Mocna eksplozja przed posterunkiem policji w szwedzkim Helsingborgu

Chwilę po północy doszło do silnej eksplozji przed posterunkiem policji w szwedzkim Helsingborgu – poinformował „The Independent”. Impet wybuchu był tak potężny, że doprowadził do wybicia okien w budynkach na przeciwko. Według pierwszych doniesień, w wyniku eksplozji nikt nie ucierpiał. Wybuch spowodował poważne uszkodzenie policyjnego budynku.

Szwedzkie władze potwierdziły, że w eksplozji nikt nie odniósł ran, nie ma też ofiar śmiertelnych. Zwierzchnik szwedzkiej policji Dan Eliasson twierdzi, że eksplozja to „atak przeciwko społeczeństwu”.
Źródło info i foto: interia.pl

Wzrosła liczba ofiar zamachu w Manchesterze. Wśród zabitych są dzieci

Do silnej eksplozji doszło w poniedziałek wieczorem w hali Manchester Arena po koncercie amerykańskiej wokalistki Ariany Grande. Brytyjska policja poinformowała, że liczba ofiar śmiertelnych zamachu wzrosła do 22. Mowa jest też o 59 osobach rannych. Wśród zabitych są dzieci. Ataku dokonał jeden zamachowiec, który zdetonował ładunek. Napastnik zginął w wybuchu. Wcześniej informowano, że w zamachu śmierć poniosło 19 osób. Nie ma informacji, aby wśród ofiar byli Polacy. Trwa wydanie specjalne TVP Info.

Ustalono, że zamachowiec-samobójca miał ze sobą „prowizoryczny ładunek”, który zdetonował po koncercie. – Na tym etapie śledztwa wiemy, że był to jeden człowiek. Ustalamy jednak, czy był częścią większej grupy czy działał na własną rękę – poinformowano podczas konferencji w Manchesterze.

Policja zaapelowała do mieszkańców Manchesteru o unikanie okolic hali widowiskowo-sportowej, gdzie doszło do eksplozji.
Źródło info i foto: TVP.info

Silna eksplozja w pobliżu ambasady USA w Afganistanie

Silna eksplozja w Kabulu, stolicy Afganistanu. Do wybuchu doszło prawdopodobnie w dzielnicy, w której znajduje się większość światowych ambasad. Jak na razie nie wiadomo co było przyczyną eksplozji. Pierwsze informacje i zdjęcia pojawiły się na Twitterze.

W okolicy ambasady USA było widać unoszących się czarny dym – podała agencja Reutera, powołując się na świadków i zdjęcia na Twitterze. Na razie nie ma doniesień o ofiarach. Z budynku amerykańskiej placówki, która znajduje się niedaleko siedziby misji NATO w Afganistanie, dobiegał dźwięk syreny alarmowej.

Agencja AFP pisze, że do eksplozji doszło w momencie, gdy ludzie szli do pracy. Wybuch był tak silny, że zatrzęsły się pobliskie budynki, a z okien wyleciały szyby. Na zdjęcia, które pojawiły się w sieci widać wielki słup dymu, który unosi się nad centrum Kabulu. Jak na razie nie ma informacji o ofiarach ani przyczynach wybuchu.
Żródło info i foto: onet.pl

Gościn: 49-latek miał 5 promili alkoholu w organizmie. Wiózł autem córki

Policjanci z Gościna zatrzymali 49-latka, który kierował BMW mając 5 promili alkoholu w organizmie. Mężczyzna trzeźwieje teraz w policyjnym areszcie a następnie w trybie przyspieszonym trafi na salę sądową. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności. Już stracił prawo jazdy. Wczoraj około godziny trzynastej na obwodnicy miejscowości Gościna policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW, który poruszał się po jezdni tzw. wężykiem .

– Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Kierowca wracał z Kołobrzegu do miejsca zamieszkania w powiecie drawskim. – mówi mł.asp.Tomasz Kwaśnik – Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że wsiadł „za kółko” mając prawie pięć promili alkoholu w organizmie. Dodatkowo pasażerami pojazdu były dwie córki 49-latka w wieku 7 i 9 lat. Kierujący został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut zagrożony karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyźnie funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Policjanci z Kołobrzegu zbierają teraz materiał dowodowy pozwalający na ukaranie sprawcy w trybie przyspieszonym.
Żródło info i foto: GS24.pl

Pakistan: bomba pod autobusem

Dziewięciu policjantów zginęło, a 20 zostało rannych w czwartek rano w zamachu bombowym w pobliżu policyjnego centrum szkoleniowego w Karaczi, największym mieście Pakistanu – podały pakistańskie media. Jak poinformowała miejscowa telewizja, bombę zdetonowano pod autobusem wiozącym 35 funkcjonariuszy. Według władz eksplozja była tak silna, że można było ją odczuć kilka kilometrów dalej. Całkowicie zniszczony został jeden pojazd policyjny, a autobus uległ poważnym uszkodzeniom. Wojsko i służby odcięły kordonem miejsce zdarzenia. Trwa śledztwo w sprawie ataku. Żródło info i foto: tvn24.pl