Aresztowano drugą osobę ws. zabójstwa Polaka w Londynie

27-letni mężczyzna został aresztowany w związku ze śmiertelnym pchnięciem nożem 46-letniego Polaka w zachodnim Londynie – poinformowała londyńska policja metropolitalna. To druga osoba zatrzymana w tej sprawie, pierwszą jest 13-letni chłopiec. Do zabójstwa doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Yiewsley na dalekich przedmieściach na zachodzie Londynu. Policja poinformowała, że Polak zmarł 30 minut po tym, jak funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie.

46-letni obywatel Polski, który mieszkał na stałe w tej części Londynu, został opatrzony przez ratowników medycznych, ale pomimo podjętych starań, zmarł na miejscu zdarzenia o godz. 00:43 we wtorek. Polak jest pierwszą tegoroczną ofiarą zabójstwa w Londynie. Przeprowadzona w czwartek sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci były rany kłute pachwiny i klatki piersiowej. Policja informowała wcześniej, że jej zdaniem Polak został zaatakowany po kłótni słownej z grupą mężczyzn, do której doszło na jednej z ruchliwych ulic Yiewsley. Aresztowany w związku z tą sprawą 13-latek został w piątek zwolniony za kaucją, ale ma stawić się w sądzie na początku lutego.

W 2021 r. w Londynie zamordowane zostały 122 osoby, w większości przypadków przy użyciu noża.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Irlandia: zaostrzony wyrok dla 22-latka z Polski

Sąd apelacyjny w Dublinie zaostrzył wyrok 7 lat pozbawienia wolności do 10 lat wobec 22- letniego Leszka J., który 17 kwietnia br. został skazany za pchnięcie nożem w szyję irlandzkiej dziennikarki Mairad O’Dwyer – poinformowały irlandzkie media. Sprawca pchnął ofiarę nożem kuchennym w trakcie napadu rabunkowego. Na rozprawie przyznał się do winy. Sąd apelacyjny, rozpatrujący odwołanie wniesione przez prokuraturę, określił atak jako „niezwykle brutalny”.
Zródlo info: onet.pl