Zakopane ciało rolnika w lesie

Mieszkańcy wsi Kaczki (woj. pomorskie) są głęboko wstrząśnięci brutalną zbrodnią, która się tam wydarzyła. Po ponad roku poszukiwań policja znalazła zakopane w lesie ciało rolnika Zbigniewa O. (†57 l.). – Wiedzieli, że jest sam, ma pieniądze i mało kto go będzie szukał – wylicza jedna z sąsiadek zamordowanego.

Zbigniew O. niedawno odziedziczył sporo ziemi, żył w dostatku. Niestety duży majątek okazał się jego zgubą. Tego dnia, kiedy zaginął, miał ponoć jechać do notariusza, aby sprzedać jedną z działek. – Pod jego dom podjechało bmw i do niego wsiadł – opowiada sąsiad zabitego. – Ten samochód tu przyjeżdżał już wcześniej, nie wiem, co to za ludzie, ale na pewno nie rodzina.

Porywacze i mordercy Zbigniewa O. uknuli perfidny plan. Kiedy policja jeszcze poszukiwała zaginionego rolnika, jego majątek należał już do kogoś innego. – Z ustaleń policjantów wynika, że motywem działania sprawców było przejęcie praw majątkowych zaginionego. Na podstawie podrobionych podpisów zaciągnęli pożyczkę pod zastaw jego majątku o wartości około miliona złotych. Akt notarialny podpisał podstawiony mężczyzna, podający się za zaginionego – tłumaczy kom. Jolanta Kowalik-Kosińska z pomorskiej policji. Śledczy zatrzymali w tej sprawie sześć osób w wieku 20-60 lat – dwie z nich odpowiedzą za zabójstwo, jedna za podżeganie do zabójstwa, a trzy za przywłaszczenie mienia.
Żródło info i foto: Fakt.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *