USA: Strzelaniny w salonach masażu w Atlancie i okolicach

Co najmniej osiem osób zginęło w serii strzelanin w trzech azjatyckich salonach masażu w Atlancie i okolicach. Policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o dokonanie ataku. Policja z Georgii poinformowała, że około 17:00 czasu lokalnego pięć osób zostało postrzelonych w salonie Young’s Asian Massage w miejscowości Acworth – 50 kilometrów na północ od Atlanty. Dwie osoby zginęły na miejscu a trzy przewieziono do szpitala, z których dwie również zmarły.

Niespełna godzinę później zgłoszono napad rabunkowy w Gold Massage Spa w samej Atlancie. Gdy policjanci przybyli na miejsce znaleźli trzy zastrzelone osoby. Kolejną ofiarę znaleziono w salonie masażu po drugiej stronie ulicy. Według niepotwierdzonych jeszcze oficjalnie informacji większość ofiar stanowią kobiety pochodzenia azjatyckiego.

Analizując nagrania z kamer przemysłowych w Acworth policja zidentyfikował potencjalnego sprawcę – 21-letniego Roberta Aarona Longa. Zatrzymano go 250 kilometrów na południe od Atlanty, ponad trzy godziny od dokonania ataku. Mężczyzna został aresztowany. Jest również podejrzewany o dokonanie zabójstw w dwóch salonach w Atlancie. Policja i FBI prowadzą śledztwo. Jak informuje CNN, na razie nie zostały podane informacje na temat motywów sprawcy.
Źródło info i foto: Gazeta.pl