Zabójstwo Pawła Adamowicza. Jest ostateczna opinia biegłych ws. stanu zdrowia psychicznego Stefana W.

Wpłynęła kolejna już ekspertyza dotycząca stanu zdrowia psychicznego Stefana W., zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza. Ma być decydująca w sprawie. W piątek do Prokuratury Okręgowej w Gdańsku wpłynęła trzecia już ekspertyza biegłych dotycząca poczytalności Stefana W. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prokurator Grażyna Wawryniuk w rozmowie z redakcją Wirtualnej Polski potwierdziła, że opinia jest już w prokuraturze.

– Potwierdzam, że dokument dotarł do prokuratury. Jest jeszcze za wcześnie, żeby powiedzieć, co orzekli biegli. Ekspertyza ma około 200 stron. Będziemy teraz analizować jej treść – powiedziała prokurator Wawryniuk.

Sprzeczne ekspertyzy

Do tej pory prokuratura uzyskała dwie sprzeczne ze sobą opinie biegłych psychiatrów dot. poczytalności Stefana W. Jedna z nich zakłada, że zabójca prezydenta był poczytalny, druga natomiast nie. Ekspertyza, którą właśnie otrzymała prokuratura, może być w tej kwestii decydująca. Od opinii biegłych zależy czy Stefan W. będzie mógł stanąć przed sądem, czy też zostanie uznany za niepoczytalnego.
Źródło info i foto: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *