydziału kryminalnego w Warszawie zatrzymali młodego mężczyznę podejrzewanego o usiłowanie zabójstwa. 16-latek ranił nożem dwóch swoich znajomych, a następnie uciekł, ukrywając ostre narzędzie w lesie. Do zdarzenia doszło nieopodal Mostu Poniatowskiego. Kilka dni temu na plaży przy Moście Poniatowskiego doszło do spotkania towarzyskiego, w trakcie którego wybuchła awantura. Nagle, jeden z uczestników kłótni wyciągnął nóż i ranił dwie osoby. Mężczyźni z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

„Policjanci z wydziału kryminalnego rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy. Wykonali szereg czynności, sprawdzeń i ustaleń operacyjnych, nie umknął im żaden szczegół, co szybko doprowadziło ich do ustalenia i zatrzymania młodego mężczyzny” – informuje mł. asp. Małgorzata Gębczyńska w policyjnym komunikacie.

Policja zatrzymała 16-latka

Funkcjonariusze policji zatrzymali podejrzanego o usiłowanie zabójstwa dzień po zdarzeniu. Napastnikiem okazał się 16-latek. Mundurowi zabezpieczyli nóż, którym sprawca ranił swoich znajomych. Młody człowiek schował go do słoika, a następnie ukrył w lesie. Następnie, 16-latkiem zajęli się policjanci z referatu ds. nieletnich. Po przeprowadzeniu niezbędnych czynności Sąd Rodzinny zdecydował o umieszczeniu zatrzymanego w schronisku dla nieletnich. Spędzi tam najbliższe trzy miesiące.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Szwecja: Atak nożownika na festynie politycznym

Nie żyje 60-kobieta ugodzona w środę w trakcie festynu z politykami na placu w centrum Visby na Gotlandii – poinformowała szwedzka policja. Niejasny jest motyw ataku. Według mediów nożownik miał powiązania z ruchem nacjonalistów. Na miejscu przez świadków zatrzymany został 33-letni mężczyzna, który następnie trafił w ręce policji. Jest on podejrzany o morderstwo.

Jak podała gazeta „Expressen”, mieszkający w południowej Szwecji domniemany napastnik uczestniczył w wielu demonstracjach nacjonalistycznego Nordyckiego Ruchu Oporu (NMR). Szef policji na Gotlandii Fredrik Persson na konferencji prasowej stwierdził, że „na razie nic nie wiadomo o politycznym motywie”. Trwa śledztwo – podkreślił.

Liderka Partii Centrum Annie Loof odwołała konferencję prasową, która miała odbyć się nieopodal miejsca, gdzie doszło do tragedii. Wieczorem swoją mowę rozpoczęła od minuty ciszy.

Polityczny tydzień na Gotlandii

W Visby na Gotlandii trwa tradycyjny polityczny Tydzień Almedalen (od nazwy parku) zwany świętem demokracji, podczas którego politycy uczestniczą w debatach, a także spotkają się z wyborcami. Na wszystkie imprezy wstęp jest wolny.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Warszawa: Atak nożem niedaleko parku

Około godziny 15, niedaleko jednego z warszawskich parków, raniony nożem został mężczyzna. Jak się okazało, był on poszukiwany przez policję. Ranny mężczyzna trafił do szpitala. Do zdarzenia doszło w Warszawie niedaleko parku Skaryszewskiego. – Policjanci  zostali wezwani do mężczyzny, który z raną kłutą wszedł do tramwaju na Alei Waszyngtona. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ofiara była już opatrywana przez pogotowie – powiedział sierż. sztab. Rafał Markiewicz z warszawskiej policji.

– Jak się okazało, mężczyzna ten był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Pod eskortą policji został zabrany do szpitala – powiedział Radiu ZET policjant. Jak dodał „trwa wyjaśnianie okoliczności zdarzenia i czy brała w nim udział druga osoba.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Nożownik, który zaatakował 12-latkę, zostanie zbadany przez psychiatrów

W Bielsku-Białej (woj. śląskie) nożownik zaatakował dziewczynkę przed szkołą. Teraz psychiatrzy zbadają, czy podejrzany był poczytalny w chwili zdarzenia. Opinia biegłych psychiatrów ma kluczowe znaczenie dla sprawy. – Będzie wskazywała dalsze kierunki postępowania – wyjaśniła Agnieszka Michulec, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Po kilkunastu dniach od ataku nożownika rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej Agnieszka Michulec przekazała portalowi tvn.24.pl, że podejrzanego o napaść 41-letniego mężczyznę zbadają biegli psychiatrzy. Mają stwierdzić, czy mężczyzna był poczytalny w chwili ataku na 12-letnie, nieznane mu wcześniej dziecko.

Podejrzany o atak na dziewczynkę mężczyzna przebywa na oddziale psychiatrycznym zakładu karnego we Wrocławiu, dlatego zostanie zbadany przez biegłych z tego miasta. Psychiatrzy wydadzą opinię na podstawie jednorazowego badania psychiatrycznego oraz akt sprawy.

– Jeśli w oparciu o to biegli nie będą w stanie wydać opinii, wówczas zasięgnięta zostanie opinia psychologa. Jeśli także wtedy pojawią się wątpliwości, wówczas – na wniosek prokuratury – sąd może zarządzić obserwację psychiatryczną podejrzanego – przekazała Agnieszka Michulec. Rzeczniczka stwierdziła, że opinia biegłych będzie miała kluczowe znaczenie dla sprawy. – Będzie wskazywała dalsze kierunki postępowania. Będzie oceniana kwestia winy i odpowiedzialności – wyjaśniła Michulec.

Prokuratura przesłuchała już większość świadków zdarzenia, a w najbliższych dniach zeznania ma złożyć pięcioro dzieci, które widziały moment ataku na 12-latkę.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Nożownik zaatakował w Świnoujściu. Nie żyje kobieta

Około godz. 15:30 we wtorek, 17 maja przed budynkiem prokuratury w Świnoujściu 44-letnią kobietę zaatakował uzbrojony w nóż mężczyzna. Nie udało jej się uratować. Nożownik został zatrzymany. Informację jako pierwszy podał portal RMF24. Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Świnoujściu sierż. Kamil Zwierzchowski w rozmowie z Gazeta.pl. potwierdził te doniesienia.

Jak przekazał, napastnik zadał ofierze wiele ciosów w klatę piersiową. Mimo reanimacji, kobiety nie udało się uratować. Mężczyzna został już zatrzymany przez służby. Teraz wyjaśnione zostaną motywy ataku. Prace wyjaśniające prowadzi policja i prokuratura. Policja odmówiła udzielania bardziej szczegółowych informacji, na ten moment nie wiadomo też nic na temat motywów napastnika. Tekst zostanie zaktualizowany po otrzymaniu komentarza ze strony prokuratury.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Nowe szczegóły ataku nożownika na 12-latkę

Prokurator ogłosi jeszcze w piątek zarzuty 41-latkowi, który dzień wcześniej zaatakował nożem przed szkołą w Bielsku-Białej 12-latkę – podała PAP rzecznik bielskiej prokuratury okręgowej Agnieszka Michulec. Chodzi o zarzut usiłowania zabójstwa. Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa Bielsko-Biała Południe. Zostało wydane postanowienie o wszczęciu śledztwa oraz postawieniu zarzutu usiłowania zabójstwa ze skutkiem w postaci spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu. (…) Prokurator udał się do Bielskiego Centrum Psychiatrii, gdzie przebywa mężczyzna. Tam ogłosi się mu zarzuty. Ma także przesłuchać mężczyznę, o ile będzie chciał on składać wyjaśnienia – powiedziała w rozmowie z PAP prokurator Agnieszka Michulec.

41-letni napastnik został umieszczony w Bielskim Centrum Psychiatrii po zatrzymaniu. Prokurator Agnieszka Michulec zastrzegła, że psychiatrzy wydali zgodę na przeprowadzenie czynności z jego udziałem. Z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny do sądu wystąpiła prokuratura. Posiedzenie w tej sprawie jest zaplanowane na sobotnie przedpołudnie.

Do ataku doszło w czwartek około godziny 13. Napastnik – Arkadiusz D. przed szkołą podstawową nr 22 w ścisłym centrum Bielska-Białej z nieznanych powodów zaatakował 12-latkę, zadając jej kilka ciosów nożem. Mężczyzna bezpośrednio po zdarzeniu odszedł, ale chwilę późnej został zatrzymany przez policjantów.

12-latka z obrażeniami zagrażającymi jej życiu trafiła najpierw do szpitala pediatrycznego w Bielsku-Białej, a późnym popołudniem przetransportowano ją śmigłowcem do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Ma rany brzucha, klatki piersiowej i nogi. W nocy przeszła operację. W ciężkim stanie przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarła w piątek PAP, 41-letni napastnik mieszkał w bloku naprzeciwko szkoły. Jak wynika z relacji jego rodziny, leczył się na schizofrenię; miał przyjmować leki. Po zatrzymaniu trafił do szpitala psychiatrycznego, gdzie jest pilnowany przez policjantów.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Atak nożownika w Izraelu. Są ofiary

Cztery osoby zginęły w ataku nożownika w czwartek wieczorem w Eladzie, w Dystrykcie Centralnym Izraela – podaje AFP, powołując się na służby ratownicze. Associated Press informuje, że napastnik zabił trzy osoby. Policja uznała atak za zamach terrorystyczny. Jak donoszą izraelskie media, dwóch napastników – jeden uzbrojony w pistolet, drugi w siekierę – zaatakowało przechodniów w parku. Podejrzani wciąż są na wolności.

Nie żyją cztery osoby. Kolejne cztery zostały ranne – dwie z przetransportowano do szpitali w stanie krytycznym. Burmistrz Eladu, który wystąpił w telewizji, wezwał mieszkańców miasta do pozostania w domach. Atak nastąpił w Dzień Niepodległości Izraela – święto państwowe upamiętniające ustanowienie tego kraju.
Źródło info i foto: polsatnews.pl