Bogatynia: Ciało młodej kobiety znalezione przed szpitalem

Zwłoki młodej kobiety znaleziono w poniedziałek w samochodzie zaparkowanym na przyszpitalnym parkingu w Bogatyni (Dolnośląskie). Okoliczności jej śmierci wyjaśnia prokuratura. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski potwierdził, że zwłoki młodej kobiety znaleziono w jednym z samochodów stojących na parkingu przy szpitalu w Bogatyni.

Ciało kobiety zostało znalezione przez pracowników szpitala, którzy kończyli nocną zmianę. Na miejsce została wezwana policja, przeprowadzano oględziny. Obecnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu prowadzone są czynności, które mają wyjaśnić przyczynę śmierci kobiety – przekazał.

Dodał, że wstępne okoliczności zdarzenia nie wskazują na udział w nim osób trzecich. Przyczynę śmierci ma wykazać sekcja zwłok.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury, kobieta przyjechała do szpitala, aby przeprowadzić badanie na obecność koronawirusa. Takie badania w szpitalu w Bogatyni rozpoczynają się o godz. 8, prawdopodobnie kobieta czekała na rozpoczęcie wykonywania tych badań – dodał prokurator.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Lublin: Śmierć podczas wesela. Zatrzymano pana młodego

Policja wyjaśnia okoliczności śmierci 50-letniego mężczyzny, który prawdopodobnie uczestniczył w przyjęciu weselnym w Lublinie. Do sprawy zatrzymano 25-latka – poinformowała w niedzielę policja. Do tragedii doszło w sobotę wieczorem przed jednym z lokali przy ul. Niezapominajki w Lublinie. Policja została zawiadomiona, że leży tam zakrwawiony mężczyzna.

– Kiedy policjanci przybyli na miejsce, była tam już karetka pogotowia. 50-latek z Lublina został zabrany do szpitala, niestety jego życia nie udało się uratować, mężczyzna zmarł w szpitalu dwie godziny później – powiedział mł.asp. Kamil Karbowniczek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Ciało 50-latka zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która wyjaśni przyczyny zgonu.

Szarpanina na weselu

Według wstępnych ustaleń policji w lokalu odbywało się przyjęcie weselne. Przed lokalem doszło do szarpaniny, w trakcie której 50-latek przewrócił się i uderzył głową w kostkę brukową. Do wyjaśnienia zatrzymany został 25 letni mężczyzna. Według nieoficjalnych informacji to pan młody. Był nietrzeźwy.

– Mężczyzna był agresywny. Została pobrana od niego krew do badań na obecność alkoholu i narkotyków w organizmie. Kiedy wytrzeźwieje będą przeprowadzone z nim dalsze czynności – dodał Karbowniczek.

Na miejscu policjanci zastali sześć osób.

W sprawie organizacji przyjęcia weselnego policjanci sporządzili stosowną notatkę, która zostanie przekazana do sanepidu – zaznaczył Karbowniczek.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Tragiczny finał poszukiwań zaginionego 32-latka

Andrzej Bober nie żyje. Zwłoki poszukiwanego 32-latka odnaleziono w lesie w okolicach Górska w województwie kujawsko-pomorskim. 32-latek wyszedł z domu w Górsku przy ul. Osiedlowej we wtorek 28 maja około godziny 17:30. W czwartek Komenda Miejska Policji w Toruniu poinformowała o rozpoczęciu poszukiwań.

Jak podaje serwis pozatorun.pl, kilka godzin po rozpoczęciu poszukiwań, na ciało 32-latka w lesie natknął się członek rodziny. Mężczyzna zaalarmował służby. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmierci 32-latka. Na początkowym etapie śledztwa wykluczono udział osób trzecich w tym zdarzeniu. 
Źródło info i foto: Radio ZET.pl