Szczęśliwy finał poszukiwań 18-miesięcznej dziewczynki

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 18-miesięcznej dziewczynki z miejscowości Rentyny w województwie warmińsko-mazurskich. Dziewczynka jest cała i zdrowia, ale profilaktycznie trafi na badania do szpitala. Znaleźli ją w lesie policjanci. Dziecko przeszło samo kilkaset metrów. Wykorzystując nieuwagę opiekuna – prawdopodobnie – dziewczynka wyszła przez otwartą bramę. Przypomnijmy, że wcześniej zagubił się 2,5-letni Hubert spod Koszalina. Chłopiec i dziewczynka są już w swoich domach.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Fundacja ITAKA poszukuje 16-letniej Larysy

Nastolatka zaginęła na początku marca 2022 roku. Ostatni raz widziana była w Łucku na Wołyniu. Według wstępnych informacji policji, 16-letnia Larysa może przebywać na terenie Polski. Fundacja ITAKA prosi o pomoc w poszukiwaniu zaginionej dziewczynki. Jak przekazali przedstawiciele policji, dziewczynka może przebywać na terenie Polski lub Europy. Okoliczności zaginięcia 16-latki nie są znane, wiadomo jednak, że przez wojnę została ona oderwana od matki, która nie ma z nią kontaktu.

Larysa ma krótkie blond włosy i charakterystyczny pieprzyk między brwiami. Ostatni raz widziana była na początku marca w Łucku na Wołyniu. Poszukiwaniami dziewczynki zajmuje się fundacja ITAKA, która zamieściła informacje o zaginięciu na swojej stronie.

Można również napisać w tej sprawie do ITAKI itaka@zaginieni.pl.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Zatrzymano 24-latkę poszukiwaną listem gończym

Śląska policja przekazała, że policjanci z Będzina zatrzymali poszukiwaną listem gończym za oszustwa 24-letnią mieszkankę Dąbrowy Górniczej. Kobieta spędzi w więzieniu sześć lat. Policjanci od dłuższego czasu pracowali nad zatrzymaniem 24-letniej kobiety, która do tej pory unikała organów ścigania. Poszukiwana wielokrotnie zmieniała miejsce zamieszkania oraz swój wygląd.

Na podstawie wielu ustaleń oraz pracy operacyjnej funkcjonariusze wytypowali mieszkanie w Dąbrowie Górniczej, w którym mogła ukrywać się kobieta. Drzwi otworzył jej partner. Poszukiwana 24-latka próbowała jeszcze schować się przed nimi pod łóżkiem. Jej ucieczka przed wymiarem sprawiedliwości zakończyła się jednak w areszcie. Kobieta była poszukiwana za liczne oszustwa, których się dopuściła. Wystawiono za nią list gończy oraz dziewięć nakazów doprowadzenia. W więzieniu spędzi ponad sześć lat.
Źródło info i foto: interia.pl

Trwają poszukiwania zaginionej 16-latki

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu poszukują zaginionej 16-letniej Oliwii Michalskiej. Dziewczyna 15 września br. po zakończeniu zajęć w szkole nie wróciła do domu i od tego czasu nie nawiązała kontaktu z rodziną. Dziewczyna zaginęła 15 września, po zajęciach szkolnych. Od tego momentu nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Zaginiona ma około 174 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała, ma długie włosy koloru brązowego (ciemne na górze z rozjaśnionymi końcówkami). Jak podaje policja, „16-latka zazwyczaj czesze włosy w dwa luźne warkocze z przedziałkiem na środku głowy. Nieletnia używa mocnego makijażu” – podano w rysopisie.

Policja prosi osoby, które posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu Oliwii o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komendą Miejską Policji w Opolu (tel. 47 861 25 45) lub najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

List gończy za 30-latką. Ściga ją policja

Wydział kryminalny Komendy Miejskiej Policji w Łomży poszukuje Anity Szudrawskiej. Za 30-latką wydano list gończy. Jej wizerunek i dane od 2 września są dostępne na stronie policji. Kobieta jest podejrzewana o sutenerstwo, za co grożą jej 3 lata więzienia.

