Anonymous zablokowali dostęp do strony internetowej FSB

Grupa hakerów Anonymous zablokowała w sobotę dostęp do oficjalnej strony internetowej rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), o czym poinformowano na Twitterze. Na stronie FSB pojawia się komunikat o błędzie i tekst „Bye fsb.ru”.

Prawdopodobnie został przeprowadzony atak typu DDoS (ang. Distributed Denial of Service) – informuje portal Ukrainska Prawda. Wcześniej w sobotę Anonymous napisali na Twitterze, że „mają informacje o ataku terrorystycznym przeprowadzonym przez Władimira Putina, który wykorzystuje siły zbrojne do terroryzowania niewinnej ludności cywilnej suwerennego państwa”

Pod tym wpisem zamieszczono grafikę przedstawiającą stronę FSB, na której widnieje numer telefonu, pod który należy dzwonić w przypadku posiadania informacji o dokonanym bądź nadchodzącym zamachu terrorystycznym. W dniu inwazji Rosji na Ukrainę, w czwartek 24 lutego, Anonymous oświadczyli na Twitterze, że wypowiadają agresorowi cybernetyczną wojnę. Od tamtego momentu dzięki działaniom anonimowej grupy hakerów dostęp do wielu rosyjskich stron internetowych jest niemożliwy.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego uruchomiła stronę Centrum Prewencji Terrorystycznej

Powstałe w maju 2018 r. Centrum Prewencji Terrorystycznej ABW utworzyło stronę internetową na swój temat. Pod adresem tpcoe.gov.pl – od inicjałów angielskiej nazwy Terrorism Prevention Centre of Excellence można znaleźć informacje o aktywnościach Centrum w kraju i na świecie.

CPT Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego podało, że do tej pory – od maja – odbyły się dwa spotkania krajowe dotyczące prewencji terrorystycznej dla zainteresowanych tą tematyką – w Krakowie i Warszawie.

Poza granicami kraju przedstawiciele CPT ABW uczestniczyli w kilku spotkaniach międzynarodowych, m.in. w Pradze, czy w Berlinie we wrześniu na temat radykalizacji w więzieniach oraz dwustronnych – m.in. ze stroną chorwacką w Krakowie i Zagrzebiu, a wraz z Chorwatami z francuską (DGSI i UCLAT) w Paryżu i fińską w listopadzie w Helsinkach.

Centrum weźmie też udział w organizowanym w marcu w Canberrze w Australii spotkaniu w ramach programu PO WER z Australijską Służbą Bezpieczeństwa i Wywiadu, Narodowym Centrum Oceny Ryzyka, Departamentem Spraw Wewnętrznych, Centrum Koordynacji Zwalczania Terroryzmu, Centrum Analiz i Sprawozdawczości Finansowej oraz Policją Federalną – wynika z informacji na stronie.
Przez stronę Centrum zachęca też do podjęcia pracy na jego rzecz.

„Praca w Centrum Prewencji Terrorystycznej Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego to możliwość wykorzystania nabytych umiejętności i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa państwa, terroryzmu, a przede wszystkim realizacja pasji w służbie interesowi RP. To także pełnienie misji ważnej i niosącej za sobą obowiązek w czasach, w których bezpieczeństwo stało się odpowiedzialnością nas wszystkich” – zachęcają autorzy strony.

Przygotowano informacje aplikacyjne dla potencjalnych trenerów, pracowników naukowych i osób zainteresowanych tematyką przeciwdziałania terroryzmowi.

Nie przestała działać strona antyterroryzm.gov.pl prowadzona od dawna przez ABW z informacjami m.in. o CAT – Centrum Antyterrorystycznym ABW, z poradnikami i publikacjami na temat zagrożeń terroryzmem i działań antyterrorystycznych, informacjami prawnymi o zwalczaniu terroryzmu.
Źródło info i foto: TVP.info

ABW zablokowała stronę z propagandą IS

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała zarejestrowaną na polskiej domenie stronę internetową, która zajmowała się szerzeniem propagandy tzw. Państwa Islamskiego. Taką informację podał rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Strona internetowa zamieszczona na polskiej domenie, która zajmowała się szerzeniem propagandy tzw. Państwa Islamskiego, została zablokowana w następstwie działań podjętych przez Centrum Antyterrorystyczne ABW – powiedział Żaryn. Według niego, w przyszłości należy spodziewać się prób odnowienia działalności propagandowej tzw. Państwa Islamskiego na „polskich lub zagranicznych serwerach”. Ma na to wskazywać dotychczasowa aktywność tej organizacji.

Mamy świadomość, że Polska jest częścią świata zagrożonego działalnością terrorystyczną, w tym także propagandową Państwa Islamskiego – podkreślił Żaryn. Zapewnił też, że ABW na bieżąco prowadzi działania mające na celu „rozpoznanie tego zagadnienia”.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Cyberatak na stronę internetową parlamentu Austrii

Z powodu hakerskiego ataku strona internetowa parlamentu Austrii nie działała w niedzielę przez 20 minut – poinformował parlament w oświadczeniu. Jak zapewniono, nie doszło do utraty danych, jednak w sprawie ataku wszczęto dochodzenie.

„Najprawdopodobniej chodzi o atak hakerski typu DDoS. Podobne ataki miały miejsce w listopadzie ubiegłego roku i były wymierzone w strony internetowe ministerstw spraw zagranicznych i obrony” – podkreślono w wydanym komunikacie.

Atak DDoS, czyli typu rozproszona odmowa usługi, polega na zalewaniu atakowanej strony masowymi ponawianymi prośbami o dostęp, co prowadzi do zablokowania witryny. Jak przypomina we wtorek agencja Reutera, w listopadzie 2016 roku atak hakerski typu DDoS na stronę internetową i serwery Komisji Europejskiej sprawił, że unijna instytucja na kilka godzin została pozbawiona internetu. Celem cyberataku była również w ostatnim czasie Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) z siedzibą w Wiedniu.
Żródło info i foto: interia.pl

Hakerzy z Cyber Justice Team zablokowali stronę tygodnika „wSieci”

Na stronie internetowej tygodnika „wSieci” od piątku wyświetla się komunikat „404 Not Found”. To efekt hakerskiego ataku, do którego przyznała się na Twitterze grupa Cyber Justice Team. Hakerzy zareagowali w ten sposób na nawiązującą do problemu imigrantów zeszłotygodniową okładkę czasopisma. „Strona internetowa tygodnika „wSieci” została w piątek wieczorem zaatakowana przez hakerów. By chronić dane na stronie i użytkowników strony podjęliśmy decyzję o jej czasowym wyłączeniu” poinformowała redakcja na stronie wpolityce.pl należącej do tej samej grupy wydawniczej. Do ataku przyznała się na Twitterze grupa Cyber Justice Team, argumentując to walką z „nazistowską i antyislamską propagandą hejtu”.

Hakerzy zareagowali w ten sposób na okładkę „wSieci”, na której znalazła się owinięta we flagę Unii Europejskiej kobieta szarpana przez ręce mężczyzn o ciemnym kolorze skóry. „O ile lewicowe media skupiały się na krytyce, o tyle media konserwatywne i bardzo wielu internautów gratulowało redakcji odwagi poruszenia tematu przemilczanego przez niemal wszystkie media zachodnie” napisała na portalu wpolityce.pl redakcja.

– Redakcja tygodnika „wSieci” zapewnia, że żadne akty agresji nie wpłyną na linię redakcyjną pisma. Tygodnik „wSieci” nadal będzie podejmował ważne tematy dotycząca życia publicznego, w tym także sprawy objęte faktyczną cenzurą przez polityczną poprawność. Redakcja nie da się zastraszyć ani hakerom, ani współczesnym cenzorom – stwierdził redaktor naczelny „wSieci” Jacek Karnowski.
Żródło info i foto: PolskaTimes.pl

Grupa Anonymous atakuje Państwo Islamskie

Trwa atak Anonymous na tzw. Państwo Islamskie. Hakerzy przejęli Isdarat – jedną z głównych stron tej organizacji. Wszystkie informacje zamienili na reklamę Viagry. „To na uspokojenie” deklaruje Anonymous. W swojej internetowej wojnie przeciw ISIS, Anonymous sięgnęli po nowy środek. Jak podają liczne źródła na Twitterze, grupa hakerów GhostSec przejęła jedną z głownych stron tzw. Państwa Islamskiego. Na portalu hakerzy zamieścili reklamy Viagry i Prozacu – leku na depresję. – Za dużo tego ISIS. Uspokójcie się – napisali Anonymous na stronie.

Część bojowników ISIS zainteresowała się ofertą

Zanim strona została zamknięta, część użytkowników zainteresowała się ofertą – widać było, że ze strony dokonywano transakcji w wirtualnej walucie Bitcoin, donosi serwis Yahoo! Finance. Strona Isdarat znajduje się w tzw. „Głębokiej Sieci” (ang. deep web), części internetu niedostępnej dla większości użytkowników.

Zmasowany atak na tzw. Państwo Islamskie

Od zamachów w Paryżu trwa internetowa obława na tzw. Państwo Islamskie. W wyniku akcji nazwanej przez jej autorów OpISIS (operacja ISIS) usunięto około tysiąca kont na Facebooku, Twitterze i innych portalach. Przyznała się do niej grupa Anonymous. Wszystkie usunięte konta były, jak twierdzi Anonymous, powiązane z Państwem Islamskim. Opublikowano listę usuniętych i podejrzanych stron.

Anonymous: ISIS to nie muzułmanie

– Jesteśmy hakerami i haktywistami, szpiegami i zwykłymi ludźmi. Jesteśmy chrześcijanami, muzułmanami i żydami – mówi metaliczny głos w filmie Anonymous. – Terroryści, którzy nazywają się Państwem Islamskim, nie są muzułmanami- twierdzą hakerzy.

Zapowiadają oni dalsze ataki, usuwanie kont i stron internetowych.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Hakerzy zaatakowali stronę internetową marines

Strona internetowa amerykańskiej piechoty morskiej padła ofiarą hakerów – poinformował jej rzecznik. Za atakiem stoją najprawdopodobniej hakerzy z grupy o nazwie Syryjska Armia Elektroniczna. Po wejściu na zaatakowaną stronę użytkownicy byli przez pewien czas odsyłani do przesłania umieszczonego w sieci przez hakerów. Apelują oni, by USA współpracowały z syryjską armią rządową i nie dozbrajały rebeliantów. Strona działa już normalnie. Rzecznik marines Eric Flanagan zapewnił, że podczas ataku nie zostały narażone żadne dane. Żródło info i foto: Gazeta.pl

Zatrzymani oszuści naciągający kierowców

Wrocławska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy oszukali co najmniej 4,5 tysiąca osób z całej Polski. 24-letni mieszkaniec Warszawy i o rok starszy wrocławianin za pomocą strony internetowej oferowali kierowcom możliwość sprawdzenia liczby popełnionych wykroczeń. Każda z takich zainteresowanych osób musiała wysłać wiadomość SMS. Jak wyjaśnia Krzysztof Zaporowski z dolnośląskiej policji, mężczyźni spowodowali straty na co najmniej 150 tys. złotych. – „W tej chwili wyjaśniamy ile osób w ten sposób zostało oszukanych. Sprawdzamy również czy inne serwisy, które były prowadzone przez te osoby, prowadziły do popełnienia przestępstwa” – dodał Zaporowski. Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Islamscy hakerzy zaatakowali katolicką stronę internetową

Katolicka strona internetowa faustyna.pl została zablokowana przez hakerów. Atakujący korzystali z serwera zarejestrowanego w Belgii – informuje „Dziennik Polski” . To pierwszy w Polsce atak muzułmańskich hakerów na katolicką stronę internetową. Witryna faustyna.pl, poświęcona św. Faustynie, jest przygotowywana w siedmiu językach w Łagiewnikach. Codziennie odwiedza ją prawie 10 tysięcy internautów z całego świata. Jak powiedziała gazecie s. Elżbieta Siepak, rzeczniczka Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z Łagiewnik, pierwsze sygnały, że coś niedobrego dzieje się ze stroną internetową nadeszły w miniony wtorek tuż po godzinie 15. Pojawiły się na niej dziwne plansze oraz komunikaty w obcym języku. W nocy nastąpił kolejny atak. Żródło info i foto: onet.pl

Zarzuty dla twórcy Antykomor.pl

Zarzuty znieważenia prezydenta RP, a wcześniej marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego usłyszał w Prokuraturze Okręgowej w Piotrkowie Tryb. twórca portalu Antykomor.pl, mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego Robert F. Poinformowała o tym w czwartek prokurator okręgowy Jadwiga Bissinger-Kopania. Robert F. usłyszał również zarzuty fałszowania dokumentów i posługiwania się nimi oraz zarzut posługiwania się cudzym dowodem osobistym. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat więzienia. O stronie AntyKomor.pl głośno było w maju ub. roku. Wtedy do mieszkania autora strony weszli funkcjonariusze ABW, którzy m.in. zabezpieczyli jego laptopa i inne nośniki danych. Żródło info i foto: tvn24.pl