Robito gang sprzedający luksusowe auta

CBŚ i prokuratura rozbiły gang handlujący kradzionymi luksusowymi samochodami. Zatrzymano siedem osób m.in. Jarosława M. nieformalnego szefa bojówki pseudokibiców Lechii Gdańsk – dowiedzieli się reporterzy RMF FM. Kradzione pojazdy grupa sprzedawała polskim celebrytom. Prokuratura nie chce na razie -nawet nieoficjalnie- informować o nazwiskach celebrytów. Sprawa jest dopiero na początkowym etapie. Samochody kupowały m.in. gwiazdy polskiej estrady i telewizji. Dopiero za jakiś czas policjanci będą przesłuchiwać właścicieli aut kupionych od gangu. „Ja mogę potwierdzić, że faktem jest, że zostało zatrzymanych siedem osób. Nic na razie jednak nie mogę więcej powiedzieć ze względu na dobro śledztwa” – powiedział RMF FM wiceszef prokuratury w Gorzowie Roman Witkowski. Żródło info i foto: RMF24.pl

Alikhan M. pozostanie pod skrzydłami Polski

Obywatel Czeczenii Alikhan M. pozostanie w polskim areszcie do końca czerwca, orzekł warszawski sąd. Wydania mężczyzny domaga się rosyjska prokuratura, zarzucając mu udział w zamachu na wicemera Moskwy, który miał miejsce w 2002 roku – czytamy na tvn24.pl
Zgodnie z prawem, wydanie zatrzymanego obcemu państwu jest niedopuszczalne, jeśli m.in. zachodzi obawa, że po wydaniu może zostać skazany na śmierć lub gdy osoba jest ścigana za „popełnienie bez użycia przemocy przestępstwa z przyczyn politycznych”.
Zdaniem Anny Kuehn, szefowej stowarzyszenia „Komitet Polska-Czeczenia”, obawa o życie mężczyzny jest zupełnie realna. – „Polska nie powinna go wydawać Rosji; nie wyszedłby z tego żywy” – podkreśliła.
Zródlo info: tvn24.pl

Mariusz Ż. i Michał L. usłyszeli zarzuty korupcji

Kolejne zarzuty związane z aferą korupcyjną w polskim futbolu – czytamy na Radio ZET.pl
Były dyrektor sportowy klubu z Polkowic Michał L. jest podejrzany o wręczenie w sumie 75 tysięcy złotych łapówek. Zarzuty korupcyjne usłyszał też sędzia ekstraklasy Mariusz Ż. z Sosnowca.
Michał L. z Górnika Polkowice miał wręczać łapówki w sezonie 2004/2005 – chodziło o mecze drugoligowe. Prokurator postawił mu sześć zarzutów, ale były dyrektor sportowy klubu z Polkowic nie został aresztowany, ma dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju – powiedział Radiu ZET Jarosław Dyko z Prokuratury Krajowej we Wrocłaiu.
Prokuratorzy przesłuchali też sędziego ekstraklasy z Sosnowca – Mariusza Ż. Jest on podejrzany o przyjęcie 7 tys. złotych łapówek.
Zródlo info: Radio ZET.pl

Polacy zamieszani w porwanie rodaka?

W porwaniu Polaka w Afganistanie mogli brać udział nasi rodacy lub osoby, które długo mieszkały w naszym kraju i znają dobrze język polski – ustaliło radio RMF FM. Dowodem na to ma być taśma z nagraniem apelu Polaka, proszącego pakistański rząd o spełnienie żądań talibów. Według ABW, w tle nagrania słychać podpowiedzi w języku polskim. Taśmę z nagraniem apelu Polaka od kilku dni bada Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. I to właśnie z analizy tego nagrania mają – jak informuje RMF FM – wynikać przypuszczenia, że w porwaniu naszego rodaka brali udział Polacy lub ludzie długo w Polsce przebywający.
Zródlo info: dziennik.pl