Zatrzymano podejrzanego o śmiertelne potrącenie 39-latki w Łódzkiem

„Zatrzymano 23-letniego mężczyznę, który – jak zakładamy – mógł kierować samochodem w piątkowy wieczór, kiedy doszło do śmiertelnego potrącenia kobiety w Pękoszewie” – poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

W przydrożnym rowie w okolicach Skierniewic (Łódzkie) przy drodze krajowej nr 70, w miejscowości Pękoszew, wczoraj przed południem znaleziono ciało 39-letniej kobiety.

Mieszkała ona w okolicy. Ustalono, że w piątek wieczorem uczestniczyła w spotkaniu towarzyskim i wyszła około godziny 19:00. Niewykluczone, że do jej potrącenia doszło już w piątek wieczorem. Wiele wskazuje na to, że kobieta została potrącona i zginęła w wypadku. Przede wszystkim świadczą o tym ślady – dodał Krzysztof Kopania.

Dziś znaleziono samochód, którym mógł jechać sprawca wypadku. Zatrzymano 23-letniego mężczyznę mogącego mieć związek ze śmiercią kobiety. Pojazd, który prawdopodobnie brał udział w zdarzeniu – to dostawczy Ford Transit. Zatrzymany został mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości, który, jak zakładamy, mógł kierować samochodem w piątkowy wieczór, gdy doszło do potrącenia kobiety, a następnie oddalić się z miejsca wypadku – podkreślił.

Postępowanie trwa. Mężczyzna pozostaje zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Rawie Mazowieckiej. Najpóźniej jutro podjęte zostaną decyzje, co do ewentualnych zarzutów – zaznaczył prokurator.
Źródło info i foto: RMF24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *