Dwie pary uprawiały seks na wieży widokowej koło Wolsztyna. Wszystko nagrały kamery, sprawę bada prokuratura

Miejskie kamery zamontowane na wieży widokowej w okolicach Wolsztyna (woj. wielkopolskie) zarejestrowały dwie pary, które uprawiały seks. Nagrania wyciekły do internetu. Sprawę bada już prokuratura, oświadczenie dotyczące incydentu wydał też burmistrz.

Prokuratura Rejonowa w Wolsztynie bada sprawę opublikowania w internecie nagrań, na których widać, jak dwie pary uprawiają seks na wieży widokowej w Świętnie koło Wolsztyna w województwie wielkopolskim – podaje RMF FM. Jak przekazał rzecznik prokuratury, zawiadomienie w tej sprawie wolsztyńscy śledczy otrzymali od burmistrza miasta, Wojciecha Lisa.

Należące do urzędu miasta kamery, na których zarejestrowano uniesienia par, na co dzień mają pilnować bezpieczeństwa i porządku na wieży widokowej. Burmistrz Wolsztyna wydał oświadczenie w tej sprawie.

„Z ubolewaniem potwierdzam fakt, iż do internetu wydostał się fragment zapisu z wewnętrznego monitoringu wizyjnego należącego do Urzędu Miejskiego w Wolsztynie. O powyższym fakcie poinformowałem organy ścigania. Dla dobra sprawy w chwili obecnej nie możemy udzielać żadnych innych informacji”

Zostały już wdrożone niezbędne procedury celem wyeliminowania podobnych incydentów w przyszłości” – napisał.

Jak podaje RMF FM, śledztwo prokuratury może być prowadzone pod kątem art. 191a. Kodeksu karnego, który dotyczy „utrwalania lub rozpowszechniania wizerunku nagiej osoby bez jej zgody”. Grozi za to kara od trzech miesięcy do pięciu lat więzienia, ale wnioski o ściganie musiałyby złożyć osoby poszkodowane.

Z kolei za „dopuszczenie się nieobyczajnego wybryku w miejscu publicznym” grozi kara aresztu, grzywna do 1,5 tysiąca złotych lub nagana.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Rozbito gang handlarzy narkotyków

CBŚP i policjanci z Wolsztyna w Wielkopolsce rozbili grupę przemytników i handlarzy narkotyków. Funkcjonariusze zatrzymali 14 osób. 9 z nich trafiło do aresztu. Przestępcy byli ścigani od kilku miesięcy. Wszyscy są mieszkańcami Wolsztyna. Narkotyki przemycali z zagranicy i handlowali nimi w całym kraju. Na trop grupy policjanci wpadli na przejściu granicznym w Świecku. Zatrzymali wtedy mężczyznę podejrzanego o przemyt środków odurzających. Niedługo po tym w ręce mundurowych wpadły kolejne dwie osoby zamieszane w handel narkotykami, a kilka dni temu policjanci zatrzymali 11 osób. W trakcie przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli też 30 tys. złotych i ponad 3,5 kilograma kokainy, amfetaminy, marihuany i tabletek ekstasy.

Zatrzymanym grozi nawet 12 lat więzienia.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

W Wolsztynie zatrzymano podejrzanego o zabójstwo 18-latki

Policjanci z wielkopolskiego Wolsztyna zatrzymali 19-latka, który jest podejrzany o zabicie 18-letniej Justyny – podaje RMF.fm
Ciało dziewczyny rok temu na obrzeżach miasta znaleźli wolsztyńscy gimnazjaliści. 19-letni Mikołaj to syn znanego w Wolsztynie lekarza. Od dawna miasto huczało do plotek, że w sprawę zamieszane są tzw. dzieci z dobrych domów. Po przesłuchaniu wielu młodych ludzi policja zatrzymała w gabinecie ojca kompletnie zaskoczonego, ale niestawiającego oporu podejrzanego. Chłopaka obciążają m.in. zeznania kolegów. Justyna była koleżanką z gimnazjum podejrzanego i chłopak miał być w niej zakochany. Ewentualnego motywu zbrodni policja nie zdradza. Nie wiadomo również, co działo się z 18-latką od chwili wyjścia z domu rodziców na papierosa do zabójstwa. Ujawniono, że nastolatek był już wcześniej prawomocnie karany za rozbój. Żródło info i foto: RMF.fm