Zatrzymano dwóch bossów kalabryjskiej mafii

Włoska policja zatrzymała w piątek w Kalabrii na południu kraju dwóch ukrywających się od lat groźnych bossów mafii. Mieszkali oni w dobrze wyposażonym podziemnym bunkrze-arsenale i, jak ujawnili śledczy, oglądali tam telewizję oraz mieli duży zapas ostryg. Zatrzymani po długim śledztwie i policyjnej obserwacji to skazany zaocznie na dożywocie Giuseppe Ferraro, który ukrywał się przed włoskim wymiarem sprawiedliwości od 18 lat, oraz Giuseppe Crea, poszukiwany od 2006 roku.

Ministerstwo spraw wewnętrznych podkreśla, że to kolejny sukces w walce z najgroźniejszą i najpotężniejszą włoską mafią. Gdy policja otrzymała pierwsze sygnały o możliwej obecności ukrywających się mafijnych bossów w lesie, na okolicznych drzewach zainstalowała 50 kamer, dzięki którym prowadziła stały monitoring tej okolicy. Odnotowano m.in. regularne dostawy żywności oraz ruch kurierów, którzy przekazywali informacje ukrywającym się szefom gangów i otrzymywali od nich rozkazy.

Śledczy ujawnili, że ostatni kilometr na ścieżce prowadzącej do bunkra naszpikowany był policyjnym sprzętem i że na długo przed finalną piątkową operacją z udziałem 50 funkcjonariuszy rejestrowano tam każdy ruch. W bunkrze znaleziono telewizję satelitarną i komputer, a także skład broni.
Żródło info i foto: Radio ZET.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *