Jest nagroda za pomoc w schwytaniu Ryszarda Wróbla

Komendant Wojewódzki Policji wyznaczył nagrodę za wskazanie miejsca pobytu 48-letniego Ryszarda Wróbla, mieszkańca powiatu wrocławskiego. Poszukiwany listem gończym jest współsprawcą włamania i kradzieży na stacji paliw, do których doszło 21 czerwca 2017 roku w nocy w Dobrzycach (woj. wielkopolskie).

Ryszard Wróbel, wraz z inną osobą po włamaniu i kradzieży na stacji paliw zbiegł z miejsca przestępstwa. Obaj podejrzani zostali zauważeni w okolicach Milicza (w miejscowości Baranowice) przez patrol policji, który podjął próbę ich zatrzymania.

Ranił policjanta w szyję, zginął po postrzale

Sprawcy nie zatrzymali się do kontroli i próbowali zbiec lokalnymi drogami, poruszając się skradzioną Skodą Octavią. Auto porzucili na jednej z leśnych dróg i kontynuowali ucieczkę pieszo. Jeden z nich w celu uniknięcia zatrzymania, strzelił z broni palnej w kierunku funkcjonariuszy, raniąc jednego z nich w szyję.

Drugi z funkcjonariuszy użył broni służbowej wobec napastnika raniąc go w dolne partie ciała. Mężczyzna na skutek doznanych obrażeń zmarł na miejscu.

Zbieg może być agresywny

Drugiemu z podejrzanych – Ryszardowi Wróblowi, zamaskowanemu kominiarką udało się uciec. Mimo podjętych wówczas na szeroką skalę działań, a także prowadzonych dalej intensywnych działań operacyjnych, które doprowadziły do zidentyfikowania poszukiwanego mężczyzny, do chwili obecnej nie udało się ustalić jego miejsca pobytu.

Poszukiwany:

RYSZARD WRÓBEL
s. Stanisław, Stanisława
ur. 30.03.1969 r. we Wrocławiu
zam. Januszkowice, gm. Długołęka

Rysopis:

Wzrost około 180 cm, włosy ciemny blond, delikatne zakola czołowe, oczy jasne – niebieskie, szklana proteza lewego oka, kształt twarzy – pięciokątna, nos średni, prosty, szeroki, usta małe, wąskie, uszy średnie, przylegające.
Znaki szczególne – blizna na prawym uchu, szklana proteza lewego oka. Brak tatuaży.

Uwaga:

Może być niebezpieczny! Może posiadać broń palną. Może zachowywać się agresywnie i próbować ucieczki. W przypadku napotkania mężczyzny należy niezwłocznie powiadomić najbliższą jednostkę policji. Nie podejmować żadnych działań na własną rękę.

Z uwagi na to, że poszukiwany ukrywając się może zmieniać swój wygląd, policja przedstawia kilka jego wariantów. Za wskazanie miejsca pobytu poszukiwanego mężczyzny Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu wyznaczył nagrodę w wysokości 10 tys. złotych.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Poszukiwany sprawca napadu seksualnego na 15-latkę

Policjanci z Łodzi poszukują napastnika, który zaatakował 15-latkę i popełnił wobec niej przestępstwo seksualne. Dziewczynka została napadnięta, gdy wracała ze szkoły. Poszukiwany mężczyzna ma około 25-ciu lat, wzrost 180 cm i jest szczupłej budowy ciała. Włosy jasne i krótkie, czoło średnie, oczy jasne, nos średni szeroki, uszy średnie przylegające. Znak szczególny, to wytatuowany klucz na wewnętrznej stronie przegubu lewej dłoni.

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w ustaleniu tożsamości mężczyzny lub mają informacje, które pozwolą ująć poszukiwanego. Kontakt z IV Komisariatem Policji w Łodzi przy ul. Kopernika 29/31 (lub pod nr telefonu (42) 665 23 22 (w godz. 8-16) lub całodobowo pod nr telefonu (42) 665 23 00).
Żródło info i foto: RMF24.pl

Poszukiwany Andrzej Gajda

Andrzej Gajda jest poszukiwany przez policję z Rybnika (woj. śląskie). Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo 43-letniej mieszkanki Czerwionki-Leszczyn. Za pomoc w ujęciu przestępcy wyznaczono nagrodę. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że 9 czerwca 2014 roku w Czerwionce-Leszczynach przy ul. Kościuszki dopuścił się zabójstwa swojej byłej partnerki. W sprawie toczy się śledztwo. Poszukiwany przez policję Andrzej Gajda – policja podaje rysopis:
– wiek z wyglądu ok 50 lat,
– wzrost 176-180 cm,
– włosy siwe krótkie, – oczy jasne,
– widoczne ubytki uzębienia.
Ubiór:
– ostatnio widziany był w koszulce kol. granatowego i w spodenkach do kolan. Policja dodaje, że poszukiwany „może poruszać się na rowerze koloru czarnego”.
Policja prosi wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat, o kontakt z policjantami KMP w Rybniku pod numerem tel. 32 429 52 66 lub z najbliższą jednostką policji pod nr 997 i 112. Informację można przekazywać całodobowo. Żródło info i foto: wp.pl