Powstanie serial o zamachu w Berlinie z 2016 roku. Zamachowiec najpierw zamordował polskiego kierowcę

Niemiecka telewizja ARD zapowiedziała produkcję sześcioodcinkowego serialu o zamachu terrorystycznym na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie, do którego doszło w grudniu 2016 roku. Jego pierwszą ofiarą był Polak, Łukasz Urban, którego ciężarówki zamachowiec Anis Amri użył, by wjechać w tłum w centrum stolicy Niemiec. Zginęło tam 11 osób, a ponad 60 zostało rannych.

Niemiecka telewizja ARD zleciła produkcję serialu o zamachu w Berlinie. 19 grudnia 1916 roku 11 osób zginęło, gdy terrorysta Anis Amri wjechał porwaną ciężarówką w ludzi, którzy odwiedzali jarmark bożonarodzeniowy na placu przy Kościele Pamięci Cesarza Wilhelma. Targ odbywał się wokół ewangelickiej świątyni położonej w Berlinie przy placu Breitscheidplatz, tuż przy reprezentacyjnej ulicy Kurfürstendamm w dzielnicy Charlottenburg i był tłumnie odwiedzany.

Fikcyjna interpretacja prawdziwych zdarzeń

Serial, który produkować mają m.in. firma NeueSuper z Monachium oraz spółka-córka telewizji – ARD Degeto GmbH, ma opowiadać o zamachu i sytuacji przed jego przeprowadzeniem, a jego bohaterami mają być dwaj śledczy policji w Berlinie. Scenariusz podkreśla, że policjanci mieli zbyt mało czasu i środków, by monitorować wszystkie zagrożenia.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Policjanci zlikwidowali kolejną „dziuplę” samochodową. W środku części bentleya znanej aktorki

Policjanci ze stołecznej „samochodówki” zlikwidowali na terenie Wilanowa kryjówkę złodziei, w której demontowane były skradzione w ostatnim czasie luksusowe samochody. Wśród zabezpieczonych części były elementy karoserii i szwedzka rejestracja bentleya, skradzionego w lutym spod domu znanej aktorki, gwiazdy serialu „Przyjaciółki”.

Jak przekazał st. sierż. Rafał Markiewicz z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji, nad sprawą serii kradzieży luksusowych aut funkcjonariusze pracowali od początku roku. 21 stycznia na Wilanowie skradziono warte kilkaset tysięcy złotych maserati levante. Właściciel pozostawił swój samochód wieczorem na ogrodzonej posesji, zamykanej na klucz. Rano samochodu już nie było, a brama wjazdowa miała uszkodzony mechanizm sterowania. Policja zatrzymała osobę, która pomogła sprawcy. Mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Ursynów zarzuty.

– Wszelkie zebrane podczas śledztwa informacje pozwoliły policjantom na wytypowanie osoby, mogącej odpowiadać za kradzież pojazdu. To 24-latek, który jak się okazało, był już poszukiwany przez prokuraturę w Szczecinie. Niestety mężczyzna nie tylko ukrywał się, ale również posługiwał fałszywymi dokumentami – przekazał st. sierż. Markiewicz.

Na trop 24-latka funkcjonariusze „wpadli” na początku ubiegłego tygodnia. Ustalono, że może on pojawiać się na terenie tzw. dziupli samochodowej zlokalizowanej na Wilanowie. Informację, że w wytypowanym miejscu są rozbierane na części kradzione samochody potwierdzono wcześniej, zabezpieczając na tym terenie fragmenty karoserii oraz książkę serwisową poszukiwanego maserati.

Auto o wartości ok. 750 tys. zł

Podczas przeszukania „dziupli” policjanci zabezpieczyli też karoserię oraz szwedzkie tablice rejestracyjne od bentleya skradzionego w lutym w miejscowości Kierszek w powiecie piaseczyńskim. Wyprodukowany w 2018 r. Bentley Bentayga o wartości około 750 tysięcy złotych należał do 42-letniej aktorki znanej z serialu „Przyjaciółki”. Zabezpieczono też przedmioty świadczące o tym, że na Wilanowie zdemontowano m.in. audi Q7 poszukiwane przez komendę w Michałowicach, opla insignię skradzionego na terenie Lesznowoli, porsche cayenne, którego poszukiwali policjanci z Żoliborza, a także volvo S60, które zaginęło z terenu Grodziska Mazowieckiego.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KSP przy wsparciu funkcjonariuszy z Komendy Policji Warszawa Wilanów obserwowali teren. 6 maja, po przybyciu w okolice, gdzie mieściła się „dziupla”, policjanci stołecznej „samochodówki” zauważyli, że na posesji stoi zaparkowany dostawczy fiat, a przy nim kręci się trzech mężczyzn przygotowanych do załadunku samochodu.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty 

– Policjanci zatrzymali całą trójkę. Jak się okazało, wśród mężczyzn był poszukiwany 24-latek. Żaden z nich nie przyznał się do kierowania fiatem, żaden nie był w stanie wytłumaczyć swojej obecności na posesji, dlatego policjanci podjęli decyzję o ich zatrzymaniu i przewiezieniu do Komendy Stołecznej Policji – podał st. sierż. Markiewicz

– Mężczyznom tym przedstawiono zarzuty paserstwa, usiłowania paserstwa, a jednemu z nich także zarzuty posiadania narkotyków, jazdy pomimo cofnięcia uprawnień – przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wobec trzech osób zastosowano dozór policji, a jednego podejrzanego sąd aresztował na wniosek prokuratora.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Woody Allen Allena oskarżony o pedofilię

Mianem „tandetnego hitu, który nie zmieni faktów” określili przedstawiciele Woody’ego Allen serial dokumentalny HBO, którego pierwszy odcinek stacja wyemitowała 21 lutego. Twórcy opowiadają historie Dylan Farrow, adoptowanej córki reżysera, która oskarża go o wieloletnie wykorzystywanie seksualne. Kobieta twierdzi m.in. że Allen skrzywdził ją, gdy miała 7 lat.

– Czułam się w potrzasku. Przyciskał mnie do siebie. Mówił, że pojedziemy razem do Paryża, że będę w jego filmach. Potem mnie seksualnie napastował. Pamiętam, że próbowałam się skupić na pociągu brata, który tam leżał. I potem on w końcu przestał. Skończył – opowiada w dokumencie HBO Dylan Farrow.

Utrzymuje, że opisana wyżej sytuacja miała miejsce w sierpniu 1992 roku. Miała wówczas 7 lat. 

„Allen v. Farrow”

Dokument „Allen v. Farrow” na nowo analizuje sprawę zarzutów, które wobec Woody’ego Allena wysuwa jego adoptowana córka Dylan Farrow. Kobieta od lat oskarża znanego reżysera o to, że wykorzystywał ją seksualnie, gdy była dzieckiem. Film wyreżyserowany przez Kirby Dicka i Amy Ziering przedstawia historię tylko z punktu oskarżycieli, bo Woody Allen nie chciał rozmawiać z twórcami.

W pierwszym odcinku zaprezentowano wywiady z Mią Farrow, byłą żoną Allena i Dylan Farrow. Przedstawiono także relacje wydarzeń z punktu widzenia świadków, którymi byli krewni, przyjaciele i znajomi rodziny.

Kazał 7-latce ssać jego kciuk

W filmie wspomniano, że znany reżyser zachowywał się niewłaściwie wobec dziecka jeszcze przed 4 sierpnia 1992 roku, gdy miał wykorzystać córkę po raz pierwszy. Opisywana jest m.in. sytuacja, gdy Allen w towarzystwie nakazał 7-letniej Dylan, aby ssała jego kciuk. Tłumaczył, że to ją uspokaja.

Twórcy analizują także wątek Soon-yi, adoptowanej córki Mii Farrow i muzyka Andre Pervina, która później stała się przysposobioną córką reżysera, a następnie jego żoną. Ich romans miał się rozpocząć w 1991 roku, gdy Soon-yi miała 21 lat. Allen miał wówczas 56.

Oświadczenie reżysera

Reżyser od lat kategorycznie zaprzecza zarzutom. Zaznacza, że oskarżenia były przedmiotem dochodzenia prawników i śledczych, którzy nie dowiedli jego winy.

„Ci dokumentaliści nie interesowali się prawdą” – twierdzą przedstawiciele Allena w oświadczeniu przesłanym po emisji dokumentu do redakcji czasopisma „Hollywood Reporter”. „Zamiast szukania jej, spędzili lata potajemnie kolaborując z rodziną Farrow i wykonali nieudolną pracę pełną przekłamań. Woody i Soon-yi zostali poinformowani o tym mniej niż dwa miesiące temu i dostali tylko kilka dni na to, by odpowiedzieć na oskarżenia. Oczywiście, odmówili” – poinformowano.

W piśmie podkreślono, że „to smutne i zaskakujące, że coś takiego zdecydowało się pokazać HBO, które ma kontrakty i powiązania biznesowe z Ronanem Farrowem. Choć ten tandetny hit przyciągnie uwagę, nie zmieni faktów”.

Na reakcję odpowiedziała Dylan Farrow. „Prawda jest czymś, czego nie można zmienić” – napisała. „Prawda jest taka trudna, ale mam nadzieję, że wszystkie ofiary, które oglądały film ostatniej nocy, wiedzą, że nie są same” – dodała.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

USA: Danny Masterson, znany z serialu „Rózowe lata 70.”, oskarżony o zgwałcenie trzech kobiet

Danny Masterson (44 l.) znany z roli Stevena Hyde’ a w popularnym serialu „Rózowe lata 70.”, podejrzewany jest o gwałt na trzech kobietach. Został zatrzymany przez policję w Los Angeles. Aktor może opuścić areszt tylko po wpłaceniu kaucji w wysokości 3 milionów dolarów!

Sprawa gwałtów dotyczy okresu od 2001 do 2003, czyli czasu, kiedy Danny Masterson był sławny dzięki graniu w serialu „Rózowe lata 70.”. Aktor miał dopuścić się czynów lubieżnych wobec dwóch 23-latek i jednej 28-latki. Było to jeszcze zanim ożenił się z aktorką Bijou Phillips (40 l.), córką Johna Phillipsa (+65 l.), twórcy zespołu The Mamas & the Papas, z którą ma córkę Fianna Francis (9 l.).

Aktor nie przyznaje się do czynów. Prokuratura nie postawiła mu na razie zarzutów. – Mój klient jest niewinny, jesteśmy pewni, że zostanie oczyszczony z zarzutów, kiedy wszystkie dowody ujrzą światło dzienne a świadkowie będą mieli okazję złożyć zeznania. Pan Masterson i jego żona są w szoku, zważywszy na to, że nagle oskarżono go o domniemane czyny sprzed prawie 20 lat. Wiedzą jednak, że prawda wyjdzie na jaw – cytowała słowa prawnika Masterson telewizja CNN.

Przypomnijmy, że w 2017 roku Danny Masterson był posądzany o molestowanie seksualne swojej byłej dziewczyny i kilku innych kobiet. W obronę aktora miał włączyć się kościół scjentologiczny, którego Masterson jest wyznawcą. Miało dochodzić do nękania kobiet przez członków tej organizacji. Aktorowi grozi teraz do 45 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: se.pl

Ricardo Medina oskarżony o morderstwo

Rok temu głośnym echem odbiła się sprawa 38-letniego Ricardo Mediny, aktora wcielającego się w wojownika w czerwonym kostiumie w popularnym serialu Power Rangers. Medina został aresztowany po tym jak zabił swojego współlokatora repliką średniowiecznego miecza. Niestety, poprzednim razem Medina bardzo szybko wyszedł z aresztu. Stało się tak dzięki milionowej kaucji, jaką wpłacił za niego jego agent, Gar Lester. Dopiero w czwartek aktor został aresztowany ponownie i usłyszał zarzut morderstwa.

Jak ujawniła właśnie policja, kluczowe dla sprawy były zeznania dziewczyny Ricardo, która była świadkiem tragicznych wydarzeń sprzed roku. Aktor zabił Joshuy’ę Suttera, bo ten nie lubił jego dziewczyny. Mężczyźnie przeszkadzało to, że kobieta za często bywała w ich domu.

Sąsiedzi Mediny twierdzą, że nie potrafili nawiązać z nim kontaktu a aktor wyraźnie ich unikał, kiedy wprowadził się na osiedle. Było to dwa miesiące przed tragedią.

Kiedyś zanieśliśmy mu trochę ciasta i chcieliśmy chociaż trochę nawiązać jakiś kontakt, ale on nie był człowiekiem, który chciał z kimś rozmawiać – stwierdził Justin Adamson, były sąsiad Mediny.

Aktor usłyszał już oficjalne zarzuty. Jeśli zostanie skazany, grozi mu do 26 lat więzienia.
Żródło info i foto: Pudelek.pl

Aktor „Glee” aresztowany. Znaleziono u niego pornografię dziecięcą

Policjanci odkryli na komputerze aktora ponad tysiąc zdjęć z dziecięcą pornografią. Według amerykańskiego prawa posiadanie więcej niż 600 podobnych fotografii jest zagrożone karą pozbawienia wolności do pięciu lat. Mark Salling zdobył największą popularność dzięki swojemu udziałowi w serialu musicalowym „Glee”. Wcielił się tam w postać Noah „Pucka” Puckermana, jednak teraz stanie się sławny z nieco innego powodu. Aktor został aresztowany przez organy ścigania dzięki swojej byłej dziewczynie. To ona poinformowała mundurowych o tym, jakie treści znajdują się na komputerze gwiazdora.

Zagraniczne media podają, że Salling posiadał pornograficzne fotografie dzieci poniżej 15 roku życia. Na proces będzie jednak mógł poczekać we własnym domu, gdyż opuścił już więzienie po wpłaceniu kaucji w wysokości 20 tys. dolarów. Aktor dwa lata temu został pozwany przez kobietę, która twierdziła, że zmusił ją do uprawiania seksu bez zabezpieczenia. Jednak po zapłaceniu przez niego odszkodowania sprawa ucichła. W tym przypadku policjanci biorą również pod uwagę ewentualność zemsty ze strony jego byłej dziewczyny.
Żródło info i foto: aleSeriale.pl

Egzekucja inspirowana „Grą o tron”

Egzekucja przeprowadzona w libijskim mieście Derna miała na celu upokorzenie jednego ze schwytanych liderów tzw. Państwa Islamskiego. Scena, jaka rozegrała się w Libii, została żywcem wyjęta ze scenariusza „Gry o tron” – donosi „The Daily Beast”.

„To była kara w stylu Cercei Lannister” – potwierdza libijskie źródło publikacji.

Mieszkańcy Derny zgromadzili się licznie, by obserwować jak obnażony lider ISIS zmierza do miejsca egzekucji – wyzywany, poniżany i opluwany. Ów „przemarsz hańby” to kopia wydarzeń z piątego sezonu „Gry o tron” – w podobny sposób ukarana została jedna z bohaterek, wspomniana Cercei.

Przesłanie było jasne: taki los może spotkać każdego, kto walczy dla ISIS. Analitycy oceniają, że jest to zabieg propagandowy nastawiony na zastraszenie potencjalnych współpracowników ISIS; nota bene tego typu chwyty stały się znakiem rozpoznawczym terrorystów z samozwańczego Państwa Islamskiego.

Upokorzony, a następnie powieszony mężczyzna to prawdopodobnie Irakijczyk Abu-Ali al-Anbari. Egzekucji dokonali bojownicy powiązanej z al-Kaidą koalicji, która zawiązała się, by walczyć z ISIS o całkowitą kontrolę nad Derną. To miasto portowe jest jednym z najważniejszych punktów strategicznych na Środkowym Wschodzie.
Żródło info i foto: interia.pl

Tomasz M. odpowie za posiadanie pornografii dziecięcej

Tomasz M., aktor znany m.in. z ról w serialach „M jak miłość” i „Plebania” odpowiada za rozpowszechnianie pornografii dziecięcej. Jak podaje serwis dziennikwschodni.pl sąd wznowił proces w jego sprawie. Wyrok w sprawie Tomasza M. miał zapaść w piątek, w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód. Mężczyzna złożył jednak wniosek o dołączenie do akt dodatkowych dokumentów. W tej sytuacji sąd musiał wznowić proces. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 21 listopada. Wtedy też sąd zajmie się tylko wnioskiem aktora. W tej sprawie przesłuchano już wszystkich świadków i zbadano dowody.

Chodzi o sprawę sprzed 7 lat. Aktor wpadł na początku 2007 roku. W jego domu w Głusku pod Lublinem policjanci zabezpieczyli komputer. To z niego wysyłano filmy pornograficzne z dziećmi i zwierzętami. Materiały trafiły do dwóch mieszkańców Nysy, którzy również zostali zatrzymani w tej sprawie. Tomasz M. znany jest głównie z ról epizodycznych w takich serialach jak: „M jak miłość”, „Na Wspólnej”, „Plebania” czy „Kasia i Tomek”. Aktor nie przyznał się do winy. Spędził dziewięć miesięcy w areszcie, ale po wpłaceniu 10 tys. zł poręczenia majątkowego wyszedł na wolność. Grozi mu do 8 lat więzienia.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Włochy: policja aresztowała 28 mafiosów

Włoska policja aresztowała 28 mafiosów w wyniku operacji w rejonie Palermo – podały włoskie media. Gangsterzy z cosa nostra byli m.in. zamieszani w wymuszanie haraczu na planie popularnego serialu telewizyjnego o walce z mafią. Podczas operacji pod kryptonimem „Pedro” zatrzymano organizatorów sieci wymuszeń haraczu z rodzin mafijnych Pagliarelli, Brancaccio, Noce i Natale z Palermo. Trwające 15 miesięcy śledztwo oraz zeznania nawróconych mafiosów pozwoliły ustalić system masowego pobierania haraczu od miejscowych przedsiębiorców i kupców. Policja zwróciła uwagę, że w przeciwieństwie do wielu innych dochodzeń w sprawie zastraszania, w tym przypadku biznesmeni odważyli się złożyć doniesienia o przestępstwie. Żródło info i foto: tvn24.pl

Zachary Chesser groził twórcom „South Park”. Grozi mu 20 lat więzienia

Amerykański muzułmanin przyznał się przed sądem do grożenia śmiercią twórcom serialu komediowego „South Park”. Chciał powstrzymać emisję odcinka, w którym pojawia się Mahomet ubrany w strój misia. Teraz grozi mu co najmniej 20 lat pozbawienia wolności. Zachary Chesser, 20-letni mieszkaniec Wirginii, był tak poruszony zapowiedzią wyemitowania odcinka rysunkowego serialu komediowego „South Park”, w którym epizodyczną rolę gra Mahomet ubrany w strój misia, że postanowił zareagować. Na portalu Revolutionmuslim.com zamieścił wpis mówiący, „lepiej uważajcie, żeby nie stało się z wami to samo co z Theo van Goghem (holenderski reżyser zamordowany przez muzułmanina, za film krytykujący islam) , bo to co chcecie zrobić jest głupie”. Żródło info i foto: tvn24.pl