Przejęto nielegalne papierosy o wartości 15 mln złotych

Funkcjonariusze CBŚP i KAS przejęli ponad 20,6 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, wartych blisko 15,5 mln zł. Nielegalny towar ukryty był na naczepie samochodu ciężarowego oraz w hali towarowej. Do sprawy zatrzymano 67-letniego mężczyznę, który w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola usłyszał zarzuty karno-skarbowe. Gdyby towar trafił do obrotu straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 25 mln zł.

Policjanci z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) na jednym z warszawskich parkingów skontrolowali samochód ciężarowy z naczepą. Okazało się, że za skrzyniami z ziemniakami ukryte było prawie 9 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Kierowca pojazdu został zatrzymany do wyjaśnienia, a towar zabezpieczony.

Funkcjonariusze przeszukali także mieszkanie zatrzymanego mężczyzny oraz jedną z hal magazynowych znajdującą się w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam znaleźli kolejne nielegalne wyroby tytoniowe tych samych marek, tj.: 11,6 mln sztuk papierosów.

Łącznie zabezpieczono ponad 20,6 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Śledczy oszacowali wartość przejętej kontrabandy na kwotę blisko 15,5 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że nielegalny towar miał trafić na czarny rynek w kraju. Gdyby został wprowadzony do obrotu straty Skarbu Państwa mogłyby wynieść ponad 25 mln zł.

67-letni kierowca pojazdu jest dobrze znany policjantom, ponieważ w przeszłości był zatrzymywany za kradzieże z włamaniem. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola przedstawiono mu zarzuty karno-skarbowe.
Źródło info i foto: Policja.pl

Przechwycono tysiące nielegalnych papierosów

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w pilskiej komendzie zabezpieczyli blisko 80 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar 44-letni mieszkaniec Szczecina przewoził w swoim samochodzie. Został zatrzymany do kontroli na drodze krajowej nr 10 w Pile. Wprowadzenie tych wyrobów tytoniowych do obrotu uszczupliłoby Skarb Państwa na kwotę ok. 64 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 3 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Pile ustalili, że 12 sierpnia br. przez drogę krajową nr 10 w Pile będzie przejeżdżał samochód z nielegalnym towarem. Ok. godziny 20.40 mundurowi ci współpracują z kolegami z Wydziału Prewencji pilskiej komendy zatrzymali podejrzany samochód. Po dokładnym przeliczeniu i zważeniu okazało się, że jest w nim 20 kartonów z blisko 80 tysiącami sztuk papierosów bez znaków akcyzy oraz pudełka przygotowane do pakowania papierosów.

Policjanci zatrzymali 44-letniego mieszkańca Szczecina, który przewoził papierosy bez akcyzy. Śledczy ogłosili mu zarzut za popełnione przestępstwo karnoskarbowe. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego przez funkcjonariuszy towaru naraziłoby Skarb Państwa na stratę co najmniej 64 tysięcy złotych. Podejrzanemu za popełnienie tego przestępstwa grozi kara finansowa oraz do 3 lat więzienia.
Żródło info i foto: Policja.pl