Zaginęła 12-letnia Ania Łącka

Gliwicka policja poszukuje 12-letniej Anny Łąckiej, która w środę ok. 7:30 rano wyszła do szkoły w miejscowości Chechło w gminie Rudziniec, ale tam nie dotarła – informuje zespół prasowy śląskiej policji. Dziewczynka nie wróciła też do domu i nie nawiązała kontaktu z rodziną. Policjanci z Gliwic poszukują 12-letniej Anny Łąckiej. W środę około 7.30 dziewczynka wyszła z domu do szkoły w miejscowości Chechło (gmina Rudziniec), gdzie jednak nie dotarła. Do tej pory dziewczynka nie powróciła też do miejsca zamieszkania i nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu dziecka, są proszone o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gliwicach, tel. 47 859 22 55 lub z najbliższą jednostką Policji pod numer alarmowy 112 lub 997. Ania ma długie włosy blond, była ubrana w niebieskie dżinsy oraz kolorową kurtkę w kraciasty wzór i beżowe buty za kostkę.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginęła 17-letnia Anastasia

​Policja w Kartuzach w województwie pomorskim poszukuje 17-letniej Anastasii Prytulin, która pod koniec marca wyszła z domu i nie wróciła. Nastolatka od tamtej pory nie kontaktowała się z rodziną. Jak podaje policja, 17-latka wyszła z domu w Kartuzach przy ul. Feliksa Marszałkowskiego 31 marca po południu. Od tamtej pory nie wróciła, ani nie kontaktowała się z rodziną.

Nastolatka ma ok. 170 cm wzrostu, jest szczupła, ma jasne blond włosy. Była ubrana w czarną kurtkę, czarne sportowe spodnie, białe sportowe buty. Miała także złoty naszyjnik z krzyżykiem. Osoby, które posiadają informacje o 17-latce proszone są o kontakt z policją w Kartuzach pod numerami 47 742 22 18, 47 742 22 40 lub 47 742 22 22.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Zaginęła 71-letnia Ukrainka. Trwają poszukiwania

Policja poszukuje zaginionej 71-letniej obywatelki Ukrainy Tetiany Koryachenko. Kobieta wyruszyła do Polski z mężem, ale jeszcze na Ukrainie się rozdzielili. Poszukiwana przekroczyła granicę w Medyce i udała się w nieznanym kierunku. Jak podaje podkarpacka policja, seniorka pochodzi z obwodu donieckiego. Urodziła się 12 listopada 1951 r. w miejscowości Drużkovka. Mieszkała w miejscowości Jakolyvka w obwodzie donieckim.

„28 lutego o godz. 3:45 przekroczyła granicę na pieszym przejściu granicznym w Medyce i udała się w nieznanym kierunku. Każda informacja o miejscu pobytu zaginionej może być ważna” – apeluje policja.

Z informacji podanych przez policję wynika, że kobieta do Polski wyruszyła ze swoim mężem, jednak rozdzielili się jeszcze po stronie ukraińskiej. Wiadomo, że polsko-ukraińską granicę w Medyce przekroczyli osobno, kobieta pieszo. Zarejestrowały ją kamery monitoringu. Miała ze sobą transporter z kotem i niewielki bagaż. W przenoszeniu toreb pomagał jej strażnik graniczny.

Niska kobieta szczupłej budowy

„Kobieta udała się w nieznanym kierunku, nie wiemy, czym i dokąd się udała w dalszą podróż. Nieznane jest jej miejsce pobytu. Do chwili obecnej zaginiona nie nawiązała kontaktu z mężem, który znalazł schronienie na terenie Przemyśla” – podaje policja.

Rysopis zaginionej: wzrost 158 cm, szczupła budowa ciała, włosy dłuższe, siwe, uczesana w kok, oczy niebieskie, uszy średnie przylegające, nos średni, prosty, brak uzębienia. Brak znaków szczególnych. Była ubrana w ciemną kurtkę do kolan z kapturem, spodnie materiałowe koloru czarnego, miała na głowie chustkę w jasnym kolorze.

„Wszystkie przeprowadzone do tej pory czynności i sprawdzenia nie doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu zaginionej.

Zwracamy się z apelem do osób, które mogą mieć informacje na temat miejsca pobytu zaginionej lub informacje, które mogłyby się przyczynić do jej odnalezienia, aby kontaktowały się z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie” – apeluje policja.
Źródło info i foto: polsatnews.pl

Fundacja ITAKA poszukuje 16-letniej Larysy

Nastolatka zaginęła na początku marca 2022 roku. Ostatni raz widziana była w Łucku na Wołyniu. Według wstępnych informacji policji, 16-letnia Larysa może przebywać na terenie Polski. Fundacja ITAKA prosi o pomoc w poszukiwaniu zaginionej dziewczynki. Jak przekazali przedstawiciele policji, dziewczynka może przebywać na terenie Polski lub Europy. Okoliczności zaginięcia 16-latki nie są znane, wiadomo jednak, że przez wojnę została ona oderwana od matki, która nie ma z nią kontaktu.

Larysa ma krótkie blond włosy i charakterystyczny pieprzyk między brwiami. Ostatni raz widziana była na początku marca w Łucku na Wołyniu. Poszukiwaniami dziewczynki zajmuje się fundacja ITAKA, która zamieściła informacje o zaginięciu na swojej stronie.

Można również napisać w tej sprawie do ITAKI itaka@zaginieni.pl.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

W USA odnaleziono dziewczynkę, która zaginęła 3 lata temu. Była ukrywana pod schodami do piwnicy

Paislee Shultis, dziewczynka, której zaginięcie zgłoszono w 2019 roku została odnaleziona – poinformowała we wtorek policja. Sześciolatka była ukrywana w prowizorycznym pomieszczeniu pod schodami do piwnicy.

W 2019 roku o zaginięciu Paislee Shultis została poinformowana policja w Cayuga Heights w stanie Nowy Jork. Wówczas uważano, że dziewczynka została uprowadzona przez Kimberly Cooper i Kirka Shultisa Jr., którzy nie są jej prawnymi opiekunami. W poniedziałek policja otrzymała nakaz przeszukania domu w Saugerties po tym, jak powiadomiono ją, że sześciolatka przetrzymywana jest w ukryciu. Właściciel budynku przekazał funkcjonariuszom, że nie wie, gdzie jest dziecko, podkreślając, że nie widział go od czasu zaginięcia – podaje CBS News.

Dziewczyna została odnaleziona

Po godzinie poszukiwań policjanci zauważyli, że konstrukcja schodów, które prowadziły do piwnicy, była „dziwna”. Tam, w prowizorycznym pomieszczeniu, znaleźli dziewczynkę. Policja opisała je jako małe, zimne i wilgotne miejsce. W domu znaleziono także Kimberly Cooper i Kirka Shultisa Jr.

Paislee Shultis została zabrana przez policję. Sześciolatkę zbadano i stwierdzono, że stan jej zdrowia jest dobry, a następnie trafiła do swojego prawnego opiekuna i starszej siostry. Jak podaje CBS, Cooper, Shultis Jr. i jego ojciec zostali aresztowani pod zarzutem m.in. zagrożenia dobru dziecka.
Źródło info i foto: Gazeta.pl

Zaginęła 64-letnia Helena Kuźnicka

Policjanci z Fordonu prowadzą poszukiwania 64-latki, która 22 grudnia 2021 roku wyszła z miejsca zamieszkania nie informując nikogo, gdzie się udaje. Kobieta do chwili obecnej nie nawiązała kontaktu z rodziną. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących przyczynić się do odnalezienia bydgoszczanki.

Komisariat Policji Bydgoszcz-Fordon został powiadomiony przez rodzinę o zaginięciu Heleny Kuźnickiej. 64-latka wyszła z domu 22 grudnia 2021 r. i do tej pory nie wróciła, ani też nie nawiązała kontaktu z rodziną.

Rysopis zaginionej:

wzrost około 160 cm,
sylwetka krępa,
włosy krótkie ufarbowane na blond,
twarz okrągła,
oczy niebieskie.
Źródło info i foto: se.pl

Tarnowskie Góry: Odnaleziono zaginioną 16-latkę

W poniedziałek wieczorem policja poinformowała o odnalezieniu 16-letniej Cynthii z Tarnowskich Gór. Dziewczyna zaginęła w nocy z niedzieli na poniedziałek podczas spaceru z psem. Jak wynika z ustaleń policji, dziewczyna dobrowolnie wsiadła do samochodu, który po nią przyjechał.

– Dziewczyna odnalazła się, przyjechała do miejsca zamieszkania, policjanci właśnie zakończyli czynności z jej udziałem. Jest pod opieką rodziny. Okazało się, że dobrowolnie wsiadła do samochodu, którym podjechała znana jej osoba. Później nie wracała, obawiąając się konsekwencji – poinformował wieczorem rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach podkom. Damian Ciecierski.

