Zapadła decyzja w sprawie porywacza 10-letniej Mai

Szczeciński sąd zdecydował o zastosowaniu aresztu tymczasowego na 14 dni wobec Adriana M., który ma porwał 10-letnią Maję z podszczecińskiego Wołczkowa. Pozwoli to na wydanie Europejskiego Nakazu Aresztowania, na podstawie którego M. mógłby być wydany Polakom przez Niemców. 31-letni Adrian M. noc spędził w niemieckim więzieniu. Po powrocie do kraju, usłyszy zarzuty. W czwartek po informacji o obrażeniach dziecka, prokurator rozszerzył zarzuty. Oprócz uprowadzenia, mężczyzna odpowie za zranienie. Podczas szarpaniny, dziecko doznało złamania nogi.

Zaginięcie Mai

Dziewczynka zaginęła we wtorek, podczas powrotu do domu ze szkoły. Została zarejestrowana na miejskim monitoringu do momentu wejścia w uliczkę, przy której mieszkała. Policja poszukiwała samochodu, który był w pobliżu miejsca zaginięcia dziecka. Dość szybko mundurowi przyjęli wersję o uprowadzeniu. Mundurowi ustalili właścicielkę samochodu, która powiedziała, że auto pożyczyła innej osobie. Okazało się, że pojazd może się przemieszczać w kierunku Niemiec.

Po ustaleniu danych mężczyzny okazało się, że był on notowany za uprowadzenie 9-letniego dziecka w Wielkiej Brytanii, gdzie odbywał za to wyrok. Policjanci podczas poszukiwań znaleźli 13 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej but należący do dziewczynki. Ten ślad potwierdził, że Maja znajduje się na terenie Niemiec. 31-letni Adrian M. został ostatecznie złapany na autostradzie niedaleko miejscowości Friedland. Spowodował tam kolizję. Uczestnik wypadku był zaniepokojony zachowaniem mężczyzny i o całym zdarzeniu poinformował policję.

To pierwsza sprawa, w której uruchomiono działający w Polsce od listopada 2013 r., system natychmiastowego powiadamiania o zaginięciu dziecka – tzw. Child Alert. Informacja o zaginięciu dziecka podawana była m.in. w Niemczech na billboardach i w środkach komunikacji. Rozpowszechniano też informację o poszukiwanym samochodzie.
Żródło info i foto: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *