Rosja: Zatrzymano „nadwołżańskiego maniaka”. Miał zabić nawet 26 kobiet

Mężczyznę podejrzanego o seryjne morderstwa starszych kobiet zatrzymano w Tatarstanie w Rosji. Media nazwały go „nadwołżańskim maniakiem”, ponieważ najprawdopodobniej zamordował co najmniej 26 kobiet. Był poszukiwany niemal 10 lat. 38-letni Radik Tagirow, ślusarz z Kazania, złożył już zeznania, w których przyznał się do winy. Poinformował o tym Komitet Śledczy.

Mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo co najmniej 26 osób, lecz według mediów może mieć na sumieniu nawet 32 starsze kobiety. Do przestępstw doszło w latach 2011-12 w różnych częściach kraju. Jak pisze portal Meduza.io, udało się go złapać m.in. dzięki materiałowi genetycznemu pozostawionemu na miejscach zbrodni, śladom obuwia, a także powtarzającej się metodzie zbrodni.

Modus operandi

Mężczyzna napadał na mieszkające samotnie emerytki. Podawał się za pracownika administracji, elektryka lub ślusarza. Kobiety dusił rękoma lub przedmiotami znalezionymi w ich mieszkaniach. Następnie okradał je i wychodził, zostawiając nieporządek i zamykając drzwi na klucz.
Źródło info i foto: TVP.info

Karlsruhe: nie żyje napastnik i zakładnicy

Cztery osoby w tym sprawca nie żyją po tym, jak w niemieckim mieście Karlsruhe doszło do szturmu mieszkania, gdzie zabarykadował się mężczyzna biorąc zakładników. Do strzelaniny doszło podczas próby przeprowadzenia eksmisji. Jak poinformowała niemiecka policja sprawca zdarzenia nie żyje. Ofiarami są także trzej jego zakładnicy: komornik, ślusarz i jeden ze świadków eksmisji. Według pierwszych informacji, około godz. 9, podczas zaplanowanej eksmisji w domu wielorodzinnym padły strzały. Na miejsce wezwano jednostki specjalne policji, a teren wokół miejsca zdarzenia został zamknięty – podała agencja dpa. Policja przesłuchała świadka, który miał widzieć strzelaninę. To on przekazał informację, że mogła zginąć co najmniej jedna osoba. Twierdził też, że sprawca był agresywny i miał przy sobie granat. Żródło info i foto: tvn24.pl