Policjanci rozważali różne hipotezy – także taką, że nastolatka została wciągnięta do auta i porwana. Aby ustalić miejsce jej pobytu, sprawdzali m.in. zapisy monitoringu. W poniedziałek rano opublikowali zdjęcie i rysopis zaginionej.
Źródło info i foto: interia.pl

Zaginęła 16-letnia Cynthia Borucińska

Trwają poszukiwania 16-letniej Cynthii Borucińskiej, która minionej nocy nie wróciła ze spaceru z psem. Prawdopodobnie odjechała samochodem z nieznanymi osobami. Nastolatka ma około 160 cm wzrostu. W chwili zaginięcia była ubrana w czarną puchową kurtkę. Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach podkom. Damian Ciecierski powiedział, że zaginięcie zgłosili bliscy nastolatki. „Dziewczyna wyszła na spacer przed posesję z psem. Prawdopodobnie odjechała spod domu z nieznanymi osobami lub osobą, nieznanym samochodem i do chwili obecnej nie powróciła do miejsca zamieszkania” – podał.

Policja nie wyklucza żadnej z wersji – nie wiadomo na razie, czy Cynthia sama wsiadła do samochodu, czy też została do niego wciągnięta. Pies, z którym wyszła na spacer został na posesji. „Policjanci przez cały czas wykonują czynności w tej sprawie, m.in. sprawdzają nagrania z monitoringu. Szukamy zaginionej dziewczyny wszelkimi dostępnymi siłami i środkami” – zaznaczył Ciecierski.

Cynthia ma ok. 160 cm wzrostu, jest szczupła, ma długie, ciemne włosy i ciemnobrązowe oczy. W chwili zaginięcia ubrana w czarny płaszcz puchowy. Osoby, które znają miejsce pobytu lub widziały zaginioną, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Tarnowskich Górach pod numerami telefonu 47 85 342 55, 47 85 342 83 lub 112.
Źródło info i foto: interia.pl

Zaginęła 12-letnia Nikola

Policjanci z komisariatu w Lewinie Brzeskim (woj. opolskie) poszukują zaginionej Nikoli Nowak z Olszanki niedaleko Brzegu na Opolszczyźnie. 12-latka po raz ostatni był widziana wczoraj przed godziną 8:00 w Olszance. Miała pójść do szkoły, ale do niej nie dotarła. Nauczyciele myśleli, że się rozchorowała, a rodzice, że jest w szkole. Dziecko do tej pory nie wróciło do domu i nie skontaktowało się z rodziną.

Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o miejscu pobytu 12-latki, proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim pod numerem telefonu: 47 86 33 603 lub z najbliższą jednostką na terenie całego kraju.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Australia: Udało się odnaleźć zaginioną 4-letnią Cleo Smith

Australijska policja poinformowała, że odnalazła zaginioną czteroletnią Cleo Smith. Dziewczynka zaginęła ponad dwa tygodnie temu na kempingu na zachodnim wybrzeżu Australii. Funkcjonariusze aresztowali mężczyznę, który może mieć związek z uprowadzeniem dziecka.

Policja z Australii Zachodniej poinformowała, że znalazła dziewczynkę samą w jednym z domów w Carnarvon, około 70 km od miejsca jej zaginięcia, w środę o 1:00 w nocy. „Cleo żyje i ma się dobrze” – powiedział zastępca komisarza policji stanu Col Blanch. Jak dodał, jeden z oficerów wziął ją na ręce i zapytał, jak ma na imię. – Mam na imię Cleo – odpowiedziała czterolatka.

Niedługo później funkcjonariusze aresztowali mężczyznę. 36-latek podejrzewany jest o to, że mógł mieć związek z uprowadzeniem dziewczynki. Policja podała, że nie jest on członkiem rodziny Cleo.

Zaginięcie Cleo Smith

W weekend 16-17 października Ellie Smith razem ze swoim partnerem i dwójką dzieci wybrali się na kemping do Quobba Blowholes. W sobotę około godz. 6:00 rano matka dzieci zauważyła, że z namiotu zniknęła jej czteroletnia córeczka Cleo.

Po raz ostatni dziewczynka była widziana ok. godz. 1.30, kiedy przebudziła się i prosiła o wodę. Po tym, jak się napiła, zasnęła z powrotem obok swojej młodszej siostrzyczki. Cała rodzina spała w namiocie z dwoma komorami – w jednej spały dzieci, w drugiej matka dziewczynek i jej partner.
Źródło info i foto: Gazeta.pl