Zatrzymania po wtorkowych zamachach

Belgijska policja zatrzymała wczoraj sześć osób podejrzanych o przygotowanie wtorkowych zamachów w Brukseli. Informacja została potwierdzona przez prokuraturę. Do zatrzymań w Brukseli doszło na północy miasta, w dzielnicy Schaerbeek i na zachodzie, w Jette, a także w centrum. Dalsze szczegóły prokuratorzy zapowiadają rano. Na razie nic nie wiadomo o tożsamości aresztowanych. Specjalne jednostki policji prowadzą operacje w brukselskich dzielnicach Schaerbeck i Jette. Podczas wcześniejszej akcji w Schaerbeck policja znalazła w jednym z mieszkań bombę i materiały do produkcji ładunków wybuchowych.

Alert obniżono, ale kolejny atak „możliwy”

Wczoraj w Belgii obniżono alert terrorystyczny z najwyższego, czwartego stopnia, o jeden stopień – poinformował tamtejszy sztab kryzysowy. Ostrzeżono jednak, że kolejny atak „jest możliwy”. Szef rządowej agencji określającej poziom alertu, Paul Van Tigchelt, powiedział na konferencji prasowej, że zagrożenie atakiem jest mniejsze.

Dyrektor centrum kryzysowego Alain Lefevre zapowiedział, że stopniowo otwierane będą kolejne stacje metra i że będą one strzeżone przez wojsko i policję. Potwierdził wcześniejsze informacje, zgodnie z którymi brukselskie lotnisko Zaventem nie zostanie otwarte przed poniedziałkiem. Agencja dpa pisze, że obniżenie stopnia alertu oznacza m.in., iż na dużych dworcach kolejowych w Belgii nie będzie już systematycznych kontroli bezpieczeństwa, lecz tylko kontrole wyrywkowe.

W brukselskich zamachach zginęło co najmniej 31 osób, a ok. 300 zostało rannych. Do dokonania tych aktów terroru przyznało się Państwo Islamskie.
Żródło info i foto: onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *