Ukarany przez papieża abp Sławoj Leszek Głódź został sołtysem w Piaskach

Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź został sołtysem w Piaskach. To część jego rodzinnej Bobrówki, w której zamieszkał po opuszczeniu diecezji gdańskiej. Jak donosi Kurier Poranny, w czerwcu odbyły się wybory uzupełniające sołectwa Piaski, gdzie sołtysem został wybrany abp Sławoj Leszek Głódź.

Sołectwo Piaski składa się z 36 uprawnionych do głosowania. Zagłosowało na niego 9 osób. Będziemy mieli pierwszego sołtysa wśród arcybiskupów i pierwszego arcybiskupa wśród sołtysów – mówił Marek Jarosz, zastępca wójta. Nowy sołtys nie wyraził zgody na publikację telefonu i adresu mailowego. Dla osób spoza sołectwa pozostaje kontakt osobisty lub za pośrednictwem gminy. Pierwsza okazja już 29 czerwca na sesji rady gminy – zaprosił zastępca wójta

Nie spotkałem się wcześniej, aby osoby duchowne pełniły funkcję w jednostce pomocniczej w gminie wiejskiej – mówił Łukasz Prokorym, przewodniczący białostockiej rady miasta.

Dla mnie najważniejsze jest to, aby ks. arcybiskup zastosował się do tych zaleceń, które w swojej decyzji orzekł papież Franciszek – dodał.
Źródło info i foto: Dziennik.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *