Pińczów: Nietrzeźwy kierowca zgłosił na policję nietrzeźwego kierowcę

Na terenie gminy Pińczów (woj. świętokrzyskie) doszło do nietypowego zdarzenia. Trzech mężczyzn wdało się w kłótnię, która zakończyła się policyjną interwencją. Jeden z nich zawiadomił służby o nietrzeźwym kierowcy. Po przyjeździe policji wyszło na jaw, że zgłaszający również był pod wpływem alkoholu. W miejscowości Pińczów w województwie świętokrzyskim doszło do kłótni między mężczyznami. Na miejsce obaj przyjechali samochodami. Kierowca volkswagena wyczuł od drugiego mężczyzny (kierowcy seata) woń alkoholu. Po chwili do dwóch mężczyzn dołączył znajomy jednego z nich. Trzeci mężczyzna poruszał się samochodem marki audi.

Mężczyzna kierujący volkswagenem poprosił swojego znajomego o wezwanie patrolu policyjnego ponieważ awanturujący się 31-letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. 27-latek zawiadomił odpowiednie służby. Gdy na miejsce dotarła policja, funkcjonariusze postanowili sprawdzić trzeźwość wszystkich uczestników sporu. 31-latek kierujący seatem oprócz braku uprawnień do kierowania pojazdem, miał we krwi ponad pół promila. 27-latek, który zawiadomił policję również był nietrzeźwy – na miejsce zdarzenia przyjechał swoim audi, a miał we krwi alkohol o stężeniu około 0.6 promila.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Zatrzymano 78-latkę. Była poszukiwana od 18 lat

Policja w Pińczowie zatrzymała 78-letnią kobietę podejrzewaną o wyłudzenia pieniędzy z różnych banków oraz od osób fizycznych. Przez 18 lat skutecznie unikała ona wymiaru sprawiedliwości. Teraz odpowie za swoje czyny.

„78-letnia dziś kobieta na własnej skórze doświadczyła nieuchronności odpowiedzialności karnej” – poinformowała Komenda Policji w Pińczowie w oficjalnym komunikacie.

18 lat temu, w 2004 roku, Prokuratura Rejonowa w Pińczowie wydała postanowienie o przedstawieniu kobiecie – wówczas 60-letniej – zarzutów dotyczących oszustwa na rzecz osób fizycznych i oszustwa kredytowego. Podejrzana miała zaciągnąć pożyczki w kilku bankach. Zarzutów jednak nie udało się postawić, bo od 2004 roku kobieta pozostawała nieuchwytna. Przez 18 lat unikała kontaktów z policją i skutecznie się ukrywała. Żeby uciec przed konsekwencjami swoich czynów, opuściła nawet kraj. W 2010 roku sąd wydał postanowienie o jej tymczasowym aresztowaniu. Poszukiwaniami objęta była cała Polska.
Źródło info i foto: Gazeta.pl