Rozbito gang, który zarobił miliony na nielegalnym hazardzie

Co najmniej kilka milionów złotych zarobił gang, który na terenie Mazowsza, Małopolski i Łódzkiego organizował nielegalne gry hazardowe na automatach. Podczas akcji funkcjonariuszy CBŚP i KAS zatrzymano 16 osób i przejęto 43 maszyny. Udało się także zabezpieczyć majątki podejrzanych o wartości ponad 2 mln zł. Ze śledztwa Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga oraz stołecznego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji i Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego wynika, że rozbita grupa działała od 2018 r. Kontrolowała kilkadziesiąt maszyn hazardowych w wynajętych punktach na terenie województw: mazowieckiego, małopolskiego i łódzkiego.

Wiadomo, że przestępcy zarobili na nielegalnym procederze co najmniej kilka milionów złotych. Zyski te mogą być jednak wyższe.

Według KAS jeden automat w tzw. dobrym punkcie może przynieść przestępcom około 30 tys. zł miesięcznie, a zdarzały się przypadki, że maszyny „zarabiały” nawet 2 tys. zł dziennie. Podczas działań funkcjonariuszy na terenie Mazowsza i Małopolski zatrzymano 16 osób i przejęto 23 automaty klasyczne oraz 20 terminali komputerowych. Na poczet grożących kar i grzywien zabezpieczono nieruchomości o wartości ponad 300 tys. zł, 12 markowych zegarków, złote monety i sztabki złota.

Łączną sumę zajętego mienia oszacowano na ponad 2 mln zł.

W Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienie przestępstw karnych skarbowych. Ośmioro podejrzanych zostało aresztowanych.
Źródło info i foto: TVP.info

Próbował przemycić 27 kg marihuany w podłodze Mercedesa

Przemyt 27 kilogramów marihuany o szacunkowej wartości 800 tys. zł udaremnili funkcjonariusze Służby Celnej na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce. Narkotyki ukryte były w podłodze samochodu osobowego. Sprawę prowadzą funkcjonariusze CBŚP z Przemyśla. Po zarzutach przemytu narkotyków w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu, mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do przekroczenia polskiej granicy 47-letni obywatel Ukrainy wybrał tzw. „czerwony pas”, jednak nie zgłosił do kontroli celnej żadnych towarów. Mężczyzna podróżował mercedesem. Podczas wstępnej kontroli na pasie odpraw, funkcjonariusz Służby Celnej ujawnił dwa opakowania zawierające susz roślinny. Dalsze przeszukanie pojazdu przeprowadzono w budynku kontroli szczegółowej. Tam z podłogi pojazdu wyjęto kolejne pakiety z suszem roślinnym. W sumie w samochodzie ukrytych było 27 kilogramów.

Funkcjonariusze przeprowadzili badania narkotestem, które wskazało na obecność substancji psychoaktywnej charakterystycznej dla marihuany. Badania laboratoryjne bezwzględnie potwierdziły, że jest to marihuana.

Dalsze czynności przeprowadzone przez funkcjonariuszy CBŚP pozwoliły na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów popełnienia przemytu znacznej ilości narkotyków, za które grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat.

Wobec zatrzymanego na wniosek Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Przejęto 14 tys. tabletek ecstasy

Bytomscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami CBŚ z Katowic przejęli ponad 14 tys. tabletek ecstasy o czarnorynkowej wartości około 300 tys. złotych. Narkotyki zostały znalezione na terenie ogródka działkowego w Bytomiu. Tego samego, w którym kilka dni temu stróże prawa zabezpieczyli ponad 16 kilogramów amfetaminy. W zeszły piątek informowaliśmy o zabezpieczeniu 16 kilogramów amfetaminy na terenie jednego z ogródków działkowych w Bytomiu. W ramach prowadzonych w tej sprawie dalszych czynności, katowiccy oraz bytomscy śledczy odnaleźli na tej samej działce kolejną skrytkę z narkotykami. Tym razem był to zakopany w ziemi pojemnik, w którym znajdowało się ponad 14 tys. tabletek ecstasy o łącznej wadze przekraczającej 4 kilogramy. Czarnorynkowa wartość narkotyku oszacowana została na kwotę około 300 tys. złotych. Sprawa jest rozwojowa. Żródło info i foto: Policja.pl

Okradli firmę na kilka milionów

Oficerowie Centralnego Biura Śledczego zatrzymali pięć osób, podejrzanych o wyprowadzenie z jednej z firm deweloperskich kilku milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest prezes kilku spółek z tej branży – podał w środę zespół prasowy śląskiej policji. Policjanci CBŚ od kilku miesięcy rozpracowywali grupę biznesmenów z Małopolski, którzy z jednej z firm deweloperskich wyprowadzili kilka milionów złotych. Następnie poprzez fikcyjne transakcje handlowe legalizowali pieniądze, by te finalnie trafiły na ich prywatne konta. Cała grupa zatrzymana została przez policyjnych antyterrorystów w jednym z centrów handlowych w Chrzanowie. W ręce funkcjonariuszy wpadło czterech mężczyzn w wieku od 33 do 68 lat i 34-letnia kobieta. To mieszkańcy Krakowa, Chrzanowa, Katowic i Sosnowca. Żródło info i foto: Dziennik.pl

Kto chce dopaść Bogusława Bagsika?

Policja w Piasecznie prowadzi postępowanie w sprawie gróźb karalnych kierowanych wobec Bogusława Bagsika, bohatera jednej z największych afer III RP – pisze Rzeczpospolita.pl
Jak dowiedziała się „Rz”, w środę na Komendę Powiatową Policji w Piasecznie zgłosił się Bogusław Bagsik, były szef Art-B. Zawiadomił on funkcjonariuszy o fakcie gróźb karalnych (m.in. pobicia). Jak twierdzi Bagsik, prześladuje go człowiek, z którym wcześniej robił interesy. Autor gróźb utrzymuje, że Bagsik jest mu winny kilka milionów złotych. – Prowadzimy w tej sprawę postępowanie sprawdzające – potwierdzają informacje „Rz” przedstawiciele wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy w Piasecznie.
Oprócz byłego szefa Art-B, przesłuchano już m.in. także jego przyjaciółkę.
Zródlo info: rp.pl

Kokainę o wartości pół miliarda zatrzymała ABW

Ogromny ładunek kokainy został przejęty przez oficerów Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – informuje Super Express.pl
W rękach ABW znalazła się tona narkotyku o wartości pół miliarda złotych!
ABW we współpracy z amerykańską służbą ds. zwalczania przestępczości narkotykowej (DEA) oraz policją kolumbijską rozbiła międzynarodową grupę zajmującą się przemytem narkotyków na ogromną skalę. Zatrzymano dziewięć osób, w tym m.in. przedstawicieli kolumbijskich karteli i grup przestępczych z Europy Zachodniej. W ręce funkcjonariuszy trafiło również 1134 kg kokainy o wartości rynkowej ponad 500 mln złotych.
Zródlo info: se.pl