Wyrok w sprawie brutalnego ataku na polską parę w Rimini zapadnie 10 listopada

Na drugiej rozprawie w procesie dotyczącym napaści na polskich turystów w Rimini, włoski sąd postanowił, że Kongijczyk Guerlin Butungu będzie sądzony w trybie natychmiastowym . Wyrok w tej sprawie może zapaść już na następnej rozprawie 10 listopada.

Tryb natychmiastowy i skrócona procedura wybrane przez włoski sąd oznacza, że Buntugu będzie sądzony na podstawie akt sprawy oraz że nie będzie konieczne wysłuchanie zeznań świadków. To dobra informacja przede wszystkim dla poszkodowanych, którzy nie będą musieli ponownie przybyć do Rimini, aby złożyć zeznania.

Sąd odroczył dziś proces Kongijczyka do 10 listopada. Jak poinformował pełnomocnik Polaków Maurizio Ghinelli, właśnie wtedy może zapaść w tej sprawie wyrok.

Akt oskarżenia wobec szefa gangu, który napadła na polskie małżeństwo ma 10 punktów. 20-letni Kongijczyk oraz inni członkowie grupy usłyszą m.in. zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej i spowodowania obrażeń ciała.

Koszmar w Rimini

W nocy z 25 na 26 sierpnia na plaży we włoskim Rimini czterech mężczyzn zaatakowało parę młodych Polaków. Kobieta została przez nich brutalnie zgwałcona, a mężczyzna pobity. Napastnicy pobili także oraz zgwałcili młodego Peruwiańczyka. Szybko ustalono, że sprawcy to imigranci z północnej Afryki. Ostatniego z nich – lidera gangu, włoska policja zatrzymała w niedzielę, 3 września. To 20-letni Kongijczyk, który przyznał się do winy.
Źródło info i foto: dorzeczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *