Bill Cosby został oficjalnie pozwany

Gwiazda programu „The Cosby Show” i jeden z najsłynniejszych amerykańskich aktorów komediowych został we wtorek pozwany przez Judith Huth za molestowanie seksualne w 1974 r., gdy kobieta miała 15 lat. To pierwsze formalne zarzuty wobec aktora, którego w ostatnich tygodniach wiele kobiet oskarżało o napaści na tle seksualnym.

W pozwie złożonym przed sądem w Los Angeles napisano, że Huth i jej 16-letnia przyjaciółka zostały najpierw poczęstowane „kilkoma drinkami” w klubie tenisowym Cosby’ego, a następnie zabrane do Playboy Mension, rezydencji założyciela magazynu „Playboy” Hugh Hefnera. To tam, w jednym z pokojów, nastolatka miała być molestowana przez Billa Cosby’ego.

Traumatyczne przeżycie

– To traumatyczne zdarzenie, w tak młodym wieku, spowodowało u powódki psychologiczne szkody i psychiczne cierpienie, co było przyczyną jej poważnych problemów przez całe życie – napisano w uzasadnieniu skargi. Pozew przyszedł do sądu dzień po tym, jak Cosby zrezygnował z zasiadania w radzie Uniwersytetu Temple w Filadelfii, jego macierzystej uczelni. W ciągu ostatnich kilku tygodni około 17 kobiet oskarżyło nieformalnie Cosby’ego o molestowanie seksualne. Cosby był już oskarżony o ten czyn w 2005 r. Wówczas oskarżycielka, Andrea Constand, miała otrzymać nieujawnioną sumę pieniędzy i sprawa nigdy nie dotarła do sądu.
Żródło info i foto: TVP.info

Racibórz: zabił żonę i popełnił samobójstwo

​W Raciborzu na Śląsku doszło do rodzinnej tragedii. W mieszkaniu przy ul. Orzeszkowej policjanci znaleźli ciała starszego małżeństwa. Sekcja zwłok wyjaśni, jak doszło do ich śmierci. Policję zaalarmowała córka starszych państwa. Powiedziała, że od kilku godzin próbuje się z nimi skontaktować i nie może dostać się do ich mieszkania. Po wyważeniu drzwi policjanci w jednym z pokojów znaleźli ciało 65-letniej kobiety. W kolejnym – jej 69-letniego męża. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna prawdopodobnie zabił żonę, a później popełnił samobójstwo. Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji zwłok. Żródło info i foto: RMF24.pl