Zgierz: Maczetą zmusili go do przekazania mercedesa i pieniędzy

Policja zatrzymała cztery osoby, które w Zgierzu zmusiły mężczyznę do przekazania im w formie darowizny mercedesa oraz pieniędzy. Poszkodowany został zastraszony przy pomocy noża i maczety. Wcześniej skuto mu ręce i przetrzymywano go w mieszkaniu. Do sytuacji doszło na jednym ze zgierskich osiedli 18 sierpnia. Mężczyźni przyjechali do mieszkania, by odebrać od byłej dziewczyny jednego z nich należące do niego rzeczy. Na miejscu zastali trzech mężczyzn w wieku od 31 do 37 lat oraz 19-latkę.

Mężczyzn zmuszono do pozostania w mieszkaniu i skuto im ręce. Napastnicy grozili, że ich pobiją i zabiją. W pewnym momencie jedną ze swoich ofiar zastraszono przy pomocy noża i maczety, zmuszając do podpisania darowizny mercedesa oraz „znacznej ilości pieniędzy”, jak podaje łódzka policja.

Mercedes i pieniądze to nie wszystko

Po tym, jak mężczyzna złożył swój podpis, zabrano mu również rzeczy osobiste i sprzęt elektroniczny. Wtedy napastnicy uwolnili swoich zakładników. O sprawie zawiadomiono policję. Funkcjonariusze zatrzymali wszystkich zamieszanych w wymuszenie. Kobieta oraz 35-latek zostali aresztowani na trzy miesiące, natomiast pozostałych dwóch mężczyzn otrzymało dozór policyjny.
Źródło info i foto: wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *