Żytomierz: Brutalne pobicie rabina

W Żytomierzu na północy Ukrainy doszło do brutalnego pobicia izraelskiego rabina, który gościł u znajomych. Powołując się na anonimowych świadków policja oświadczyła, że był to napad rabunkowy, a nie motywowany antysemityzmem. Do ataku doszło w piątek. Nieprzytomny 63-latek został znaleziony w okolicach dworca w Żytomierzu. Policjanci, którzy udzielali poszkodowanemu pierwszej pomocy, zauważyli na jego ciele rany kłute. Rabin nie miał przy sobie dokumentów.

– Mężczyzna narodowości żydowskiej miał złamany nos, wybite zęby i liczne sińce – relacjonowała rzeczniczka policji w Żytomierzu Diana Korczewnaja.

Główny chasydzki rabin Ukrainy Mosze Reuwen Asman oświadczył, że pobity to rabin Menachem Mendel Deitsch. Lokalny portal Zhzh.info wskazał, że posiada on obywatelstwo izraelskie oraz francuskie. Po przeprowadzonej operacji rabin został przewieziony samolotem do Izraela. Media uważają, że Deitsch przyjechał do Żytomierza na otwarcie odrestaurowanej synagogi. Mniejszość żydowska w tym mieście liczy około 5 tysięcy osób.
Żródło info i foto: TVP.info

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *