Zatrzymano rodziców w sprawie pobicia półtorarocznego dziecka

Lubelscy policjanci zatrzymali parę 25-latków z Chełma. Podczas szarpaniny, jaka się między nimi wywiązała, ucierpiał ich 1,5-roczny synek, który z poważnymi obrażeniami wewnętrznymi i urazem głowy został zabrany do szpitala. W sobotę para została doprowadzona do prokuratury, gdzie zapadną decyzję o jej dalszym losie. Z relacji mężczyzny wynika, że chłopca skatowała matka.

Do zdarzenia doszło w minioną środę około godziny czwartej nad ranem w Chełmie. W jednym ze śródmiejskich mieszkań wybuchła awantura pomiędzy 25-letnimi rodzicami półtorarocznego dziecka. Jak wstępnie ustalili policjanci kobieta spożywała alkohol. W trakcie kłótni doszło do szarpaniny pomiędzy rodzicami. W tym czasie 18-miesięczny chłopiec znajdował się na rękach u ojca. Dziecko znajdując się pomiędzy szarpiącymi się rodzicami doznało poważnych wewnętrznych obrażeń ciała m.in. pęknięcia śledzionej oraz urazu głowy.

Ojciec dziecka podczas wstępnego przesłuchania zeznał, że dziecko zostało uderzone dwukrotnie przez 25-latkę. Po awanturze matka dziecka wyszła z domu, natomiast ojciec zabrał chłopca do swojej matki. Tego samego dnia w południe 25-latek postanowił powiadomić o zdarzeniu kuratora sądowego, który sprawuje nadzór nad rodziną. Ten, gdy zobaczył chłopca, od razu wezwał karetkę pogotowia. Dyspozytor powiadomił policję.

Dziecko po wstępnych badaniach śmigłowcem pogotowia ratunkowego zostało przetransportowane do szpitala w Lublinie.
Żródło info i foto: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *