Tragiczny finał poszukiwań 4-latka

Tragiczny finał poszukiwań 4-letniego Saszy z okolic Kijowa. Chłopiec zaginął w połowie marca. Łódź, którą uciekał razem z bliskimi przed Rosjanami, przewróciła się na Dnieprze. Teraz jego matka poinformowała o znalezieniu ciała syna.

„Saszeńka, nasz mały aniołek jest już w niebie! Dziś jego dusza odnalazła spokój” – napisała w mediach społecznościowych matka 4-latka. Podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w poszukiwanie dziecka.

Wczoraj znaleziono ciało chłopca. 10 marca Sasza wraz z bliskimi uciekał przez rzekę Dniepr z zablokowanego przez Rosjan rejonu wyszogrodzkiego w obwodzie kijowskim. Łódź przewróciła się po ostrzale Rosjan. Babcia chłopca utonęła. Sasza miał na sobie kamizelkę ratunkową. Jego poszukiwania trwały do wczoraj. Ukraiński portal Obozrevatel podał, że 4-latek zmarł w wyniku zachłyśnięcia się wodą.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginął 27-letni Tomasz Siemek

Mieszkający na co dzień w Katowicach mężczyzna był widziany 10 marca w Ustroniu. Po rozmowie z ojcem wyszedł z domu i przepadł bez wieści. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach. Widzieliście Tomasza Siemka? Skontaktujcie się z mundurowymi. Jak podaje policja, Tomasz Siemek (27 l.) mieszka na co dzień w Katowicach. Jednak 10 marca tego roku przebywał w domu w Ustroniu. Około godz. 16.30, po rozmowie z ojcem, opuścił budynek i udał się w nieznanym kierunku.

– Przed przyjazdem do Ustronia mieszkał w Katowicach. Stałe miejsce zameldowania posiada w Opolu, jednakże nie przebywał pod tym adresem od kilku lat. W dniu zaginięcia ubrany był w czarną pikowaną kurtkę, zimową czarną czapkę, ciemne spodnie. Posiada okulary w czarnych oprawkach. Zabrał ze sobą czarny plecak oraz dokumenty. Zaginiony ma 27-lat, około 180 cm wzrostu, jest normalnej budowy ciała – opisuje policja.
Źródło info i foto: se.pl

Zaginął 70-letni Hamlet Grigoryan

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie prowadzą poszukiwania za zaginionym obywatelem Ukrainy Hamletem Grigoryan. Mężczyzna ostatni raz widziany był 17 marca br. w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK w Nadarzynie. Osoby, które widziały zaginionego, posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu jego pobytu, lub mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z KPP w Pruszkowie, pod nr tel. 47 72 46 213 lub pod nr tel: 47 72 46 260 lub z najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.

Zaginiony 70-letni HAMLET Grigoryan przybył do Polski 16 marca 2022 r. Jest uchodźcą z Ukrainy. Przebywał w Centrum Pomocy Humanitarnej PTAK w Nadarzynie, skąd oddalił się w dniu 17 marca 2022 r. ok. godz. 15:00. Zachodzi podejrzenie, że mężczyzna może próbować wrócić na Ukrainę.

Mężczyzna ma około 175 – 180 cm wzrostu, krótkie, siwe włosy, łysą górną część głowy, brązowe oczy. Cechą charakterystyczną są braki w uzębieniu przednich, dolnych zębów.

Ubrany był w ciemno – niebieską kurtkę, sweter biały z zamkiem błyskawicznym pod szyją, czarne, garniturowe spodnie materiałowe, brązowe skórzane pantofle i zimową czarną czapkę.

Zaginiony nie posiada przy sobie dokumentów. W chwili zaginięcia miał przy sobie klawiszowy telefon komórkowy marki SIGMA.

Osoby, które widziały zaginionego, posiadają jakiekolwiek informacje o miejscu jego pobytu, lub mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie, pod nr tel. 47 72 46 213 lub 47 72 46 260 lub z najbliższą jednostką Policji na terenie całego kraju pod numerem 112.
Źródło info i foto: Policja.pl

Zaginął 17-letni Jan Sawicki. Szczęśliwy finał poszukiwań

Zaginął 17-letni Janek Sawicki z Radomia. Chłopak wyszedł z domu w poniedziałek, 21 lutego, i od tamtej pory nie ma z nim żadnego kontaktu. Rodzina zaginionego i policja w Radomiu proszą o pomoc w odnalezieniu 17-latka, informując m.in., że ma charakterystyczny znak, tj. pionową bliznę na lewym łuku brwiowym. Mundurowi podają też wygląd zaginionego mieszkańca Radomia.

Jak informuje policja w Radomiu, zaginiony 17-latek został odnaleziony cały i zdrowy.
Źródło info i foto: se.pl

Zaginął 17-letni Jan Sawicki

Zaginął 17-letni Jan Franciszek Sawicki. Nastolatek był ostatni raz widziany 21 lutego w Radomiu. O pomoc w poszukiwaniach prosi policja oraz Fundacja ITAKA. Jan Sawicki zaginął. 17-latek z Radomia nie nawiązał kontaktu z bliskimi od poniedziałku 21 lutego. 

Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych podała rysopis oraz informacje o ubiorze zaginionego.

Jan Sawicki zaginął. „Może potrzebować pomocy” 

17-latek ma 185 cm wzrostu i niebieskie oczy. „Ubiór w dniu zaginięcia: czarna bluza, czarna kurtka z kapturem, ciemne spodnie, ciemnobrązowe buty sportowe, może mieć ze sobą szary plecak. Może potrzebować pomocy!” – informuje Fundacja ITAKA.

„Zaginiony w dniu 21.02 wyszedł z miejsca zamieszkania i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Wszelkie informacje, mogące przyczynić się do ustalenia miejsca pobytu osoby zaginionej, proszę kierować do Komisariatu Policji I w Radomiu osobiście lub telefonicznie pod numer telefonu 47 701 33 50” – przekazała Mazowiecka Policja na Facebooku. O kontakt prosi również Fundacja ITAKA, pod numerem 116 000, również na maila: itaka@zaginieni.pl. Działacze gwarantują anonimowość.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Zaginął 31-letni Bartosz Wiśniewski

Policja oraz rodzina szukają 31-letniego Bartosza Wiśniewskiego. Mieszkaniec Głogowa (woj. dolnośląskie) na początku stycznia wyszedł z domu wczesnym rankiem i od tamtego momentu nie nawiązał kontaktu z bliskimi. Kontakt miał się urwać po tym, jak mężczyzna wysłał SMS-a do swojego ojca. 

Bartosz Wiśniewski zaginął 4 stycznia 2022 roku. 31-letni mieszkaniec Głogowa (woj. dolnośląskie) opuścił swoje miejsce zamieszkania i wsiadł do samochodu marki Mercedes o numerze rejestracyjnym DGL 36125. Od tamtego momentu nie nawiązał kontaktu z bliskimi.

Według rysopisu, który wraz ze zdjęciem opublikowano na stronie głogowskiej policji, Bartosz ma ok. 175 cm wzrostu i waży 90 kg. Ma również włosy w formie ciemnych, krótkich i przystrzyżonych boków, muskularną budowę ciała, okrągłą twarz, a także bliznę na dolnej wardze i tatuaż z napisem „Muay Thai” nad lewą kostką. W dniu zaginięcia ubrany był w pikowaną kurtkę koloru żółtego, czarne lub popielate spodnie i buty trekkingowe do kostek.

Bartosz Wiśniewski zaginął. „Wysłał SMS-a i kontakt się urwał”

Wrocławska policja ustaliła, że 17 stycznia auto poszukiwanego zostało znalezione w Poznaniu. Z uwagi na fakt, iż wcześniej wyjeżdżał za granicę, poszukiwania prowadzone są również w ramach biura współpracy międzynarodowej.

31-latka szuka również najbliższa rodzina. Z ich relacji wynika, że w dniu, w którym zaginął, Bartosz miał się udać do swojego ojca, który mieszka 10 km dalej. Obaj mężczyźni mieli następnie wyjechać – już po raz kolejny – do pracy do Niemiec. – Miał podjechać po tatę. […] Wysłał SMS-a, że zaraz wyjeżdża i kontakt się urwał – mówiła w rozmowie z lokalną stacją echo24.tv jego siostra Agata.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Zaginął 32-letni Damian Kowalewski

Trwają poszukiwania 32-letniego Damiana Kowalewskiego z Pułtuska, który 17 stycznia zaginął w Amstelveen. Na początku roku mężczyzna wyjechał do Holandii w celach zarobkowych. Od kilkunastu dni nie był widziany w miejscu zamieszkania i nie nawiązał kontaktu z rodziną i bliskimi. Od 17 stycznia jego telefon pozostaje nieaktywny. Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach. Udało się ustalić, że 17 stycznia telefon Damiana Kowalewskiego był aktywny przez kilka godzin w Elsenhove groengebied – parku w Amstelveen, niedaleko miejsca, w którym mieszkał. Tam jednak sygnał się urywa. W dalszym ciągu nie ma żadnych konkretnych informacji, gdzie może obecnie przebywać i co wydarzyło się 17 stycznia. Rodzina 32-latka nieustannie apeluje o pomoc w poszukiwaniach.

Strona SOS Zaginięcia podała rysopis oraz szczegóły związane z zaginionym Damianem Kowalewskim.

32-latek ma ok. 188 cm wzrostu, szczupłą sylwetkę, ciemne blond włosy z wygolonymi bokami, niebieskie oczy oraz znaki szczególne – Kolczyki: sztanga prawe ucho u góry, lewa strona nosa (stożek), dolna warga po prawej stronie (kółko), lewa chrząstka w uchu (kółko) oraz liczne tatuaże: klatka piersiowa – 2 jaskółki pod obojczykami trzymające chustę z napisem „King of fools”, rewolwer po prawej stronie biodra, oldschoolowe wzory (czaszki, róże, gwiazdki, wzory muzyczne) prawa łydka.

W dniu zaginięcia prawdopodobnie ubrany był w zimową kurtkę z zewnętrznymi kieszeniami w kolorze khaki, spodnie jeansy, sznurowane czarne glany za kostkę. Na co dzień nosi okulary korekcyjne w czarnych ramkach.

Jeżeli ktokolwiek ma informacje na temat miejsca pobytu zaginionego, proszony jest o kontakt z Powiatową Komendą Policji w Pułtusku – Oficer dyżurny tel. +48 47 7034200 lub na numer alarmowy 112.
Źródło info i foto: Radio ZET.pl

Zaginął 29-letni Waldemar Werda

Zaginął Waldemar Werda. 29-letni mieszkaniec Wągrowca jest poszukiwany przez miejscową policję, która prosi o pomoc. Od jego zaginięcia minęło już kilka tygodni. Co się z nim dzieje?

Waldemar Werda zaginął 2 stycznia 2022 roku. Tego dnia około godziny 14:00 był ostatni raz widziany na terenie Wągrowca i do tej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną. – Z przekazanych informacji przez rodzinę wynika, że w dniu zaginięcia mógł być ubrany w czarną bluzę z kapturem, czarne spodnie dresowe, ciemne buty typu adidasy – relacjonują policjanci z Wągrowca, którzy proszą o pomoc. Jeśli ktoś ma aktualne informacje o miejscu pobytu 29-latka to proszony jest o kontakt z mundurowymi pod nr tel 47 77 46 211, bądź pod numerem alarmowym 112.
Źródło info i foto: se.pl

Praga: Ukradł cenne obrazy i odjechał tramwajem

Praska policja poszukuje od początku grudnia złodzieja obrazów. Nieznany mężczyzna włamał się do jednej z galerii w centrum miasta, zabrał płótna warte około 20 tys. euro i odjechał z nimi tramwajem. Mundurowi udostępnili zapisy wideo z nagraniem złodzieja trzymającego pięć obrazów i udającego się w stronę przystanku tramwajowego. Odjechał on wozem linii 9 i ślad po nim zaginął. Władze apelują o pomoc w identyfikacji sprawcy, ponieważ praca śledczych nie przyniosła dotąd rezultatu.

Zabierając obrazy z galerii, sprawca rozbił jeszcze cenną ceramiczną lampę. Grozi mu pięć lat więzienia. Policja przyznała, że nie zna sposobu, dzięki któremu sprawca otworzył drzwi od galerii.
Źródło info i foto: interia.pl

Trwają poszukiwania 29-letniego Piotra Mysiaka

Piotr Mysiak z Bielska-Białej jest poszukiwany przez policję. 29-latek zaginął na początku listopada i do tej pory nie wrócił do domu. Policja apeluje o pomoc. 

Zaginiony Piotr Mysiak ma około 175 cm wzrostu, jest szczupłej budowy ciała. Mężczyzna ma krótkie i brązowe włosy. ”Wiek z wyglądu około 25 lat, oczy niebieskie, lekki zarost na twarzy” – przekazała Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej. 

Piotr Mysiak w dniu zaginięcia ubrany był w kurtkę zimową z kapturem koloru szaro-czarno-czerwonego, niebieską bluzę z kapturem, czarne dresowe spodnie, buty sportowe marki adidas lub reebok oraz ciemną zimową czapkę. Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat miejsca pobytu zaginionego mężczyzny, proszony jest o kontakt z Komisariatem I Policji w Bielsku-Białej pod nr tel. 47 857 01 00. 
Źródło info i foto: Radio ZET.pl