Są wyniki sekcji zwłok Aleksandry i Oliwii Wieczorek

Fot. Karol Porwich/EastNews, Czestochowa 16.02.2022. Poszukiwania 45-letniej Aleksandry Wieczorek i jej corki, 15-letniej Oliwii Wieczorek, ktore zostaly przez sledczych zakfalifikowane jako ofiary zabojstwa. N/z: Ostatnie ustalone miejsce pobytu Aleksandry Wieczorek – Dzialki R.O.D. „Przyjazn”.

Są wyniki sekcji zwłok kobiet znalezionych w poniedziałek w lesie koło Częstochowy. To prawdopodobnie zaginione 10 lutego: matka i jej córka. Młodsza z kobiet została uduszona. Poszukiwania 45-letniej Aleksandry i 15-letniej Oliwii z Częstochowy zakończyły się w poniedziałek. W lesie koło Romanowa w woj. śląskim policjanci znaleźli ciała dwóch kobiet i truchło psa.

Poszukiwania 45-letniej Aleksandry i jej 15-letniej córki Oliwii rozpoczęły się 11 lutego. Dzień wcześniej kobiety, wraz z psem rasy shih tzu, w nieznanych okolicznościach opuściły mieszkanie w Częstochowie przy ul. Bienia i nie nawiązały kontaktu z bliskimi. 16 lutego zarzut podwójnego zabójstwa postawiono 52-letniemu znajomemu Aleksandry Krzysztofowi R., który został aresztowany. 52-latek, nie przyznał się do winy. Odmawia również składania zeznań oraz – jak podaje prokuratura – jakiejkolwiek współpracy z organami ścigania. Nie wykluczono jednak, że zostanie poddany badaniom psychiatrycznym. Śledczy potwierdzają przy tym, że podejrzany i ofiary się znały.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Czerwona nota Interpolu za Abdanourem Djabrim. Zabił 62-latkę ze Starogardu Gdańskiego

​Interpol wystawił czerwoną notę za Abdanourem Djabrim, który jest poszukiwany w związku z zabójstwem 62-latki ze Starogardu Gdańskiego. Do zbrodni doszło pod koniec stycznia. 62-latka ze Starogardu Gdańskiego przestała otwierać drzwi sąsiadom, nie wyszła także na spacer z psem. Wezwano policję, która znalazła zwłoki kobiety – 62-latka została uduszona.

Kobieta w ostatnich tygodniach przed śmiercią poznała 40-letniego Abdanoura Djabriego, który na co dzień miał mieszkać w Marsylii. Mężczyzna jest Belgiem arabskiego pochodzenia. Z 62-latką ze Starogardu poznał się przez internet i przyjechał do niej w połowie stycznia.

Jak relacjonuje rodzina 62-latki, mężczyzna kupił pierścionek i zaproponował kobiecie ślub, na co ona się nie zgodziła. Według sąsiadów, dzień przed odnalezieniem zwłok kobiety z mieszkania dochodziły odgłosy awantury. Podejrzewa się, że mężczyzna wyjechał z Polski i może przebywać w Niemczech. Interpol wystawił mu czerwoną notę. Oznacza to, że poszukiwany jest niebezpieczny i należy go niezwłocznie aresztować.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zabójstwo 29-letniej Polki na Malcie. Szokujące słowa zabójcy

Nie milkną echa zabójstwa Polki na Malcie. Na jaw wyszły nowe szokujące fakty w tej sprawie. Zabójca Pauliny D. miał twierdzić, że przed dokonaniem zbrodni słyszał głosy diabła. Sprawa zabójstwa Pauliny wstrząsnęła Polską. 29-latka została brutalnie zamordowana na Malcie. 2 stycznia jej zwłoki odkryto w parku Gnien Indipendenza w Sliemie. Polka została zaatakowana w trakcie swojego porannego treningu. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że ofiara została zgwałcona, a następnie uduszona.

Maltańskie media (Malta Today, Times of Malta) przedstawiły nowe fakty w sprawie. Kilka godzin przed zabójstwem Abner Aquilina miał brać udział w ceremonii River of Love. Informację potwierdził inny uczestnik. Według ustaleń policji 20-latek po udziale w ceremonii miał spać w domu jednego z członków tej organizacji, ale tego nie zrobił.

Po dokonaniu zabójstwa Aquilina pobiegł do pobliskiego kościoła. To właśnie tam miał przyznać się do okropnej zbrodni. Miał wtedy twierdzić, że przed zamordowaniem Pauliny słyszał w głowie głosy szatana. To właśnie te miały skłonić go do morderstwa.

Wspólnota odcięła się od zabójcy po morderstwie. Ponadto stwierdzono, że 20-latek nie był jej członkiem, a jedynie niekiedy ją odwiedzał. Maltańskie media przeczą jednak tej teorii pokazując nagranie wideo z nocy sylwestrowej, na którym widać Aquilinę bawiącego się z członkami River of Love. Po nagłośnieniu sprawy na policję zgłosiło się kilka kobiet, które miały być nękane w sieci przez 20-latka. Policja chce postawić zabójcy zarzut zabójstwa, jednak czeka do zakończenia obserwacji psychiatrycznej.
Źródło info i foto: o2.pl

USA: Zabójstwo Gabby Petito. Koroner przedstawił przyczyny śmierci 22-letniej blogerki

19 września odnaleziono zwłoki 22-letniej Gabby Petito, która nie wróciła z wyprawy, na którą udała się ze swoim narzeczonym. We wtorek amerykański koroner przedstawił wyniki sekcji zwłok blogerki. Jak przekazał w oświadczeniu, młoda kobieta zmarła w wyniku uduszenia. Jak podaje ABC News, koroner hrabstwa Teton w stanie Wyoming powiedział na konferencji prasowej zwołanej we wtorek 12 października, że 22-letnia Gabby Petito zmarła w wyniku uduszenia. Dr Brent Blue potwierdził dziennikarzom, że poszukiwany w tej sprawie sprawca usłyszy zarzut zabójstwa.

– Gabby Petito była ofiarą przemocy domowej. Jej ciało zostało odkryte około trzy-cztery tygodnie po jej morderstwie. Uznajemy, że przyczyną śmierci jest uduszenie, a sposobem zabójstwo – ujawnił we wtorek koroner.

Dr Brent Blue dodał, że autopsja nie pozwoliła ustalić, czy 22-latka została uduszona przy użyciu rąk czy jakiegoś narzędzia. Koroner odmówił też podania szczegółów na temat obrażeń czy urazów znalezionych na ciele ani tego, czy badania toksykologiczne wykryły w organizmie zmarłej jakiekolwiek leki lub substancje psychoaktywne. Dziennikarze dopytywali, czy ciało Petito zostało zakopane lub przeniesione w inne miejsce, jednak śledczy odmówili udzielenia odpowiedzi. Koroner zdementował jednak informacje, dotyczące ciąży 22-latki, które ostatnio pojawiały się w mediach.

Blue dodał, że Petito jest jedną z wielu ofiar przemocy domowej, jednak jej historia została szczególnie nagłośniona, ponieważ dziewczyna była znana w mediach społecznościowych. – Niestety, jest to jeden z wielu zgonów w całym kraju. Jest to jedna z wielu ofiar, które są uwikłane w przemoc domową – powiedział.

W oświadczeniu koroner zaznaczył, że cały czas prowadzone są ogólnokrajowe poszukiwania narzeczonego zmarłej 22-latki. Brian Laundrie wzbudził podejrzenia FBI po tym, gdy sam wrócił do swojego domu rodzinnego na Florydzie, chociaż na wyprawę wyruszył razem z Gabby. Następnie 23-latek odmówił służbom udzielania jakichkolwiek informacji, wynajął też prawnika, a następnie zniknął.

Rodzice Laundriego powiadomili policję o zaginięciu syna 13 września. Przekazali funkcjonariuszom, że 23-latek miał udać się do rezerwatu dzikiej przyrody Carlton Reserve, który znajduje się niedaleko ich domu. Około 75 proc. obszaru poszukiwań znajduje się pod wodą.

