Zatrzymano 4 osoby w sprawie nożownika z Torunia

Policjanci ujęli w Inowrocławiu 23-letniego mężczyznę, który najprawdopodobniej ma związek z zabójstwem 26-latka w Toruniu. Zdecydowano o przetransportowaniu go do Torunia w asyście antyterrorystów. Jak donoszą reporterzy TVP Info, w związku ze sprawą zatrzymano jeszcze trzy osoby, ale funkcjonariusze nie chcą zdradzić w jakim charakterze. Wkrótce odbędą się przesłuchania.

– Około godz. 11 funkcjonariusze kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Toruniu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy w asyście policyjnych antyterrorystów zatrzymali na terenie Inowrocławia 23-letniego mieszkańca tamtego miasta. Wszystko wskazuje na to, że jest to osoba, której wizerunek publikowaliśmy. Będziemy sprawdzać, jaki związek ta osoba ma z zabójstwem z 27 grudnia przy ulicy Gagarina w Toruniu – poinformowała podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Toruniu.

Mężczyzna został zatrzymany po telefonie od anonimowej osoby, która rozpoznała go na nagraniu z monitoringu. Policjantka zdradziła, że obecnie trwają czynności związane z tym mężczyzną. – Prokuratura toruńska będzie decydowała o kolejnych etapach i czynnościach związanych z tą osobą – wyjaśniła Dąbrowska. Do tragedii doszło około godz. 1 w nocy z soboty na niedzielę przy ulicy Gagarina w Toruniu. Do 26-latka podszedł mężczyzna, zadał mu cios ostrym narzędziem i uciekł. Znajomi napadniętego zadzwonili na policję oraz pogotowie. Niestety 26-latek, który w stanie krytycznym trafił do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu, zmarł pomimo półgodzinnej reanimacji.
Żródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *