Zaatakował 33-latkę nożem i zadał jej cios w plecy

Policjanci z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali 29-letniego mężczyznę, który zaatakował 33-latkę. Gdy kobiet wychodziła z mieszkania, złapał za nóż kuchenny i zadał jej cios w plecy! Wszędzie lała się krew, a poszkodowanej była potrzebna pilna pomoc. Śledczy nie mają wątpliwości: „to było usiłowanie zabójstwa”.

1 grudnia 2020 roku policjanci z komendy powiatowej w Wodzisławiu Śląskim zostali poinformowani o ataku na kobietę wychodzącą ze swojego mieszkania. 29-latek miał chwycić za nóż kuchenny i zadać jej cios w plecy! Na miejsce wezwano między innymi psa tropiącego. Policjanci szybko ustalili okoliczności zdarzenia i wytypowali sprawcę. – Jak wynika z ustaleń, ukrywał się przez noc w lesie. Dzień później policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, patrolując teren miasta, zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisem poszukiwanemu sprawcy. 29-letni mieszkaniec Wodzisławia Śląskiego stanął w piątek przed sądem, który zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy – mówią wodzisławscy policjanci. Odpowie za usiłowanie zabójstwa, grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.
Źródło info i foto: se.pl

64-latek namawiał 14-latka na seks

21.06.2020 Smiertelny wypadk w Zaborze kolo Zielonej Gory ford uderzyl w drzewo kierowca zmarl po reanimacji ktora ratownicy medyczni i strazacy prowadzii poltorej godziny N/z Radiowoz policji fot. Piotr Jedzura/REPORTER

Mundurowi z Wodzisławia Śląskiego zatrzymali 64-letniego mężczyznę, który nakłaniał przez telefon 14-latka do innej czynności seksualnej. 64-latek usłyszał zarzuty. Aktualnie przebywa w areszcie.

Mieszkaniec Wodzisławia zgłosił na policję, z informacją, że jego 14-letni syn otrzymuje telefony od mężczyzny, który składa mu propozycje o charakterze seksualnym. Śledczy ustalili, że podejrzany mężczyzna zaczął rozmawiać z małoletnim przed telefon w maju. W trakcie rozmów nakłaniał go do różnych zachować seksualnych.

64-latek podejrzany o molestowanie 14-latka

64-letni mężczyzna propozycje obcowania płciowego składał w rozmowach telefonicznych oraz wiadomościach tekstowych. Ciągle dążył do spotkania z 14-latkiem. Oferował mu nawet pieniądze. 64-latek zarezerwował noclegi blisko jego domu, aby mogli się tam spotkać. Mieszkaniec Poznania przyznał się przedstawionych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Aktualnie przebywa w areszcie. Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec 64-latka tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Ludzkie szczątki przy rzece w Wodzisławiu

Makabryczne znalezisko w Wodzisławiu Śląskim (woj. śląskie). Pracownicy miejscy, którzy porządkowali teren przy rzece natrafili na ludzkie szczątki. Policja podała, że była to dolna część korpusu ludzkiego. O sprawie pierwszy napisał portal nowiny.pl.

W środę w Wodzisławiu Śląskim około godz. 11 pracownicy miejscy oczyszczający tereny przy rzece Leśnica trafili na szczątki ludzkie. Natychmiast zawiadomili policję.

– Skierowany na miejsce patrol potwierdził, że w rejonie ulicy Kolejowej znajdują się szczątki ludzkie w postaci dolnej części korpusu – powiedziała Marta Pydych z policji w Wodzisławiu.

Portal Nowiny.pl podaje nieoficjalnie, że szczątki były w stanie daleko posuniętego rozkładu. Prawdopodobnie było to ciało kobiety, gdyż na nogach znajdowały się damskie kozaki. Na miejsce wezwano dodatkowe służby, które przeszukiwały okoliczne tereny w poszukiwaniu pozostałej części ciała. Nic jednak nie znaleziono. Poszukiwania będą kontynuowane.

Szczątki zostaną przekazane do badań genetycznych i badania tkanek. Śledczy chcą ustalić, czy ciało należało do którejś z zaginionych osób. Damskie kozaki mogą wskazywać, że ofiara zaginęła w porze zimowej. Przed rokiem w Wodzisławiu zniknęła kobieta, której nie udało się odnaleźć. Policja póki co nie łączy tych spraw. Czeka na wyniki badań szczątków.
Źródło info i foto: wp.pl