Ciało Gabby Petito zostało znalezione 19 września w pobliżu Parku Narodowego Grand Teton w Wyoming. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 22-latka została zabita między 27 a 30 sierpnia.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Prokuratura ujawnia okoliczności morderstwa 18-letniej Magdy ze Świńca

W lesie pod Kamieniem Pomorskim odnaleziono ciało poszukiwanej 18-letniej Magdy ze Świńca. Kobieta została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Zatrzymano podejrzanego o dokonanie tej zbrodni Dawida J. – nazywanego „bestią z Sulikowa” – który w przeszłości zabił jedną kobietę i dwie zgwałcił. – Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się – mówi portalowi tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie prok. Alicja Macugowska-Kyszka.

W poniedziałek w rozmowie z portalem tvp.info rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przekazała, że śledztwo ws. zabójstwa 18-latki prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kamieniu Pomorskim.

– W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że osoba, której zaginięcie zgłosiła rodzina, została znaleziona martwa. Oględziny przeprowadzone z udziałem biegłego z zakresu medycyny sądowej potwierdziły wersję, iż do śmierci pokrzywdzonej doszło w wyniku karygodnego działania osoby trzeciej – wskazała Macugowska-Kyszka.

Dodała, że w sprawie zatrzymano mężczyznę „w wieku około 30 lat, któremu prokurator przedstawił zarzut zabójstwa”.

Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia, o których prokuratura nie chce informować. Śledczy zlecili też sekcję zwłok kobiety, nie ustalono jeszcze jej terminu.

Zaginięcie i śmierć 18-letniej Magdy

18-letnia Magdalena M. zaginęła kilka dni temu. Wyjechała skuterem po zakupy z miejscowości Świniec (gmina Kamień Pomorski), gdzie mieszkała. Do domu już nie wróciła. W niedzielę pod Kamieniem Pomorskim między miejscowościami Sulikowo a Świniec odnaleziono ciało tej kobiety. Jeszcze w niedzielę zatrzymano Dawida J. podejrzewanego o zabójstwo kobiety. J. w 2006 w wieku 14 lat zgwałcił i zamordował o rok młodszą koleżankę. Zwyrodnialec trafił wtedy do poprawczaka, z którego wyszedł po 4 latach.

W wieku 18 lat, po wyjściu na wolność, próbował zgwałcić kolejną kobietę. Trafił do więzienia – ale tylko na dwa lata. Po opuszczeniu zakładu karnego wrócił do rodzinnego Sulikowa i zamieszkał tuż obok rodziny swojej pierwszej ofiary.

Według nieoficjalnych informacji 18-latka została zgwałcona i uduszona.
Źródło info i foto: TVP.info

Karpacz: Zatrzymany przyznał się do zabójstwa 43-letniej kobiety

Mężczyzna zatrzymany przez policję przyznał się do zabójstwa kobiety w hotelu w Karpaczu (Dolnośląskie). Motyw zbrodni był na tle uczuciowym. Kobieta została uduszona – podała jeleniogórska prokuratura. Ciało 43-letniej kobiety znaleziono w sobotę po godz. 22.30 w jednym z hoteli w Karpaczu. W niedzielę 43-letni mężczyzna podejrzewany o jej zabójstwo został zatrzymany w województwie pomorskim.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze prok. Tomasz Czułowski poinformował, że w poniedziałek 43-letni mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa i przyznał się do tego czynu.

Sprawca składał wyjaśnienia. Motyw zbrodni był uczuciowy. Prokurator złoży wniosek do sądu o tymczasowy areszt. Wstępna opinia z sekcji zwłok potwierdza dotychczasowe ustalenia, że pokrzywdzona zmarła na skutek uduszenia – powiedział prok. Czułowski.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Gdynia: W jednym z mieszkań znaleziono zwłoki 91-latki. Kobieta mogła zostać uduszona

Ciało 91-letniej mieszkanki Gdyni znaleziono w jej mieszkaniu. I choć śledczy czekają jeszcze na wyniki sekcji zwłok, to wstępne ustalenia wskazują, że kobieta mogła zostać uduszona. Zatrzymany został już 31-letni sąsiad denatki. Makabrycznego odkrycia, o którym pisze „Dziennik Bałtycki”, dokonano w sobotę w mieszkaniu na gdyńskim Oksywiu. Zwłoki seniorki znaleźli członkowie jej rodziny.

Według doniesień „DB”, wstępne ustalenia śledczych mówią o śmierci poprzez uduszenie. Oficjalna przyczyna oraz dokładne okoliczności śmierci zostaną ogłoszone dopiero po przeprowadzeniu sekcji zwłok. Gazeta informuje także o 31-letnim sąsiedzie staruszki, który został zatrzymany przez policję. Na razie jednak nie wiadomo, jaka jest jego rola w sprawie, nie przedstawiono mu także żadnych zarzutów. 
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Blisko wyjaśnienia zagadki zabójstwa 17-letniej Iwony

Od okrutnego morderstwa 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina minęło 18 lat. Mimo, że śledztwo przez lata nie przyniosło rezultatów, w grudniu ub. r. wytypowano podejrzanego. Paweł K. został w poniedziałek zatrzymany w Austrii.

Sprawa zabójstwa 17-letniej Iwony Cygan ze Szczucina nie dawała policji spokoju. Dziewczyna zginęła w nocy z 13 na 14 sierpnia 1998 r. Jej zwłoki znalazł przypadkowy mężczyzna, który wypasał krowy.w miejscowości Łęka Szczucińska, przy wale Wisły. Nastolatka została uduszona drutem. Ciało Iwony było nagie, choć sekcja wykluczyła kontakt seksualny. Sprawca najprawdopodobniej chciał zmylić śledczych.

Winnego nie znaleziono. Śledztwo zostało umorzone, jednak sprawą zajęło się krakowskie policyjne „Archiwum X”. Jak podaje TVN24, zagadkę próbowano rozwiązać w latach 2007-2012. Bezskutecznie. W ubiegłym roku funkcjonariusze „Archiwum X” podjęli kolejną próbę. Na miejscu znalezienia ciała w październiku przeprowadzono eksperyment procesowy, przesłuchano świadków. Niektórzy uzyskali status incognito (świadków, których dane zna jedynie prokuratura i sąd), dzięki czemu nie bali się już mówić o szczegółach sprawy. Policja uzyskała nowe informacje.

„Młody Klapa” podejrzany o bestialskie zabójstwo

W poniedziałek w Austrii na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania zatrzymany został 46-letni Paweł K., pseudonim Młody Klapa – to właśnie on miał zabić 17-latkę ze szczególnym okrucieństwem. Jak twierdzi prokuratura, Paweł K. tej tragicznej nocy w sierpniu 1998 r. zadawał Iwonie Cygan liczne ciosy twardym narzędziem, a następnie wywiózł ją w okolice wałów przeciwpowodziowych w Łęce Szczucińskiej i – brutalnie krępując – zabił.

Zatrzymani ojciec mężczyzny, koleżanka Iwony i… policjanci

Policjanci zatrzymali łącznie 6 osób mających związek ze śmiercią Iwony Cygan. Czterej mężczyźni – zatrzymani wcześniej – przebywają w areszcie tymczasowym. Jeden z nich, ojciec Pawła K., usłyszał zarzut pomocnictwa, a trzej pozostali – ówcześni lub obecni funkcjonariusze policji – zarzuty związane m.in. z niedopełnieniem obowiązków służbowych i utrudnianiem śledztwa.

Podejrzaną w tej sprawie jest także koleżanka Iwony Cygan Renata G.-D., której zarzucono czterokrotne składanie fałszywych zeznań.

Świadek został uciszony?

Z zabójstwem Iwony C. bezpośredni związek ma też zaginięcie i śmierć innego mieszkańca Szczucina, 31-letniego Tadeusza D. Mężczyzna w styczniu 1999 r. bezpośrednio po emisji programu kryminalnego, w którym omawiane było zabójstwo nastolatki, miał opowiadać, że zna sprawcę. Następnego dnia zniknął. Jego zwłoki zostały znalezione po kilku miesiącach w Wiśle, kilkanaście kilometrów poniżej Łęki Szczucińskiej. Jak przypomina krakow.wyborcza.pl, śmierć mężczyzny uznano wówczas za przypadkowe utonięcie.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Ustalono tożsamość drugiej ofiary „wampira z Radomia”

29-letni Sławomir T., nazywany w mediach „wampirem z Radomia” wskazał na terenie ogródków działkowych zwłoki kobiety. Policja już wie, że to 25-letnia Magdalena S. Jej ciało trafiło do rodziny.

Śledczy nie mają już wątpliwości co do tożsamości zwłok znalezionych w listopadzie, w okolicy ogródków działkowych na radomskim Wacynie. Badania DNA potwierdziły, że to zaginiona w sierpniu 25-letnia Magdalena S. z Radomia. Miejsce ukrycia ciała wskazał 29-letni Sławomir T., zatrzymany w związku z zabójstwem innej młodej Radomianki. Teraz będzie odpowiadał za dwa zabójstwa. Ciało Magdaleny S. zostało już wydane rodzinie. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, śledczy wpadli na jej trop, bo w schowku w samochodzie Sławomira T. znaleźli należący do niej dokument.

18-latka z Radomia uduszona

Sławomir T. wyszedł z więzienia w kwietniu po odsiedzeniu 7,5 roku m.in. za usiłowanie zabójstwa. Założył konto na portalu randkowym. Poznał tam m.in. 18-latkę z Radomia. Sławomir T. miał zaciskać ręce na jej szyi. Mógł z tego czerpać seksualne doznania, chociaż biegli nie znaleźli śladów gwałtu. Nastolatka nie miała szans w starciu z prawie 30-letnim mężczyzną. Jej zwłoki znalazł przypadkowy przechodzień w lesie w Sołtykowie koło Radomia. Z ustaleń śledczych wynika, że została zamordowana 4 listopada.

Dziewczyna w chwili śmierci miała przy sobie torebkę. Czarną, z napisem „Nike”. Sławomir T. wyrzucił ją przez okno samochodu na obwodnicy w stronę Ustronia. To ważny dowód w sprawie, więc policjanci liczą, że szybko ją odnajdą. Z zeznań zatrzymanego wynika, że w środku było kilka damskich drobiazgów i… końcówka nożyka meblarskiego. Prokuratura nie chce ujawnić, czy należał on do sprawcy, czy ofiary.

Ciało kobiety ukryte na podmokłym terenie

T. został zatrzymany przez policję. Mężczyzna wskazał też kolejne ciało – ukryte pod gałęziami w ustronnym miejscu, na terenie podmokłym, obok ogródków działkowych. Zwłoki były w silnym stadium rozkładu. Wstępne badanie pozwoliło stwierdzić, że ofiara także została uduszona, miała zginąć w sierpniu. Była to Magdalena S.

Sławomir T. usłyszał kolejny zarzut zabójstwa. Obecnie przebywa w areszcie. Mężczyzna ma zostać poddany badaniom psychiatrycznym. Policja nie wyklucza, że mógł mieć związek z innymi tajemniczymi zaginięciami. Ta wersja jest teraz sprawdzana.
Żródło info i foto: Gazeta.pl

Są wyniki sekcji zwłok zamordowanej 17-latki

Potwierdziło się, że zamordowana 17-latka z Krzaków była w ciąży. Dziewczyna została uduszona. 16-letni sprawca najbliższe trzy miesiące spędzi w schronisku dla nieletnich. We wtorek Prokuratura Rejonowa w Stalowej dostała wstępne wyniki sekcji zwłok 17-letniej Małgorzaty M., uczennicy trzeciej klasy gimnazjum. – „Badania wykazały, że 17-latka była w ciąży i zmarła z powodu uduszenia” – mówi nam Barbara Bandyga, szefowa stalowowolskiej prokuratury. – „Nie wiemy, w którym miesiącu ciąży była dziewczyna. Wykażą to dodatkowe badania. Sprawdzimy również, czy ojcem dziecka był 16-latek, któremu postawiliśmy zarzut zabójstwa dziewczyny” – dodaje Bandyga. We wtorek po południu Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zdecydował, że 16-letni Przemysław D., uczeń pierwszej klasy technikum, zostanie umieszczony w schronisku dla nieletnich na trzy miesiące, o co wnioskowała prokuratura. – „Zdecydowała o tym obawa matactwa ze strony podejrzanego, próba zacierania przez niego śladów, uzgadniania zeznań” – mówi sędzia Zygmunt Dudziński z Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu. Żródło info i foto: Gazeta.pl