Dane Pentagonu. Po ataku Iranu na amerykańskie bazy ucierpiało 34 żołnierzy

Po irańskich atakach na amerykańskie bazy wojskowe na początku stycznia u 34 amerykańskich żołnierzy zdiagnozowano urazowe uszkodzenie mózgu – oświadczył Pentagon. Tuż po atakach prezydent Trump mówił, że w wyniku ataku nie ucierpiał żaden żołnierz. W nocy z 7 na 8 stycznia w odwecie za zabicie przez Amerykanów generała Kasima Sulejmaniego Iran wystrzelił kilkanaście rakiet balistycznych w kierunku amerykańskich baz wojskowych Al Asad i Irbil.

Wbrew zapewnieniom Trumpa ucierpieli żołnierze

Po ataku prezydent Donald Trump stwierdził, że „wszystko będzie dobrze” i oświadczył, że amerykańska armia nie poniosła żadnych strat osobowych. Był to jeden z argumentów uzasadniających brak militarnego odwetu wobec Iranu.
W piątek Pentagon oświadczył, że urazowe uszkodzenie mózgu stwierdzono u 34 żołnierzy. Podczas szczytu w Davos Trump odniósł się do tej informacji, mówiąc: „Słyszałem, że mieli bóle głowy i kilka innych rzeczy, ale powiedziałbym, mogę stwierdzić, że to nic poważnego”.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Mężczyzna, który podpalił żonę usłyszał zarzuty

Prokuratura rejonowa w Olkuszu postawiła zarzuty mężczyźnie, który oblał żonę benzyną i podpalił. Ucierpiało też 4-letnie dziecko. 40 – latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa i spowodowanie ciężkich obrażeń ciała oraz narażenia życia małoletnich. Grozi mu dożywocie. Stan kobiety i jej 4-letniej córki jest stabilny.

Jak powiedziała w niedzielę TVP Info asp. Katarzyna Matras KPP w Olkuszu, 40-letni sprawca był nietrzeźwy.

– Oblał swoją żonę i dom substancją łatwopalną i podpalił. 37-letnia kobieta wraz z dziećmi – dwiema dziewczynkami w wieku 14 i 4 lat oraz 17-letni chłopcem, uciekli z płonącego budynku. Akcja gaśnicza sześciu zastępów straży pożarnej trwała ponad dwie godziny – relacjonowała policjantka. Żródło info i foto: TVP.info