Jak czytamy na stronie policji, mieszkanka Łomży jest poszukiwana na podstawie: Art. 204 § 2 – czerpanie korzyści majątkowej z uprawiania prostytucji przez inną osobę (sutenerstwo) oraz Art. 258 § 1 – branie udziału w zorganizowanej grupie albo związku mających na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego. Za ten pierwszy czyn kobieta może spędzić w więzieniu 3 lata, a za drugi nawet 5. Poszukiwana przez policję Anita Szudrawska ma 30 lat. Wzrost: 161-165 CM, oczy jasne. Osoby, które mogą przyczynić się do zlokalizowania kobiety są proszone o kontakt telefoniczny z KMP Łomża Wydział Kryminalny: 48 85 670 23 05 lub email: dyzurny.kwp@bk.policja.gov.pl Czytaj też: W uszach miał białe słuchawki. Policjanci z Hajnówki szukają tego człowieka!
Źródło info i foto: se.pl

Nie żyje zaginiona 27-latka

Poszukiwana od soboty zaginiona 27-letnia mieszkanka Częstochowy nie żyje. Taką informację przekazali w poniedziałek wieczorem częstochowscy funkcjonariusze. Kobieta w sobotę przed godz. 6 rano wyszła z domu i od tamtej pory nie nawiązała kontaktu z bliskimi. Do zaginięcia 27-letniej kobiety doszło w sobotę 28 sierpnia ok. godz. 5.40. „Miała wyjść tylko na chwilkę, by zabrać coś z samochodu” – informowali funkcjonariusze. Ostatni raz kobieta była widziana w Częstochowie przy ul. Nowowiejskiego.

„Policjanci odnaleźli ciało 27-latki. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności tego zdarzenia” – przekazała w poniedziałek Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

Jak podaje nieoficjalnie RMF FM, ciało 27-latki znaleziono na terenie nieużytków rolnych w miejscowości Kamyk w powiecie kłobuckim. Kobieta miała zostać uduszona. W związku ze sprawą zatrzymano jej męża.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Poszukiwana 37-latka urodziła dziecko w lesie. Ciało noworodka odnaleziono w zaroślach

Przez kilka godzin policjanci ze Starogardu Gdańskiego poszukiwali 37-latki w zaawansowanej ciąży. W tym czasie kobieta urodziła, a noworodek zmarł w nieznanych okolicznościach. W środowy wieczór policjanci ze Starogardu Gdańskiego zaczęli szukać 37-letniej kobiety w zaawansowanej ciąży, która zaginęła. Kiedy ją odnaleźli, okazało się, że zdążyła urodzić.

Kobieta poinformowała mundurowych, gdzie jest noworodek. Okazało się jednak, że dziecko nie żyje. Jego ciało leżało w zaroślach nieopodal ulicy Władysława Jagiełły.

Sekcja zwłok dziecka

– Matka została zatrzymana, a obecnie przebywa w policyjnym areszcie – powiedziała polsatnews.pl prok. Grażyna Wawryniuk z gdańskiej Prokuratury Okręgowej.

Jak dodała, w czwartek o godz. 10:00 rozpoczęła się sekcja zwłok noworodka. – Aby poznać przyczyny jego śmierci, musimy poczekać przynajmniej na wstępne wyniki sekcji. Jeśli będzie to możliwe, biegły po jej zakończeniu opracuje wstępne wnioski – dodała Wawryniuk.
Źródło info i foto: interia.pl

Prokuratura ujawnia okoliczności morderstwa 18-letniej Magdy ze Świńca

W lesie pod Kamieniem Pomorskim odnaleziono ciało poszukiwanej 18-letniej Magdy ze Świńca. Kobieta została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Zatrzymano podejrzanego o dokonanie tej zbrodni Dawida J. – nazywanego „bestią z Sulikowa” – który w przeszłości zabił jedną kobietę i dwie zgwałcił. – Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się – mówi portalowi tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prok. Alicja Macugowska-Kyszka.

W poniedziałek w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przekazała, że śledztwo ws. zabójstwa 18-latki prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim.

– W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że osoba, której zaginięcie zgłosiła rodzina, została znaleziona martwa. Oględziny przeprowadzone z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej potwierdziły wersję, iż do śmierci pokrzywdzonej doszło w wyniku karygodnego działania osoby trzeciej – wskazała Macugowska-Kyszka.

Dodała, że w sprawie zatrzymano mężczyznę „w wieku około 30 lat, któremu prokurator przedstawił zarzut zabójstwa”.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia, o których prokuratura nie chce informować. Śledczy zlecili też sekcję zwłok kobiety, nie ustalono jeszcze jej terminu.

Zaginięcie i śmierć 18-letniej Magdy

18-letnia Magdalena M. zaginęła kilka dni temu. Wyjechała skuterem po zakupy z miejscowości Świniec (gmina Kamień Pomorski), gdzie mieszkała. Do domu już nie wróciła. W niedzielę pod Kamieniem Pomorskim między miejscowościami Sulikowo a Świniec odnaleziono ciało tej kobiety. Jeszcze w niedzielę zatrzymano Dawida J. podejrzewanego o zabójstwo kobiety. J. w 2006 w wieku 14 lat zgwałcił i zamordował o rok młodszą koleżankę. Zwyrodnialec trafił wtedy do poprawczaka, z którego wyszedł po 4 latach.

W wieku 18 lat, po wyjściu na wolność, próbował zgwałcić kolejną kobietę. Trafił do więzienia – ale tylko na dwa lata. Po opuszczeniu zakładu karnego wrócił do rodzinnego Sulikowa i zamieszkał tuż obok rodziny swojej pierwszej ofiary.

Według nieoficjalnych informacji 18-latka została zgwałcona i uduszona.
Źródło info i foto: TVP.info

Nieoficjalnie: Zaginiona 18-latka przed śmiercią została zgwałcona

Sulikowo, 30.05.2021. Akcja policji w lesie w miejscowoœci Sulikowo, 30 bm. Oko³o godziny 16 w lesie policjanci natrafili na cia³o kobiety. Najprawdopodobniej jest to zaginiona 18-latka ze Œwiñca. Kilkudziesiêciu funkcjonariuszy, grupa poszukiwawczo – ratownicza z psami i dronami przez kilka godzin prowadzi³a poszukiwania na terenach pomiêdzy Œwiñcem a Sulikowem. (sko) PAP/Marcin Bielecki

Tragiczne informacje płyną z Kamienia Pomorskiego. Policja potwierdziła, że odnalezione w niedzielę wieczorem ciało to poszukiwana od kilku dni 18-letnia Magda – informuje Radio ZET. „Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar” – napisał na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Policja ma już prawdopodobnego zabójcę 18-letniej Magdy z Kamienia Pomorskiego. Ciało dziewczyny zostało odkryte w lesie w niedzielę wieczorem, po kilku dniach poszukiwań. Śledczy zatrzymali w tej sprawie 29-latka z pobliskiego Sulikowa, który przyznał się do winy i usłyszał zarzut zabójstwa. Według nieoficjalnych informacji przed śmiercią dziewczyna została zgwałcona. 

„Głęboko współczuję Rodzinie zamordowanej nastolatki. Niech ta tragedia poruszy sumienia przeciwników zaostrzenia kar. Kary muszą być surowe, a nie tylko nieuchronne. Tylko długa izolacja w więzieniu chroni przed psychopatycznymi kryminalistami” – napisał w poniedziałek na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, odnosząc się do tej sprawy.

18-latka kilka dni temu pojechała skuterem do Kamienia Pomorskiego i wtedy urwał się z nią kontakt. Skuter znaleziono pod sklepem. Kamery monitoringu nagrały, jak Magda wsiada do samochodu zatrzymanego 29-latka.

Zatrzymany mężczyzna był już wcześniej znany policji. Kilkanaście lat temu miał dopuścić się podobnej zbrodni. Według nieoficjalnych informacji Onet.pl zatrzymany mężczyzna to Dawid J. W przeszłości miał być karany za zgwałcenie i uduszenie koleżanki ze szkoły. Do zbrodni doszło w 2006 roku, kiedy J. miał 14 lat. Trafił wówczas do poprawczaka. Z kolei w wieku 18 lat próbował zgwałcić kobietę i trafił do więzienia na kolejne dwa lata. Po odbyciu wyroku wrócił do rodzinnej miejscowości.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Zaginęła 18-letnia Wiktoria Bernacka

Policjanci z Ochoty prowadzą poszukiwania za zaginioną Wiktorią BERNACKĄ lat 18, która 11 kwietnia 2021 roku wyszła z domu rodzinnego i do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną, a miejsce jej pobytu nie jest znane. Prosimy o kontakt każdą osobę, która widziała zaginioną lub ma jakiekolwiek informacje o miejscu jej pobytu.

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa III prowadzi czynności zmierzające do ustalenia miejsca pobytu, zaginionej Wiktorii BERNACKIEJ. 11 kwietnia br., około godziny 14:30 kobieta wyszła z domu przy ul. Adamieckiego w Warszawie w celu spotkania z kolegą, lecz do spotkania nie doszło. Do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną, a miejsce jej pobytu nie jest znane.

Rysopis:

– wzrost około 160 – 165 cm,

– szczupła sylwetka, waga około 50 kg.

– włosy czarne za ramiona,

– oczy ciemne.

W dniu zaginięcia ubrana była w:

– czarny płaszcz,

– białe buty typu adidas,

– ciemne spodnie,

– może posiadać przy sobie różową torbę sportową z napisem Nike.

Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w ustaleniu miejsca pobytu Wiktorii BERNACKIEJ proszone są o kontakt z Komendą Rejonową Policji Warszawa III przy ul. Opaczewskiej 8, tel. 47 723 93 50, 47 723 93 51, lub z najbliższą jednostką Policji lub całodobowym numerem 112. Informacje można również przekazywać na adres oficer.prasowy.krp3@ksp.policja.gov.pl
Źródło info i foto: Policja.pl