U Abu Bakra al-Bagdadiego widać strach?

Ofensywa na Mosul oraz spiski w szeregach ISIS przeciwko przywódcy wpędzają lidera dżihadystów w paranoję.

Abu Bakr al-Bagdadi zaniedbuje swój wygląd, co i rusz zmienia kryjówki, przemieszcza się niemal wyłącznie podziemnymi tunelami. Zawsze śpi w kamizelce z materiałami wybuchowymi, którą będzie mógł zdetonować, gdyby został pojmany. Wykazuje ogromną podejrzliwość wobec najbliższych doradców, w obecności których do niedawna czuł się swobodnie, często z nimi żartując – to najnowsze doniesienia na temat lidera samozwańczego Państwa Islamskiego.
Żródło info i foto: Wyborcza.pl

Państwo Islamskie planowało sześć zamachów na Wyspach

W ubiegłym roku Państwo Islamskie podjęło próbę przeprowadzenia sześciu dużych zamachów terrorystycznych na terytorium Wielkiej Brytanii – twierdzi Andrew Parker, szef brytyjskiego wywiadu. Parker podczas wystąpienia w Londynie podkreślał, że brytyjski wywiad musi obecnie radzić sobie z zagrożeniem na trzech płaszczyznach – na terytorium Wielkiej Brytanii, za granicą i w internecie. – Takiej skali zagrożenia nie spotkałem nigdy w czasie swojej 32-letniej kariery – dodał. Podkreślił, że IS jest bardzo zdeterminowane, by przeprowadzić duży zamach terrorystyczny na Wyspach.

Parker poinformował też, że ponad 750 ekstremistów z Wielkiej Brytanii pojechało walczyć do Syrii. Szef Mi5 przypomniał też o zamachu terrorystycznym na brytyjskich turystów w Tunezji, który – jego zdaniem – powinien uświadomić wszystkim, że zagrożenie jest poważne. – Spiski przeciwko Wielkiej Brytanii są układane w Syrii – dodał.

Parker mówił też, że wciąż nie można ignorować zagrożenia ze strony Al-Kaidy.
Żródło info i foto: rp.pl