Londyn: Taksówkarze przejdą szkolenie na wypadek zamachu terrorystycznego

Taksówkarze z Londynu będą szkoleni, by potrafić reagować na wypadek ataku kwasem lub w przypadku zamachu terrorystycznego. Właściciel aplikacji Mytaxi opracował bezpłatny kurs szkoleniowy, który ma nauczyć ponad 17 tys. kierowców ze stolicy, jak radzić sobie w przypadku ataków kwasem, zamachów terrorystycznych oraz nagłych wypadków medycznych, takich jak zadławienie, zawał czy silne krwawienie. Celem kursu jest podniesienie wiedzy na temat zdrowia i bezpieczeństwa – informuje Evening Standard.

Stworzony dla taksówkarzy program Knowledge+, przekaże im widzę, m.in. na temat technik ratowania życia, takie jak resuscytacja krążeniowo-oddechowa i korzystanie z defibrylatora.

W zakresie szkoleń antyterrorystycznych i bezpieczeństwa prelegentem będzie Chris Phillips, były szef Krajowego Biura ds. Zwalczania Terroryzmu. Natomiast psycholog będzie dawał wskazówki dotyczące języka ciała, które pozwolą kierowcom np. uspokoić pasażerów w kryzysowych sytuacjach.

Szkolenia rozpoczną się w styczniu, a kierowcy będą mieli również dostęp do filmów szkoleniowych online.
Źródło info i foto: onet.pl

Lekarze wysterylizowali bez pytania

Wiolettę Woźną podczas porodu wysterylizowano bez jej zgody i wiedzy. Potem odebrano jej noworodka – Różę, o której głośno w całej Polsce od trzech tygodni – pisze Wyborcza.pl
– Przyjechaliśmy ze szpitala bez naszej Róży, zszokowani. I dopiero po jakimś czasie mówię: „Pokaż ten wypis”. Czytam, że cesarskie cięcie. I że „ubezpłodnienie” – opowiada ojciec odebranej Róży Władysław Szwak. O rodzinie Szwaków z Błot Wielkich w Wielkopolsce piszemy od trzech tygodni. Sześć dni po narodzinach sąd -na podstawie opinii szpitala i kuratorki – odebrał im dziecko, tłumacząc to bałaganem w domu, nieporadnością rodziców i „prawdopodobnym upośledzeniem matki”. Żródło info i foto: Wyborcza.pl