Wielka Brytania zagrożona atakami ze strony ISIS

To bardzo zła wiadomość dla tysięcy naszych rodaków na Wyspach. Służby alarmują, że Wielka Brytania jest teraz jednym z głównych celów terrorystów z ISIS. Najbardziej zagrożeni są mieszkańcy dużych miast, takich jak Londyn, Manchester czy Glasgow, czyli miejsc, gdzie żyją i pracują setki tysięcy Polaków

– To, co się stało w Paryżu i Brukseli, może równie dobrze wydarzyć się w Londynie – stwierdził brytyjski minister obrony Michael Fallon. Jego słowa cytuje portal polishexpress.co.uk. Na stronie znajduje się również stwierdzenie, że atak terrorystyczny jest bardzo prawdopodobny.

Najbardziej zagrożeni są mieszkańcy dużych miast, takich jak Londyn, Manchester czy Glasgow. Zbliżają się święta, więc zatłoczone centra handlowe i ulice mogą być łatwym celem dla dżihadystów. Służby bezpieczeństwa w kraju zostały wzmocnione jednostkami specjalnymi SAS, rozmieszczonymi w całym kraju. Mają one czuwać nad bezpieczeństwem mieszkańców, także tych polskiego pochodzenia. W Wielkiej Brytanii jest ich bowiem aż 853 tysiące. W samym Londynie mieszka prawie 200 tysięcy Polaków.

Michael Fallon, minister obrony, zaapelował do polityków o współpracę i ostrzegł, że niebezpieczny może być także brak reakcji na działania tzw. Państwa Islamskiego.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *