Zatrzymany 35-latek katował psa siekierą

35-latek znęcał się nad psem zamkniętym w kojcu. Śledczy ustalili, że mężczyzna kilkukrotnie uderzył niewinne zwierzę siekierą. Policję zaalarmował przypadkowy świadek, który usłyszał wycie rannego i przerażonego psa. 35-letni właściciel zwierzęcia został zatrzymany i na wniosek prokuratury aresztowany. Do bestialskiego ataku na psa doszło 13 czerwca. W poniedziałek rano dyżurny mławskiej Policji został zaalarmowany przez anonimową osobę, która usłyszała skowyt psa, zauważyła też mężczyznę uderzającego zwierzę w kojcu jakimś narzędziem.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce szybko ustalili, że 35-letni właściciel psa zaatakował zwierzę siekierą.

– Pies przeżył atak, nie reagował jednak na żadne bodźce. Wezwany na miejsce lekarz weterynarii określił stan zwierzęcia jako ciężki. W momencie zatrzymania 35-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Został osadzony w policyjnym areszcie – informuje asp. szt. Anna Pawłowska z komendy powiatowej policji w Mławie.

Po wytrzeźwieniu, mężczyzna, został przesłuchany przez prokuratora. Zatrzymany usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. W środę, na wniosek prokuratury i zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Mławie został aresztowany na miesiąc. 35-latkowi z gminy Radzanów w powiecie mławskim grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło info i foto: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *