Wielka Brytania: Policja zidentyfikowała podejrzanych o atak na Skripala

Policja z Wielkiej Brytanii zidentyfikowała osoby podejrzane o atak chemiczny na byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala i jego córkę, Julię – informuje dziś „The Telegraph”. Jak czytamy, osoby odpowiedzialne za atak są prawdopodobnie w Rosji. Jak podaje dziennik, do identyfikacji doszło m.in. dzięki sprawdzeniu pasażerów lotów z i do Wielkiej Brytanii oraz analizie nagrań kamer monitoringu. „The Telegraph” informuje także, że sprawcy ataku sprawdzili wcześniej maile Julii Skripal, dzięki czemu wiedzieli, kiedy córka spotka się z ojcem.

Rewelacji gazety nie potwierdza jednak na razie policja. Z kolei ekspert i były funkcjonariusz w rozmowie z „The Telegraph” mówi, że „mogą być pewne dowody, wskazujące na to, że Rosjanie byli na pokładach samolotów konkretnych lotów i że byli w Salisbury”. – Nie oznacza to jednak, że mają związek z atakiem – dodaje.

Na początku marca bieżącego roku były rosyjski agent Siergiej Skripal i jego córka Julia padli ofiarą ataku w Salisbury, w wyniku którego stracili przytomność po kontakcie ze środkiem paralityczno-drgawkowym typu Nowiczok. Brytyjskie władze oskarżyły o próbę ich zabójstwa Rosję, co doprowadziło do najpoważniejszego kryzysu dyplomatycznego w relacjach między oboma państwami od zakończenia zimnej wojny.

W ubiegłym tygodniu Julia Skripal opuściła szpital i znajduje się w tajnej lokalizacji pod ciągłą ochroną policji. Jej ojciec, Siergiej, pozostaje pod opieką lekarzy, ale – jak zapewniono – jego stan się poprawia.
Źródło info i foto: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *