Strzelanina w Poznaniu. 32-latek aresztowany

Zaczęło się od „zaczepiania kobiet”, a szybko przeszło do usiłowania zabójstwa policjanta. 32-letni mężczyzna uzbrojony w pałkę teleskopową i broń czarnoprochową może spędzić w więzieniu resztę życia. Poznańska komenda zdradza pierwsze szczegóły: „Nie przyznał się do winy i odmówił składania wyjaśnień. Nie podjął żadnego dialogu z przesłuchującym go prokuratorem”.

W niedzielę, 8 maja, wieczorem, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że jakiś mężczyzna zaczepia kobiety w rejonie ronda Środka. Na miejsce trafił pierwszy patrol: mężczyzna (z 8-letnim stażem pracy) i kobieta, policjantka (z rocznym). Wytypowano podejrzanego o skuteczne uprzykrzanie życia poznaniankom i podjęto próbę wylegitymowania mężczyzny. Wtedy ten chwycił za broń, jak dziś wiadomo, czarnoprochową i wypalił w policjanta. Mundurowy, choć ranny w brzuch i rękę, odpowiedział ogniem i obezwładnił napastnika.
Źródło info i foto: se.pl

Tarnów: Śmiertelne pobicie pod sklepem monopolowym

W trakcie awantury, do której doszło pod sklepem monopolowym w Tarnowie, jeden z mężczyzn wyjął pałkę teleskopową i śmiertelnie pobił drugiego – informuje TVN 24. Jak wynika z informacji przekazanych przez policję, w pewnym momencie jeden z kłócących się mężczyzn wyjął z kieszeni krótki przedmiot, z którego wysunęła się metalowa pałka teleskopowa.

26-latek zadał drugiemu mężczyźnie kilka ciosów. Zaatakowany został przewieziony do szpitala, ale nie udało się go uratować. Napastnik przyznał się do winy. Grozi mu do 12 lat więzienia.
Żródło info i foto: interia.pl

Kibole z Białorusiu uzbrojeni w kastety i noże przyjechali na mecz do Białegostoku

Dziewięć kastetów, nóż, pałka teleskopowa. Taki arsenał przywieźli ze sobą białoruscy pseudokibice, którzy usiłowali dostać się na sobotni mecz Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice (2:1). Mieli ze sobą również race. Sześciu mężczyzn sympatyzujących z fanami drużyny gości trafiło do aresztu. Półtorej godziny przed spotkaniem służby porządkowe poprosiły funkcjonariuszy policji o interwencję wobec próbujących wjechać na teren stadionu Białorusinów. Kibole nie chcieli pokazać co wwożą w autach. Mundurowi skontrolowali trzy samochody, w których znaleźli 9 kastetów, nóż i pałkę teleskopową oraz race.

Sześciu mężczyzn zamiast na mecz trafiło do aresztu. W niedzielę usłyszeli zarzuty wnoszenia na mecz niebezpiecznych przedmiotów i wyrobów pirotechnicznych. W poniedziałek zostali doprowadzi do sądu. Wszyscy zostali skazani na kary trzech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata i dwuletnie zakazy wstępu na wszelkie imprezy masowe w Polsce.

Izba wytrzeźwień zamiast stadionu

Podobne wyroki usłyszało dwóch nietrzeźwych i agresywnych kibiców Piasta, którzy zamiast na mecz trafili na izbę wytrzeźwień. Pijani mężczyźni muszą zapłacić 2 tys. zł grzywny i mają dwuletnie zakazy wstępu na mecze gliwickiego zespołu w Ekstraklasie. Policja nie chciała podać, z jakim klubem identyfikują się białoruscy pseudokibice, którzy przyjechali do Białegostoku z kastetami. Najpewniej chodzi o BATE Borysów. Od pięciu lat fani tej drużyny oraz Piasta mają tzw. „zgodę”.
Żródło info i foto: TVP.info

Maciej K. zatrzymany

Młody mężczyzna wtargnął do totalizatora sportowego. Pałką teleskopową zastraszył pracownika, zabrał niewielką kwotę pieniędzy i wybiegł. Dzięki pomocy świadków zdarzenia policjanci z Ochoty zatrzymali 22-letniego Macieja K. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia . Mężczyzna pałką teleskopową zastraszył pracownika i zażądał wydania pieniędzy. Między napastnikiem a napadniętym doszło do szarpaniny. Po kilku minutach sprawcy udało się wyrwać i wybiec z pieniędzmi na zewnątrz. Żródło info i foto: Policja.pl